Kask to bezwzględnie podstawowy element zabezpieczenia naszego zdrowia i życia podczas jazdy na rowerze. W zależności od tego jaka formę kolarstwa wybierzemy i jakim budżetem dysponujemy staramy się wybrać najlepszy kask spośród aktualnej oferty na rynku. Pod uwagę musicie wziąć kask Endura MT500 II, który oferuje w obecnej chwili jeden z najwyższych stopni zabezpieczenia głowy przed urazem poprzez zastosowanie technologii KOROYD® i MIPS®.

Ten niebieski „plaster miodu” to KOROYD®.

Na nowy sezon Szkoci postanowili zaprojektować na nowo całą skorupę i dodatkowo wyposażyć kask w system MIPS. Tym samym znany wszystkim model kasku Endura MT500 przeszedł potężną aktualizację. Tak więc pojawił się na rynku totalnie nowy kask, w którym połączono doświadczenie płynące z zastosowania KOROYD® ze znaną w świecie szerokim technologią MIPS®.

Kask posiada regulację wewnętrzną w czterech zakresach, która pozwala idealnie dopasować to „jak leży” na głowie. Idealnie!

Cechy kasku Endura MT500 II wg producenta:

  • Struktura KOROYD® o powiększonej średnicy zwiększa przepływ powietrza
  • W pełni zintegrowany rdzeń KOROYD® absorbujący energię uderzenia
  • W zestawie klips do mocowania akcesoriów, zacisk do akcesoriów i uchwyt na lampkę
  • Duże otwory wentylacyjne, w tym górna strefa „wlotu powietrza”
  • MIPS® – zapewnia ochronę przy uderzeniach pod kątem
  • Kompatybilny z goglami z gumowanym uchwytem na pasek
  • System mikro-regulacji dopasowania obsługiwany jedną ręką
  • Szybkoschnące wyściółki antybakteryjne
  • Każdy kask jest objęty pełną gwarancją i programem Endura Crash Replacement
  • Certyfikat CE standard EN1078:2012 + A1: 2012
Gumowe wykończenie na tylnej części kasku ma zapobiec przesuwaniu się paska gogli i utrzymanie go na swoim miejscu.
Kask Endura MT500 II to dobrze zabezpieczona głowa, część czołowa, skroniowa, potylicy. Z KOROYD® i MIPS® upadek może być mniej bolesny dla głowy.

W 2017 roku trafił do mnie kask Endura MT500, który po raz pierwszy wykorzystał technologię KOROYD®. Jest to bardzo dobry kask, który mam do dziś. Kiedy okazało się, że w sezonie 2022 Endura zaprezentowała kask w nowej odsłonie i oprócz znanego wcześniej wypełnienia KOROYD® wprowadziła dodatkowo system zabezpieczenia MIPS®, pomyślałem że to będzie prawdopodobnie jeden z najlepszych modeli na rynku.

Kask Endura MT500 II 2022 trafił w końcu do mnie i mogłem przekonać się osobiście jak w praktyce wygląda jego użytkowanie. To co wyróżnia najlepszych z najlepszych to jakość wykonania i dbałość o detale, tu wszystko jest na najwyższym poziomie. Wentylacja jest odpowiednia, otrzymujemy możliwość zamocowania kamery, używania gogli, a ruchomy daszek to w tym modelu jest oczywistość. Poziom bezpieczeństwa, KOROYD® i MIPS®, TOP! Z czystym sumieniem mogę zarekomendować kask Endura MT500 II każdemu, kto szuka maksymalnego zabezpieczenia głowy i super jakości.

Zbigniew Nowicki, 43RIDE
Kask Endura MT500 II dostępny jest w trzech rozmiarach: S/M (51-56cm)M/L (55-59cm)L/XL (58-63cm).

O marce Endura

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertonów.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube