Piąta runda serii 4X Pro Tour zakończona! Tym razem zawodnicy ścigali się na bardzo widowiskowym torze, który znajduje się na terenie Bike Parku JBC w czeskiej miejscowości Jablonec nad Nysą. W tym roku najszybsi okazali się Czech Tomas Slavik oraz Austriaczka Helene Furwirth. Wśród mężczyzn podium uzupełnili Szwed Felix Beckeman oraz Czech Hynek Strouha. Natomiast panie nie dopisały frekwencją (startowały 4, z czego dwie nie wzięły udziału w rundzie finałowej) i drugie miejsce przypadło Brytyjce Heather Kay.

W Czechach nie zabrakło oczywiście naszej reprezentacji. Najwyżej sklasyfikowany został Gustaw Dądela (20 miejsce), Marcin Stefaniuk był 28, a Mariusz Jarek zajął 32 lokatę. Natomiast świeżo upieczeni Mistrzowie Polski 4X – Piotr Paradowski oraz Natalia Piwowarczyk, nie zaliczą tych zawodów do udanych. Piotrek zajął 33 miejsce w kwalifikacjach i zabrakło mu jednej lokaty, aby wystartować w rundzie finałowej. Natomiast Natalia z powodu upadku na treningach nie wzięła udziału w zawodach.

Zdjęcie z ubiegłorocznej rywalizacji, gdzie Michal Marosi w spektakularny sposób wygrał swój bieg