Współpraca

O 43RIDE

Magazyn rowerowy 43RIDE (czyt. for frirajd; tłum. dla freeride’u) założony został w 2007 roku i początkowo skupiał się na wydawanym w formacie PDF kwartalniku. Jego celem było przedstawienie polskiej sceny rowerowej grawitacji i wszystkiego co z nią związane. W swojej historii stworzyliśmy również dwa drukowane numery, które do dziś pozostają jedynym magazynem na polskim rynku skierowanym głównie do fanów ekstremalnego kolarstwa górskiego.

Obecnie jesteśmy portalem internetowym skupionym na informowaniu czytelników o wszelkich sprawach i wydarzeniach związanych z grawitacyjną odmianą kolarstwa MTB. Downhill, freeride, dirt, slopestyle, pump track czy enduro, to dyscypliny, które są dla nas priorytetowe od samego początku działania, lecz takie tematy jak szosa czy gravel również nie są nam obce. Tworzymy magazyn rowerowy z pasji, bazując na idei R2R (riders to riders).

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy razem tworzą jedyny w swoim rodzaju magazyn rowerowy. Każdy z nas jest rowerzystą/ką z długoletnim stażem nie tylko w samej jeździe MTB, ale również grawitacji rowerowej. Łącznie posiadamy ponad 100 lat rowerowego doświadczenia w praktycznie każdej dyscyplinie. Wśród nas są byli zawodnicy, a także typowi hobbyści. Pochodzimy z różnych miast oraz środowisk i dzięki temu posiadamy doświadczenie w takich dyscyplinach jak downhill, freeride, enduro, all mountain, dirt jump, pump track, nieobce są nam także rowery szosowe, cross country czy gravelowe.

Nasza redakcja od samego początku działa w praktycznie niezmienionym składzie, a zdecydowana większość z nas tworzy 43RIDE od samego początku. Nasz obecny skład to sześć osób, w tym dwie panie plus kudłata gwiazda internetu.

Redakcję 43RIDE tworzą:
Tomasz Profic
Zbigniew Nowicki
Justyna John
Anna Makuszewska
Marek Chabros
Wojciech Zdebski
Minnaar The Dog

Statystyki (dane za 2023 rok)

Jesteśmy obecni w internecie od 2007 roku i przez ten czas zyskaliśmy całą rzeszę stałych czytelników. Wielu z nich nie tylko regularnie odwiedza nasz portal w poszukiwaniu najnowszych wiadomości z rowerowego świata, ale również poszukuje archiwalnych materiałów, które wciąż przyciągają nowych czytelników.

Strona www

 • ilość wyświetleń strony: ~348 000 (~29 000/miesiąc)
 • unikalni użytkownicy: ~264 000 (~22 000/miesiąc)
 • średni czas na stronie: 1m 36s

Social media

 • Facebook:
  • liczba obserwujących: ~82 000
  • zasięg strony: ~354 500 osób
 • Instagram:
  • liczba obserwujących: ~8 000
  • zasięg strony: ~52 300 osób

Co oferujemy?

Przedstawione poniżej opcje to jedne z wielu propozycji, które jesteśmy w stanie zaoferować W wielu przypadkach promocja danego produktu nie ogranicza się tylko do działań stricte z nim związanych, ponieważ często pojawiają się one „w tle” przy okazji innych materiałów. Poniżej znajdziesz przykładowe formy współpracy z nami:

 • Test/recenzja produktu – dwa artykuły na stronie www + wpisy na social mediach 43RIDE. Pierwszy artykuł pojawia się w przeciągu kilku tygodni od otrzymania produktu i jest to jego prezentacja. Drugi tekst to test końcowy pojawiający się zwykle pod koniec sezonu rowerowego. W przypadku drobnych/prostych rzeczy ograniczamy się do jednego tekstu, który jest połączeniem prezentacji z testem.
 • Test kompletnego roweru – w zależności od okresu, na który udostępniony jest sprzęt, możemy wykonać od jednego (2-3 tygodnie) do aż trzech artykułów (cały sezon). W przypadku testu całosezonowego są to: prezentacja, wrażenia w trakcie, test końcowy. Każdy artykuł jest dodatkowo umieszczany na naszych kanałach social media.
 • Post sponsorowany – możliwość umieszczenia na stronie www oraz w social mediach dostarczonego do nas tekstu. Taki artykuł oznaczony jest również oddzielną kategorią „post sponsorowany”.
  • W zależności od wyboru zleceniodawcy, możemy umieścić dostarczony gotowy materiał lub napisać własny artykuł.
  • Istnieje możliwość stworzenia kampanii promocyjnej poprzez nasze kanały social media.
 • Dostęp do mediów – jest to możliwość umieszczania przez dany okres na naszej stronie + social mediach informacji o danej marce/gamie produktów. Przykład: 1 rok współpracy to możliwość umieszczenia aż 12 dostarczonych nam artykułów rozłożonych na cały rok. Istnieje możliwość łączenia z innymi propozycjami z naszej oferty.
 • Miejsca i wyjazdy – ta oferta skierowana jest do wszystkich, którzy chcą zareklamować swój region, bike park, miejscówkę czy inne miejsce, do którego warto przyjechać. Z radością odkrywamy i odwiedzamy nowe miejsca do jazdy na rowerze i z chęcią podzielimy się wrażeniami z naszymi czytelnikami.
 • Materiały foto/video – do każdego artykułu wykonujemy odpowiednie materiały foto/video, które mogą zostać wykorzystane przez zleceniodawcę w swoich kanałach social media. Istnieje również możliwość uzyskania wyłączności.
 • Umieszczenie banera reklamowego – najbardziej klasyczna forma reklamy widoczna dla wszystkich czytelników strony. Baner możemy umieścić praktycznie w każdym miejscu na stronie, ale proponowane przez nas pozycje to:
  • panel boczny na stronie głównej – 300x300px
  • pod nagłówkiem strony w artykule – np. 600x150px

Cennik

Ile to wszystko kosztuje? Jeżeli jesteś zainteresowany/a współpracą z nami, to skontaktuj się z nami telefonicznie/mailowo (kontakt w dziale redakcja). Do każdej współpracy podchodzimy indywidualnie, a co za tym idzie, istnieje możliwość indywidualnej negocjacji cen, łączenia ofert oraz dodania innych ustaleń. Jesteśmy otwarci na każdy rodzaj współpracy, także zachęcamy do kontaktu!