Po zdobyciu tytułu Mistrza Świata DH we włoskim Val di Sole w 2021 roku, najbardziej utytułowany zawodnik zjazdowy w historii, Greg Minnaar a.k.a. „The GOAT”, miał dość ciężki początek tegorocznego sezonu. Tym samym po pierwszej rundzie tegorocznego Pucharu Świata DH w Lourdes, Greg razem ze swoim zespołem Santa Cruz Syndicate wybrał się do swojej europejskiej siedziby, aby lepiej przygotować rower, ciało i umysł przed ciężkim i długim sezonem.

Greg Minnaar i Myriam Nicole, Mistrzostwa Świata DH 2021, Val di Sole / zdjęcie: Bartek Woliński

Dla topowego zawodnika znalezienie odpowiedniej płynności na trasie jest kluczowe. Podobnie jak współpraca ze swoim mechanikiem, Lylem Hyslopem, który pomaga Gregowi w identyfikowaniu i rozwiązywaniu problemów. Razem przygotowywali rower, aby był on w pełni konkurencyjny, a sam Greg czuł się na nim pewniej i bardziej komfortowo.

Greg Minnaar, Puchar Świata DH 2022, Lenzerheide / zdjęcie: Bartek Woliński

Tegoroczny sezon pokazał, że najstarszy zawodnik w stawce nie ma lekko, ale wciąż liczy się w walce o najwyższe trofea, czego najlepszym potwierdzeniem było 3 miejsce podczas czwartej rundy Pucharu Świata DH w Lenzerheide czy 5 lokata w trakcie szóstej rundy w Snowshoe.

Greg Minnaar, Puchar Świata DH 2022, Snowshoe / zdjęcie: Red Bull

Niestety sezon dla Grega zakończył się gorzej niż zaczął i szczęśliwe do tej pory Val di Sole zamieniło się w koszmar. Upadek na ostatnim treningu przed finałową rundą tegorocznego Pucharu Świata DH sprawił, że następne trzy miesiące Greg spędzi w kołnierzu ortopedycznym, lecząc trzy złamane kręgi.

Zobaczcie najnowsze video: Shimano x Greg Minnaar – Off the Clock

YouTube player

Poczynania Grega Minnaara możecie śledzić na jego fanpage’u oraz instagramie.

O marce Shimano

Misją założonej w 1921 roku firmy Shimano jest umożliwienie klientom bliższego kontaktu z naturą, wspieranie ich w realizacji pasji oraz promowanie nowego stylu życia. Dlatego pragniemy tworzyć wyjątkowy osprzęt i odzież przeznaczone dla rowerzystów. Możemy pochwalić się niemal stuletnim doświadczeniem w opracowywaniu cieszących się międzynarodową renomą komponentów rowerowych. Jesteśmy dumni, że nasze produkty prowadzą do zwycięstwa kolejne pokolenia sportowców i zapewniają nieograniczone możliwości poznawania świata na rowerze

Oficjalna strona:
shimano.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube