Firma ION została założona w 2004 roku, a z pierwszą kolekcją rowerową zadebiutowała w 2013. Ledwie trzy lata później ION dodaje do swojej kolekcji plecaki. Świeżo zaprojektowane z naciskiem na wysoką jakość i zaawansowanie techniczne, a przy tym posiadające rewolucyjne rozwiązania. Zwłaszcza najwyższy model plecaków ION Transom, którego system transportowy posiada specjalne otwory wentylacyjne dla maksymalnej wentylacji. Dodatkowo w ofercie znajdują się ulepszone ochraniacze na kolana K_Lite oraz przeprojektowane rękawiczki.

ION 2016: kolekcja ochraniaczy i akcesoriów
ION / Sebastian Doerk

Plecak TRANSOM 16

Noszenie nowego plecaka Transom sprawi Ci najwyższy komfort. ION rozwiązał problem zmniejszonej wentylacji przy pełnym dopasowaniu plecaka do pleców. Zastosowano tu system klimatyzacji, który sprawia, że plecak odchyla się od bioder podczas podjazdów, a w momencie zjazdu wystarczy wyłączyć system i znów przylega on mocno do ciała. Takie rozwiązanie zapewnia idealne dopasowanie do kręgosłupa i pleców wtedy, kiedy tego potrzebujesz. W opcji można zamówić specjalną wstawkę ochronną z materiału SAS-TEC (stosowany w ochraniaczach ION) i jest ona dostępna w dwóch rozmiarach: S/M oraz L/XL. Wstawka ochronna pasuje idealnie do systemu SAS-TEC Spine Plate Interface, czyli ochrony kręgosłupa, i spełnia wymagania certyfikatu EN 1621-2, level 1. Kolejna nowość to z kolei system V-String_Carrying_System, który trzyma plecak na miejscu nawet podczas latania do góry kołami.

ION 2016: kolekcja ochraniaczy i akcesoriów ION 2016: kolekcja ochraniaczy i akcesoriów
ION Transom Backpack

Plecak Transom dostępny będzie w dwóch wersjach – 16 i 24 litry – dzięki czemu będzie można zmieścić do niego wszystkie ochraniacze i rzeczy potrzebne na cały dzień. Dodatkowo znajdziemy tu max. 2 litrowy bukłak na wodę, kieszenie na narzędzia, pompkę czy dętki, dodatkową kurtkę czy jersey, batoniki czy cukierki. Oczywiście do plecaka można dopiąć także kask. Wciąż mało miejsca? Specjalne panele boczne zapewnią ekstra przestrzeń i pozwolą spakować jeszcze więcej. Przy okazji wspomnieć warto, że cały plecak pokryty jest specjalną śliską warstwą, która umożliwia łatwe usunięcie brudu, który zostawi nam nasze tylne koło.

ION 2016: kolekcja ochraniaczy i akcesoriów
ION / Sebastian Doerk

Ochraniacze na kolana K_LITE Zip

ION zawsze chce, aby sprzedawane produkty były jeszcze lepsze. Najnowszy model K_Lite Zip bazuje na zwykłym ochraniaczu K_Lite, ale został wyposażony w specjalny suwak, który sprawi, że możemy założyć ochraniacz jeszcze szybciej. Ochraniacz ten jest bardzo lekki, przewiewny i wąski, przez co idealnie nadaje się od użytku pod spodnie, a przy tym jest maksymalnie wygodny. O ochronę dba materiał SAS-TEC z dodatkowymi twardymi elementami, które z pewnością ochronią nasze kolano podczas upadku. Z kolei unikalny system Snug_Loop sprawia, że ochraniacz idealnie siedzi na nodze i nie przesuwa się – w skrócie jest to specjalny neoprenowy pasek ciągnący się przez cały ochraniacz, który trzyma go na miejscu. Dodatkowo dodano górny rzep, aby jeszcze lepiej trzymać ochraniacz w miejscu nawet podczas pedałowania.

ION 2016: kolekcja ochraniaczy i akcesoriów ION 2016: kolekcja ochraniaczy i akcesoriów
ION K_Lite Zip Kneepads

In Short_Protect HOWLER

Niektóre sytuacje wymagają dodatkowej ochrony miednicy. A niektóre nie. Jednak dla tych, którzy chcą mieć zabezpieczone swoje siedzenie, specjalne spodenki Howler to idealne rozwiązanie. Posiadają one wyjmowane wstawki neoprenowe w zewnętrznej części oraz specjalne wstawki w czułych miejscach. Z kolei podczas jazdy w górę, spodenki można bardzo łatwo zdjąć i wsadzić do plecacka. Nie trzeba chyba wspominać, że spodenki posiadają specjalną antybakteryjną powłokę dla zachowania maksymalnego komfortu użytkowania.

ION 2016: kolekcja ochraniaczy i akcesoriów ION 2016: kolekcja ochraniaczy i akcesoriów
ION In Short_Protect Howler

Rękawiczki GAT

Rękawiczki ION Gat są najlepszym przyjacielem minimalistów. Te bardzo lekkie rękawiczki wykonane są z jednego kawałka materiału dla zlikwidowania irytującego uczucia szwów. Rękawiczki są idealnie dopasowane do dłoni, są przewiewne i wygodne. Na zewnętrznych palcach są z kolei wzmocnione specjalnymi wstawkami, aby chronić palce przed drzewami, kamieniami czy krzakami. Na końcu palców znajdziemy z kolei Digitial_Tip, czyli obowiązkową wstawkę IONa do obsługi smartfona czy nawigacji. Specjalne silikonowe wstawki na palcach poprawiają z kolei chwyt kierownicy, a tzw. Nose_Charmer zadba o to, abyśmy mogli w spokoju przetrzeć nos czy twarz z potu.

ION 2016: kolekcja ochraniaczy i akcesoriów ION 2016: kolekcja ochraniaczy i akcesoriów
ION Gat Gloves

For further formation about ION and the product range please check ion-products.com.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: ion-products.com.

O marce ION

ION – założony w 2004 – lider rynku w produkcji ubrań i akcesoriów do wakeboardingu, kitesurfingu czy windsurfingu. Produkty ION zawsze cechują się najwyższą jakością wykonania, standardem technicznym oraz unikalnym designem. W 2013 roku pojawiła się pierwsza kolekcja rowerowa, która jest drugą wielką pasją założyciela firmy.