iXS Rookies Championships: Serfaus-Fiss-Ladis – wyniki

W ubiegły weekend w austriackim kurorcie Serfaus-Fiss-Ladis odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa DH Młodzików iXS. Do Austrii wybrała się także konkretna ekipa z Polski i odniosła kilka sukcesów. Podczas zawodów młodzi adepci DH rywalizowali w następujących kategoriach: dzieci U13, dzieci U15, młodziczki, juniorki, młodzicy oraz juniorzy. Z kolei dzień wcześniej odbyły się zawody zaliczane do Pucharu DH Młodzików iXS, czyli trzecia runda Pucharu. Tutaj także odnieśliśmy kilka spektakularnych sukcesów.

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzików DH iXS

TOP3 poszczególnych kategorii:

  • chłopcy U13 – 1. Lorenz Widhalm (Mountainbiker.at), 2. Anton Metsärinta (DHT), 3. Leon Widhalm (Mountainbiker.at)
  • dziewczynki U13 – 1. Siel Van Der Velden (BMX Carpentras), 2. Emanuela Waliczek (Aja art)
  • chłopcy U15 – 1. Felix Krüger, 2. Marcel Merkeli, 3. Mika Hopp (Race and Style Woinem)
  • dziewczynki U15 – 1. Anna Newkirk (Team Project), 2. Paula Zibasa (M-9 Racing), 3. Stefania Dobreva (champions racing team)
  • chłopcy U17 – 1. Kuba Żbikowski (FroPro), 2. Sebastian Grosu (Funride.ro), 3. Jakob Stoll (FrameBreakers)
  • dziewczynki U17 – 1. Jana Lisa Schwaninger (GenerationDH)
  • chłopcy U19 – 1. Tom Kuttenkeuler (ToNis Racing), 2. David Leonhard Gamperl (Bayern DML-Team), 3. Erik Schreiter (B2BA DH Team)
  • dziewczynki U19 – 1. Estelle Pillet (Veloatelier Biel), 2. Jamina Silah
  • chłopcy U19 z licencją – 1. Jack Tennyson (Madison Saracen Development Team), 2. Till Ulmschneider (Youngguns), 3. Moritz Ribarich (Spots-nut DH Team)

Wyniki Polaków:

  • chłopcy U13 – 10. Igor Wypiór (FroPro), 15. Wojciech Dendys (MMS DendySSki), 17. Iwo Rawicki (B.P. Reactor)
  • dziewczynki U13 – 2. Emanuela Waliczek (Aja art)
  • chłopcy U15 – 5. Krzysztof Kaczmarczyk (FroPro)
  • dziewczynki U15 – 4. Laura Wojtas (Beskidia Wojtas Downhill Family), 6. Inka Januła (MMS DendySSki)
  • chłopcy U17 – 1. Jakub Żbikowski (FroPro), 6. Jarosław Szebryt (Gravity Revolt), 9. Michał Dendys (ABC – Arek Bike Camp), 12. Jakub Koniuszewski (Totalbikes), 16. Adrian Sokalski (Totalbikes), 27. Adam Skotarczak (The Forest Crew)
  • chłopcy U19 – 4. Szymon Staszek (Rolmet Racing Team), 6. Max Piasecki (Unlimited Crew), 17. Daniel Kupień (Unlimited Crew), 18. Mateusz Krzyk (Rolmet Racing Team)

Trzecia runda Pucharu DH iXS Młodzików

TOP3 poszczególnych kategorii:

  • dzieci U13 – 1. Anton Metsärinta (DHT), 2. Lorenz Widhalm (Mountainbiker.at), 3. Igor Wypiór (FroPro)
  • dzieci U15 – 1. Michael Daxbacher (SportsNut DH-Team), 2. Felix Krüger, 3. Tristan Heil (MTB-Bieberstein-Langenbieber)
  • młodziczki – 1. Jamina Silah, 2. Estelle Pillete (Veloatelier Bie), 3. Jana Lisa Schwaninger (GenerationDH)
  • juniorki – 1. Alice Kuehne (Candybar), 2. Lisa Kruse, 3. Karina Hildebrandt
  • młodzicy – 1. Tom Stippler, 2. Sebastian Grosu (Funride.ro), 3. Till Stoltz (JT – Racing)
  • juniorzy – 1. Szymon Staszek (Rolmet Racing Team), 2. Tom Kuttenkeuler (ToNis Racing), 3. Maximilian Popp, DNF/DNS Marcin Myśliwiec

Wyniki Polaków:

  • dzieci U13 – 3. Igor Wypiór (FroPro), 13. Wojciech Dendys (MMS DendySSki), 21. Emanuela Waliczek (Aja art), 24. Iwo Rawicki (B.P. Reactor)
  • dzieci U15 – 8. Filip Rawicki (B.P. Reactor), 14. Krzysztof Kaczmarczyk (FroPro), 30. Laura Wojtas (Beskidia Wojtas Downhill Family), 35. Inka Januła (MMS DendySSki)
  • młodzicy – 5. Jarosław Szebryt (Gravity Revolt), 7. Kuba Żbikowski (FroPro), 12. Adrian Sokalski (Totalbikes), 14. Michał Dendys (ABC – Arek Bike Camp), 16. Jakub Koniuszewski (Totalbikes), 35. Adam Skotarczak (The Forest Crew), 42. Daniel Tuc
  • juniorzy – 1. Szymon Staszek (Rolmet Racing Team), 10. Max Piasecki (Unlimited Crew), 15. Wojciech Sander, 18. Mateusz Krzyk (Rolmet Racing Team), 22 Daniel Kupień (Unlimited Crew), DNS Kacper Polak (My Family)


Igor Wypiór

Wyniki trzeciej rundy iXS Rookies DH:

Ixs Rookies DH round 3 2014 by 43RIDEbikemag

Wyniki Międzynarodowych Mistrzostw Młodzików DH iXS 2014:

iXS Rookies Championships 2014 by 43RIDEbikemag

Skomentuj

Komentarze