Już w najbliższy piątek o godzinie 6.00 rano rozpocznie się wyjątkowe wyzwanie Everest Enduro. W akcji wezmą udział zawodnicy ścigający się na co dzień w rowerowym enduro – Karolina Poczwardowska oraz Olaf Odziomek. Cała akcja odbędzie się w Bielsku-Białej i poświęcona jest pomocy 12-letniemu Oliwierowi, który zmaga się z rzadką chorobą układu krwiotwórczego – histiocytozą.

zrzutka.pl –> Everesting Challenge dla podopiecznego Fundacji „Mam Marzenie” Oliwiera

Co to jest everesting?

Everesting polega na uzyskaniu osiągnięcia przewyższenia równego najwyższej górze na świecie, czyli Mount Everestu. Jest to dokładnie 8848 metrów, a przewyższenie liczone będzie poprzez kolejne wjazdy na szczyt Szyndzielni w Bielsku-Białej. Różnica pomiędzy dolną, a górną stacją wyciągu na Szyndzielni to dokładnie 449,13m, a to oznacza… dużo podjazdów! Tym bardziej, że Olaf z Karoliną planują podjeżdżać na sam szczyt, który znajduje się jeszcze niecałe 70m wyżej niż górna stacja gondoli.

Olaf Odziomek i Karolina Poczwardowska.

Kim jest Oliwier?

Oliwier ma 12 lat i jest troszkę nieśmiałym chłopcem o wielu pasjach. W sierpniu 2021 r. u Oliwiera zdiagnozowano rzadką chorobę układu krwiotwórczego – histiocytozę. Od tego momentu chłopiec przeszedł już jedną operację i przebywa pod ciągłą obserwacją.

Od maja br. Oliwier jest podopiecznym Fundacji Mam Marzenie, której celem jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja pragnie dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom pięknych doświadczeń, które pozwolą na chwilę zapomnieć o cierpieniu i wnieść w ich życie radość, dać siłę do walki z chorobą oraz podarować nadzieję na przyszłość.

Oliwier nie ustaje w zmaganiach z chorobą i stara się aktywnie rozwijać swoje zainteresowania. Na co dzień razem z tatą łowi ryby, gra na gitarze elektrycznej oraz czynnie uprawia kolarstwo. Pasja do roweru zaczęła się gdy chłopiec miał 6 lat. Wtedy to wraz z tatą, zaczął jeździć na długie wycieczki rowerowe. Jak mówi sam chłopiec, od gier komputerowych i telefonów woli przejażdżki rowerem. Dzięki swojej pasji chłopiec może nie tylko dbać o zdrowie i kondycję fizyczną, ale także pielęgnować relację z tatą, która jest absolutnie wyjątkowa. Chłopiec bardzo chce rozwijać swoje zamiłowanie do tego sportu, a do tego potrzebny jest mu właściwy rower wraz ze specjalnym strojem. Dlatego wszystkie zebrane podczas akcji pieniądze zostaną przeznaczone na spełnienie kolarskiego marzenia Oliwiera.

tekst z portalu zrzutka.pl

zrzutka.pl –> Everesting Challenge dla podopiecznego Fundacji „Mam Marzenie” Oliwiera

Oliwier, dla którego prowadzona jest cała akcja.

Co, kiedy i gdzie?

  • akcja rozpoczyna się w piątek, 16-go września o godzinie 6.00 rano
  • miejsce akcji: góra Szyndzielnia w Bielsku-Białej, start na parkingu pod Gospodą Dębowiec
  • planowany czas akcji to nawet 32 godziny, a przewyższenie do pokonania to 8848m!
  • transmisja wideo dostępna będzie na profilach instagramowych Karoliny i Olafa

Poczynania Karoliny możecie śledzić na jej instagramie. Z kolei Olafa możecie śledzić na jego fanpage’u oraz instagramie.