Puchar Polski DH 2015 #2: Ustroń – wyniki oraz klasyfikacja

Druga runda Pucharu Polski DH zakończona! Podczas imprezy Diverse Beskidia Downhill, która miała miejsce w Ustroniu najszybsi okazali się Michał Gzela (RMF FM MTB Team) oraz Anna Sojka (BartBass Goodbike DH Team). Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów oraz klasyfikacją generalną Pucharu Polski DH.

Na początek zwycięzcy kategorii niezwiązanych z cyklem Pucharu Polski DH:

  • Young guns – Krzysztof „Kriss” Kaczmarczyk (FroPro)
  • Pierwszy start – Paweł Pytlarz
  • Hobby hardtail – Mateusz Rajpold (Fun Bikes)
  • Hobby junior – Sebastian Macura (Suicide Gravity Team)
  • Hobby full – Radosław Greń

Wśród pań zwycięstwo odniosła Anna Sojka, która z czasem 3:31.60 wygrała zaledwie o niecałe 3 sekundy z młodziutką Inką Janułą (ABC-Arek Bike Camp). Trzecie miejsce zajęła natomiast Laura Wojtas (2B Eco Riders, +6.73s), która na pierwszej edycji Pucharu Polski DH była najszybsza wśród polskich zawodniczek. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała Laura Wojtas, drugie miejsce zajmuje Anna Sojka, a trzecie Inka Januła.

Wśród mastersów II zwyciężył Czech Milan Suchomel (DH Brutal Team). Drugie miejsce zajął Rafał Wypiór (WypiórTON Project), a trzeci był Grzegorz Gaj (Park Rowerowy Czarna Góra). W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje natomiast Grzegorz Góra (Loża Szyderców), a drugie miejsce zgodnie zajmują Rafał Wypiór oraz Dominik Pycia (BartBass Goodbike DH Team).

W kategorii masters I z czasem 2:35.16 triumfował Michał Śliwa (LKS ISKRA Głogoczów Miasto Myślenice), który odniósł już drugie zwycięstwo i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Artur Miśkiewicz (3Racing Downhill Group, +4.36s). Zajmuje on także drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 100pkt do Michała Śliwy. Trzecie miejsce w Ustroniu zajął Czech Petr Pechnik (Sportovni Kurzy Dh team), który stracił do zwycięzcy niecałe 17 sekund. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje natomiast Stanisław Kruk (Hadronsport FroPro), który zgromadził 275pkt.

Najszybszym juniorem ponownie okazał się Jakub Żbikowski (ABC-Arek Bike Camp), który z czasem 2:41.17 nie dał szans rywalom. Było to jego drugie zwycięstwo w sezonie i tym samym przewodzi on klasyfikacji generalnej z 500pkt. Drugie miejsce w zawodach zajął Czech Petr Folvarcny (Elitebikes 1energy racing team), który stracił zaledwie 1.22s do Jakuba. Trzecie miejsce zajął Adam Krinke (Gravity Revolt). W klasyfikacji generalnej drugie miejsce należy do Dominika Turka (BartBass Goodbike DH Team), a trzeci jest Tomasz Pławecki.

W kategorii elita najszybszy był Michał Gzela, który uzyskał czas 2:39.46. Drugi był Arkadiusz Perin (ABC-Arek Bike Camp), który przegrał zawody zaledwie o 0.27 sekundy!! Trzecie miejsce ze stratą 2.02s zajął Mateusz Kostusiak (Gravity Revolt). Klasyfikacji generalnej przewodzi Arkadiusz Perin z 384pkt na koncie, drugi jest Michał Gzela – 380pkt, a trzeci Mateusz Kostusiak – 276pkt.

Wyniki drugiej rundy Pucharu Polski DH – Diverse Beskidia Downhill – Ustroń, Palenica

Puchar Polski Dh 2015 Ustron Rd2 El

Puchar Polski Dh 2015 Ustron Rd2 Fi

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski DH 2015 po dwóch rundach:

Kobiety

Kod UCINazwisko i imięZespółPkt.
1POL20001127Januła InkaABC-Arek Bike Camp910
2POL19950209Figura ElżbietaSilesia Rybnik770
3POL20010610Wojtas LauraGarmin Diverse Beskidia745
4POL19830516Sojka AnnaBartBass Goodbike DH Team720
5POL19980205Kurek HannaGravity Revolt356
6POL19911218Domagała AnnaJBL266
7POL19930817Skrzypnik Sonianiezrzeszona Bytom250
8POL19910125Kurzajczyk Agnieszkaniezrzeszona Wrocław250
9POL19730108Wypiór JoannaWypiórTON Project124

Juniorzy

Kod UCINazwisko i imięZespółPkt.
1POL19990211Żbikowski JakubABC-Arek Bike Camp1210
2POL19990628Turek DominikBartBass Goodbike DH Team695
3POL19971216Krinke AdamGravity Revolt610
4POL19980507Sowa DawidBike Planet532
5POL19970506Pławecki Tomaszniezrzeszony Rozdziele420
6POL19980914Pawlikowski BartłomiejGravity Revolt416
7POL19970501Sander WojciechTotalbikes410
8POL19970930Pieniążek IgnacyGravity Revolt380
9POL19981125Szafran AdamSyndrome Racing285
10POL19970707Bajor Wojciechniezrzeszony Krzywaczka196
11POL19970306Paździor Maksymilianniezrzeszony Chełmek156
12POL19970803Konstanty DamianBartBass Goodbike DH Team150
13POL19980508Szubryt JarosławGravity Revolt135

Elita

Kod UCINazwisko i imięZespółPkt.
1POL19950302Czermak WojciechBorn2Bike880
2POL19880419Perin ArkadiuszABC-Arek Bike Camp734
3POL19901105Kostusiak MateuszGravity Revolt719
4POL19901219Ogłoza MateuszFreaky Rippers701
5POL19910324Gaik PiotrGravity Revolt547
6POL19920315Gzela MichałRMF FM MTB Team500
7POL19930501Łukasik SławomirNS Bikes FroPro450
8POL19851107Wieczorkiewicz Aleksander3Racing Downhill Group449
9POL19940312Raoof AramRMF FM MTB Team339
10POL19960829Hryszko Arturniezrzeszony Sanok324
11POL19950429Tarkowski MichałFreaky Rippers304
12POL19930417Madzia Mateuszniezrzeszony Brenna278
13POL19960609Gładysz KamilSyndrome Racing245
14POL19890310Martyka MichałBartBass Goodbike DH Team238
15POL19960715Zamojski KonradPark Rowerowy Czarna Góra235
16POL19890818Porochniak KonradTop Team Biker House227
17POL19890304Stanach BartłomiejBartBass Goodbike DH Team200
18POL19961019Rudzewicz MateuszBartBass Goodbike DH Team194
19POL19900610Wincenciak GrzegorzBiotop Myślenice170
20POL19870706Wincenciak MikołajBiotop Myślenice110
21POL19940530Hojnor MaciejLKS ISKRA Głogoczów89
22POL19931230Niedziocha ŁukaszBartBass Goodbike DH Team70
23POL19940314Kobylarski Szymonniezrzeszony Sanok66
24POL19940225Frącala MichałDragon Racing Team63
25POL19860116Wicher Jakubniezrzeszony Kraków60

Masters I

Kod UCINazwisko i imięZespółPkt.
1POL19800720Miśkiewicz Artur3Racing Downhill Group1020
2POL19810923Śliwa MichałLKS ISKRA Głogoczów Miasto Myślenice1000
3POL19851001Kruk StanisławBorn2Bike690
4POL19840202Dębiński PawełDIRT Kosmos599
5POL19850319Woźniak PiotrSSR Team572
6POL19800107Kempa Tomasz3City Racing494
7POL19761004Wiszniewski Rafał3City Racing403
8POL19800709Frontczak JakubFreaky Rippers367
9POL19780218Kosiński Piotr3Racing Downhill Group355
10POL19840221Kuźmiński PiotrDaleko Od Domu342
11POL19771216Karczewski Artur3City Racing308
12POL19810301Zembrzuski MaciejRowerowy Lidzbark281
13POL19800725Krawczyk Krzysztofniezrzeszony Wrocław275
14POL19840320Stęczniewski LeszekDaleko Od Domu252
15POL19801113Klimczuk RafałGravity Revolt251
16POL19780212Zienkiewicz Łukasz3City Racing218
17POL19781217Szwed BartoszBartBass Goodbike DH Team211
18POL19850306Kowalczyk Marcinniezrzeszony Zgierz200
19POL19850717Zalewski RafałHusqvarna Racing Team Bystrzyca200
20POL19790816Dudek RadosławPrestoSport185
21POL19830531Ludka Filip3City Racing182
22POL19830306Mołas Tomaszniezrzeszony Sosnowiec170
23POL19830501Janczak KrzysztofFor Cycki Racing162
24POL19770823Kołodziej ArturGravity Revolt158
25POL19810619Foks WojciechSSR Team152
26POL19840210Magdziarz Bartoszniezrzeszony Sosnowiec137
27POL19790504Marciniak Adamniezrzeszony Julianów127
28POL19850124Durlik JakubS.C. Team127
29POL19760218Koniuszewski WojciechTotalbikes122
30POL19820426Skoberla Pawełniezrzeszony Opole118
31POL19770731Gembalik PiotrSyndrome Racing117
32POL19821223Zachilski Andrzejniezrzeszony Dzierżoniów114
33POL19850406Kosek SławomirBorn2Bike112
34POL19830114Małasiewicz MarcinT-Bike.pl Racing Team110
35POL19820402Mosoń TomaszMETI Polska106
36POL19780207Michalski Hubertniezrzeszony Łódź83
37POL19820904Osak MichałHadronsport69
38POL19790105Pink BaldyBP Reactor68
39POL19790524Rytt Paweł3City Racing67
40POL19831025Wawrzynkiewicz PrzemysławThe Old Pricks63
41POL19841125Michalak ZbigniewInsane Riders58
42POL19781023Skowroński DariuszBartBass Goodbike DH Team56

Masters II

Kod UCINazwisko i imięZespółPkt.
1POL19750618Pycia DominikBartBass Goodbike DH Team950
2POL19651009Góra GrzegorzLoża Szyderców940
3POL19710824Gaj GrzegorzPark Rowerowy Czarna Góra610
4POL19700819Wypiór RafałWypiórTON Project250
5POL19550208Kończyło Wojciechniezrzeszony Wrocław150

Pełne wyniki poszczególnych zawodów oraz klasyfikację generalną można znaleźć także w naszym dziale z wynikami zawodów.

Skomentuj

Komentarze