Od samego początku działalności rowerowego działu ION, ogromną rolę przykładamy do ochrony. Na sezon 2017 dodatkowo przygotowaliśmy dwa nowe modele, które dołączą do gamy ochraniaczy – K_Lite R to kolejne rozwinięcie serii K_Lite, która pozostaje w ofercie, oraz K_Pact_Amp, który z kolei jest ewolucją niezwykle udanego modelu K_Pact, ale tym razem dodaliśmy do niego zamek błyskawiczny.

ION 2017: przegląd kolekcji ochraniaczy

K_Lite R – komfort przede wszystkim

Model K_Lite R bazuje na najlżejszym i zminimalizowanym ochraniaczu K_Lite. Zwiększenie komfortu użytkowania oraz jeszcze większa swoboda ruchu, to były główne założenia działu R&D, który w tym temacie ściśle współpracował z Mistrzem Enduro World Series – Richiem Rude. Dzięki zastosowaniu bardzo mocno oddychającego neoprenu, zwanego Super Perforator Neoprene, udało się zwiększyć oddychalność i obniżyć temperaturę wewnątrz ochraniacza.

ION 2017: przegląd kolekcji ochraniaczy ION 2017: przegląd kolekcji ochraniaczy

Mając na myśli zmniejszenie dyskomfortu podczas pedałowania, nie oznacza to, że zrezygnowaliśmy z pełnej ochrony kolana. Jednak zamiast pianki SAS-TEC z twardą nakładką, zdecydowaliśmy się zastosować piankę HD Memory, miks PU i EVA. Zaowocowało to zwiększoną elastycznością, która spodobała się zawodnikom enduro szukającym lekkiej ochrony, która nie wpływa na pedałowanie. Aby umożliwić indywidualne dopasowanie, zastosowaliśmy rzep w górnej części ochraniacza. Z kolei technologia Snug_Loop sprawia, że nie przesuwa się on podczas jazdy i mocno trzyma się wokół kolana.

Rozmiary: S – XL. Kolor: czarny.

ION 2017: przegląd kolekcji ochraniaczy ION 2017: przegląd kolekcji ochraniaczy
ION S_Pad

K_Pact_Amp – ewolucja

Mówiąc szczerze, nie było większego wyzwania dla K_Pact_Amp podczas jego projektowania. Po sukcesie K_Pact oczekiwania były ogromne, więc tym bardziej trzeba było stworzyć ochraniacz lepszy pod każdym względem. Jednak uspokajamy, model K_Pact_Amp wykorzystuje materiał SAS-TEC, który spełnia normę EN 1621, poziom 2, co oznacza bardzo dobrą absorbcję uderzeń. Przy zastosowaniu rozszerzenia ochrony na piszczel – model S_Pad_Amp, ochraniacze K_Pact_Amp oferują pełną ochronę od kolana w dół i mogą być używane praktycznie wszędzie. Dodatkowo ochraniacz został wyposażony w boczny zamek, dzięki czemu zakładanie i zdejmowanie ochraniacza stało się jeszcze łatwiejsze.

ION 2017: przegląd kolekcji ochraniaczy ION 2017: przegląd kolekcji ochraniaczy

Wszystko pozostałe jest podobne jak w modelu K_Pact, sprawdzone w boju i przetestowane. Dwa rzepy (u dołu i u góry) sprawiają, że trzymanie jest perfekcyjne, a pod kolanem zastosowano dodatkową wstawkę z pianki EVA, aby zwiększyć ochronę przed uderzeniami od kamieni czy innych obiektów.

Rozmiary: S – XL. Kolory: czarny, ciemny, czerwony.

ION 2017: przegląd kolekcji ochraniaczy

O marce ION

ION jest częścią firmy Boards & More GmbH, która zlokalizowana jest w Molln w Austrii, a główne biuro operacyjne znajduje się w Oberhaching w Niemczech. ION od 2005 roku zaopatruje światowe rynki w ubrania i akcesoria do kitesurfingu, windsurfingu, surfingu, SUP, wakeboardingu oraz kolarstwa górskiego (od 2012 roku). Produkty ION dostępne są w ponad 40 krajach na całym świecie, a oferta składa się z wysokiej jakości produktów, które projektowane są z wykorzystaniem najnowszych materiałów i technologii.

ion-products.com
facebook.com/ion.bike
instagram.com/ionactionsports
vimeo.com/channels/ionactionsports


Zdjęcia: Bartek Woliński /ION