Prezentujemy oficjalne video z rozpoczęcia sezonu, a zarazem jedynych w Polsce zawodów posiadających międzynarodową kategorię UCI C2- Diverse Downhill Contest Wisła 2011. Film oddaje dokładnie klimat panujący podczas imprezy, gdzie pomimo niskiej temperatury i ciągłego opadu deszczu niestrudzeni polscy kibice pokazali, że ten sport jest w Polsce popularny. Dla przypomnienia na zawodach Diverse Downhill Contest w Wiśle na Stożku wystartowało 370 zawodników z 11 krajów. Zawody zwyciężył Michał Śliwa [top riders], drugi na mecie Filip Polc [Red Bull MS Evil Racing] trzeci Martin Knapec [Novatec]. Film kręcił i montował nie kto inny jak znany z wielu produkcji rowerowych Piotrek Kabat [pkabat.com].

Miłego oglądania i do zobaczenia na kolejnych zawodach z serii Diverse Downhill Contest w Szczyrku 17 lipca 2011. Zawody z Myślenic przeniesione zostały w inne miejsce o którym poinformujemy Was jak tylko uzyskamy wszelkie pozwolenia, termin prawdopodobnie ustalony zostanie na wrzesień.

DDHC #01 Wisła UCI C2 from Piotr Kabat on Vimeo.

Sponsorem imprez Diverse Downhill Contest jest producent odzieży – marka Diverse, skrzydeł zawodnikom dodaje Red Bull a sponsorem wspierającym jest X-Box 360, producent konsoli do gier.

Bieżące informacje na profilu FB – facebook.com/Diverse-Downhill-Contest