Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski DH 2014

Trochę to trwało, ale w końcu PZKol opublikował końcową klasyfikację tegorocznego Pucharu Polski DH. Niestety tegoroczny sezon skończył się dość szybko i w sumie niespodziewanie. Z siedmiu zaplanowanych edycji rozegrane zostały tylko cztery.

Na wynik końcowy w klasyfikacji generalnej składają się trzy najlepsze rezultaty z czterech rund. Najsłabszy wynik nie jest liczony, ale tylko w przypadku pojawienia się na wszystkich edycjach. Naszym zdaniem zasada ta byłaby dobra, gdyby rozegrano wszystkie siedem rund, a tak w przypadku czterech kilka osób zostało pokrzywdzonych, np. Piotr Kosiński w kat. Masters zajmował 3 miejsce, a w wyniki odebrania najsłabszego wyniku spadł na 6 lokatę.


Anna Sojka podczas czwartej rundy w Czarnej Górze

Podsumowując, oto najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach w sezonie 2014:

  • kobiety – 1. Anna Sojka (Bartbass-Goodbike DH Team), 2. Sonia Skrzypnik (MTB Team RMF FM Rockstar Energy), 3. Natalia Budner (Unlimited Crew)

  • juniorzy – 1. Artur Hryszko (niezrzeszony Sanok), 2. Kamil Gładysz (SDT Syndrome Racing), 3. Adam Krinke (Gravity Revolt)

  • elita – 1. Michał Śliwa (LKS ISKRA Głogoczów), 2. Maciej Jodko (MTB Team RMF FM Rockstar Energy), 3. Sławomir Łukasik (NS Bikes FroPro)

  • masters I – 1. Artur Miśkiewicz (3racing), 2. Krzysztof Janczak (For Cycki Racing), 3. Tomasz Kempa (niezrzeszony Gdańsk)

  • masters II – 1. Grzegorz Gaj (Park Rowerowy Czarna Góra), 2. Krzysztof Gargas (The Old Pricks), 3. Wojciech Kończyło (niezrzeszony Wrocław)

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Polski DH 2014 zostały rozegrane w Międzybrodziu Żywieckim na górze Żar, a tytułów w następnym sezonie będą bronić:

  • kobiety – Sonia Skrzypnik (MTB Team RMF FM Rockstar Energy)
  • juniorzy – Artur Hryszko (niezrzeszony Sanok)
  • elita – Sławomir Łukasik (NS Bikes FroPro)
  • masters I – Artur Miśkiewicz (3racing)
  • masters II – Marcin Ziemecki (The Old Pricks)

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski DH 2014:


Kobiety

Kod UCI
Nazwisko i imię
Zespół
Pkt.
1POL19830516Sojka AniaBartbass-Goodbike DH Team690
2POL19930817Skrzypnik SoniaMTB Team RMF FM Rockstar Energy530
3POL19961115Budner NataliaUnlimited Crew365
4POL19920721Zamojska KlaudiaPark Rowerowy Czarna Góra
200
5POL19911218Domagała Annaniezrzeszona Sosnowiec165
6POL19911217Stamm AgataFreestajnia150
7POL19880701Wałach DominikaLotto Aquila - Rybnik130
8POL19841004Górnicka Katarzyna
KS Dębnicki Kraków130

Juniorzy

Kod UCI
Nazwisko i imię
Zespół
Pkt.
1POL19960829Hryszko Arturniezrzeszony Sanok700
2POL19960609Gładysz KamilSDT Syndrome Racing610
3POL19971612Krinke AdamGravity Revolt550
4POL19961019Rudzewicz MateuszBartbass-Goodbike DH Team450
5POL19980508Szubryt JarosławGravity Revolt381
6POL19990628Turek DominikBartbass-Goodbike DH Team314
7POL19970930Pieniążek IgnacyGravity Revolt271
8POL19960906Zamojski AdamPark Rowerowy Czarna Góra
250
9POL19970803Konstanty DamianBartbass-Goodbike DH Team230
10POL19960715Zamojski Konradniezrzeszony Lądek Zdrój170
11POL19970223Szczotka Rafałniezrzeszony Rycerka Górna
140
12POL19970306Paździor Maksymilianniezrzeszony Chełmek97
13POL19961013Kuciel LeonardABC - Arek Bike Camp30

Elita

Kod UCI
Nazwisko i imię
Zespół
Pkt.
1POL19810923Śliwa MichałLKS ISKRA Głogoczów685
2POL19821124Jodko MaciejMTB Team RMF FM Rockstar Energy525
3POL19930501Łukasik SławomirNS Bikes FroPro500
4POL19950302Czermak WojciechKS Aquila MTBA461
5POL19920315Gzela MichałMTB Team RMF FM Rockstar Energy405
6POL19901219Ogłoza Mateuszniezrzeszony Łódź396
7POL19940530Hojnor MaciejLKS ISKRA Głogoczów349
8POL19930621Tarkowski MarcinFreaky Rippers329
9POL19901105Kostusiak MateuszGravity Revolt296
10POL19851107Wieczorkiewicz Aleksander3racing Group290
11POL19910324Gaik PiotrGravity Revolt283
12POL19880419Perin ArkadiuszArek Bike Camp266
13POL19890818Porochniak KonradBike In Style225
14POL19881231Albrzykowski KacperFor Cycki Racing215
15POL19900414Simon ArturBartbass-Goodbike DH Team206
16POL19890310Martyka MichałBartbass-Goodbike DH Team204
17POL19950525Roszkowski Piotrniezrzeszony Sosnowiec175
18POL19800623Zieliński GrzegorzNuseti Bikes170
19POL19940307Smoter MateuszGravity Revolt155
20POL19950601Król Dominik
niezrzeszony Strzelce Opolskie128
21POL19950216Sułkowski KarolGravity Revolt125
22POL19941231Wojtas Łukasz2B Eco Riders106
23POL19940905Nowakowski DamianBartbass-Goodbike DH Team95
24POL19910110Tlałka MarekAntidote Racing Team70
25POL19880108Dzięcioł AndrzejTTT69
26POL19950407Tlałka TomaszAntidote Racing Team66
27POL19940531Kraj KrzysztofBartbass-Goodbike DH Team66
28POL19930417Madzia Mateuszniezrzeszony Brenna65
29POL19880816Pilecki Łukaszniezrzeszony Sochaczew63
30POL19951224Barwan SebastianBartbass-Goodbike DH Team62
30POL19790510Ryłko Marekniezrzeszony Wadowice62
32POL19931230Niedziocha ŁukaszBartbass-Goodbike DH Team61

Masters I

Kod UCI
Nazwisko i imię
Zespół
Pkt.
1POL19800720Miśkiewicz Artur3racing Group620
2POL19830501Janczak KrzysztofFor Cycki Racing450
3POL19800107Kempa Tomaszniezrzeszony Gdańsk408
4POL19841020Motyka MarcinLKS Iskra Głogoczów408
5POL19831025Wawrzynkiewicz PrzemysławThe Old Pricks365
6POL19780218Kosiński Piotr3racing Downhill Group363
7POL19800725Krawczyk Krzysztofniezrzeszony Wrocław355
8POL19840221Kuźmiński PiotrHcSquad305
9POL19761004Wiszniewski Rafałniezrzeszony Gdańsk301
10POL19780212Zienkiewicz Łukaszniezrzeszony Sopot291
11POL19760218Koniuszewski WojciechTotalbikes290
12POL19801113Klimczuk RafałGravity Revolt281
13POL19840202Dębiński PawełDirt Kosmos280
14POL19781217Szwed BartoszBartbass-Goodbike DH Team276
15POL19840210Magdziarz Bartoszniezrzeszony Sosnowiec263
16POL19800709Frontczak JakubFreaky Rippers256
17POL19770731Gembalik Piotrniezrzeszony Sanok254
18POL19781023Skowroński DariuszBartbass-Goodbike DH Team249
19POL19830306Mołas Tomaszniezrzeszony Sosnowiec230
20POL19790524Rytt PawełThe Old Pricks170
21POL19780207Michalski Hubertniezrzeszony Łódź163
22POL19840320Stęczniewski Leszekniezrzeszony Gdynia144
23POL19810327Siulczyński PiotrGravity Group129
24POL19750618Pycia Dominikniezrzeszony Kluczbork106
25POL19791112Łupicki Marcin7BIKE67
26POL19810818Orłowski AdrianBike Bieszczady Ustrzyki Dolne65
27POL19750528Bogusiewicz Arkadiuszniezrzeszony Bydgoszcz64
28POL19810517Myśko Andrzejbike.addicted.pl64
29POL19820426Skoberla Pawełniezrzeszony Opole62
30POL19790504Marciniak Adamniezrzeszony Julianów
59
31POL19831222Kamiński Tomaszniezrzeszony Legnica58

Masters II

Kod UCI
Nazwisko i imię
Zespół
Pkt.
1POL19710824Gaj GrzegorzPark Rowerowy Czarna Góra
570
2POL19591104Gargas KrzysztofThe Old Pricks420
3POL19550208Kończyło Wojciechniezrzeszony Wrocław325
4POL19730225Czarnowski GrzegorzThe Old Pricks250
5POL19720401Ziemecki MarcinThe Old Pricks240
6POL19700819Wypiór RafałWypiórTON Project210
7POL19651009Góra GrzegorzLoża Szyderców160
8POL19730202Woronkow Mirosławniezrzeszony Kielce150
9POL19720410Kuich Sławomirniezrzeszony Bydgoszcz20

Wyniki poszczególnych zawodów oraz pełną klasyfikację znajdziecie na naszej stronie: Wyniki zawodów – Puchar Polski DH 2014. Zapraszamy także do zapoznania się z wynikami z poprzednich sezonów oraz z wynikami Mistrzostw Polski z ubiegłych lat: Wyniki zawodów.

Skomentuj

Komentarze