JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Kolejne wielkie emocje downhillowe przybliżają się z każdą minutą – druga edycja Diverse Downhill Contest już w najbliższy weekend w Międzybrodziu Bialskim na górze Żar. 16-17 maja przygotujcie się na konkretną porcję adrenaliny – o punkty Pucharu Polski w kolarstwie zjazdowym będą walczyć najlepsi Polscy zawodnicy, liczymy również na obecność naszych południowych sąsiadów, którzy w Myślenicach dopisali niesamowitą frekwencją.

Prognozy pogody z dnia na dzień z pesymistycznych zmieniają się w bardziej optymistyczne i sympatyczne, chociaż nawet deszczowa pogoda nie straszna, a walka z żywiołem natury wpisana jest w kolarstwo downhillowe. Trasa podobna jak w zeszłym sezonie, tyle że pojawiło się na niej sporo nowych korzeni i kamieni zapewniających ciekawsze wrażenia z jazdy. Zmienione zostały początkowe zakręty przed tzw. rock garden, dodana została jedna niewielka skocznia oraz powiększone bandy. Trasa ma długość 1500 metrów, przewidywany czas przejazdu Elity przy suchych warunkach to ponad 2,5 minuty.

Zawody są otwarte zarówno dla „prosów” jak i amatorów startujących w kategoriach hobby. Szczegółowe informacje dla chcących wystartować w zawodach znajdują się na oficjalnej stronie freestyle.pl/downhill. W tym miejscu podajemy tylko godziny otwarcia biura zawodów [dolna stacja kolejki wąskotorowej]: sobota biuro otwarte w godzinach od 14:00-18:00 [przy zapisach w sobotę bonifikata na opłatę startową – 35 zł] niedziela biuro czynne od 7:00–9:00 !!! Przypominamy również, że zawodnicy startujący z licencją PZKol w sobotę muszą odbyć obowiązkowy trening na trasie.

Do zobaczenia zatem w Międzybodziu… i tu mały interaktywny contest dla czytelników: kto najciekawiej [decyduje subiektywne wrażenie jury] wytłumaczy dlaczego w Międzybrodziu Bialskim, a nie Żywieckim będzie mógł pośmigać w zawodach without charge [nie ponosząc kosztów startowego]. Odpowiedzi prosimy nadsyłać na maila osi[zawijany szlaczek]trotylworks.com

Diverse Downhill Contest 2009 - Miedzybrodzie Bialskie

Sponsorem imprezy jest marka Diverse, sponsorem wspierającym jest firma Duncon, energetycznie imprezę wspiera Red Bull.