Z modą rowerową jest podobnie jak ze zwykłymi ubraniami. Jedni chcą się wyróżnić, nawet jeśli ich styl przypomina ubłocone prosiaki paradujące w różowych, tiulowych spódniczkach. Inni wolą dopasowane wzory i kolory, uwzględniające nawet barwy malowania rowerów, które dosiadają. Są też tacy, którzy woleliby wtopić się w tło i jechać niezauważeni dalej.

Bluza+szorty „FOOG Urban Camo” nie pozwolą posiadaczowi w pełni zjednoczyć się z górskim krajobrazem. Dzięki zastosowanemu miejskiemu kamuflażowi, na szlaku turystycznym czy ścieżce zrównoważonej będziemy równie niewidzialni jak krasula na pustyni!

Czarno-szaro-biała kolorystyka zestawu bardziej mogłaby współgrać z krajobrazem wielkomiejskich blokowisk, niż alpejskimi pejzażami – za to mamy pewność, że wysmakowane geometryczne wzory docenią osoby z tzw. ‘artystyczną duszą’.

Zestaw „FOOG Urban Camo” był co prawda dedykowany miłośnikom grawitacji, ale ja jeździłem w bluzie i szortach głównie po górach, jedynie parę razy odwiedzając bikeparki.

Jersey „FOOG Urban Camo” bardzo dobrze spisywał się podczas jazdy w lecie i jesienią. Materiał z jakiego ją wyprodukowano dość dobrze „oddycha”, dzięki czemu bluza nadawała się na wielogodzinne trasy w górach, równie dobrze jak krótkie zjazdy w bikeparkach. Krój jest dość obcisły i mimo informacji producenta, że jest przygotowany pod zbroję, jeśli planujecie jeździć w „żółwiu”, lepiej wybrać rozmiar o jeden większy. Miłym akcentem jest wszyta chusteczka do okularów z microfibry!

Szorty „FOOG Urban Camo” wykonano z grubych materiałów, dzięki czemu nie zniszczą się przy pierwszym kontakcie ridera z ziemią (a jak wiadomo dyscypliny grawitacyjne niosą za sobą ryzyko całkiem częstych ‘gleb’ i ‘przyziemień). Z tych samych powodów spodenki nie nadają się do wielogodzinnej jazdy po górach, szczególnie latem czy podczas ciepłych jesiennych dni – są za grube i zbyt pancerne. Krój jest dość obcisły, proponuję wybierać szorty o rozmiar większe. Do szortów najlepiej nosi się nowoczesne „krótkie” ochraniacze na kolana, ze względu na dość krótki krój nogawek klasyczne długie plastikowe ochraniacze z mocowaniem na paski i rzepy mogą się przesuwać na odsłoniętych kolanach.

BLUZA
Bluza Urban Camo w niepowtarzalnym wzorze kamuflażu. Koszulka z długim rękawem idealne dla każdego miłośnika zjazdu. Krój przygotowany do stosowania jej na zbroję, rękawy pomieszczą nawet grube ochraniacze a wydłużony tył odpowiednio zakryje plecy podczas jazdy.

Dodatkowe informacje:

  • przewiewna i wytrzymała dzianina
  • przedłużony tył zakrywa plecy podczas jazdy
  • krój reglanowy, przygotowany do używania na zbroję
  • długie, szersze rękawy pomieszczą grube ochraniacze łokci
  • miękka chusteczka z mikrofibry idealna do czyszczenia okularów lub gogli, wszyta od wewnętrznej strony koszulki

SZORTY (SPODENKI)
Spodenki Urban Camo z niepowtarzalnym wzorem. Model przeznaczony dla miłośników zjazdu oraz jazdy w bike parku. Szorty zostały wyprodukowane z tkaniny MaxAirPolymesh zapewniającej 100% oddychalności podczas jazdy w ciepłe dni. Panel z oryginalnej Cordury na tyle spodenek gwarantuje maksymalna wytrzymałość podczas upadków oraz zapobiega przecieraniu sie spodenek od błota i piasku.

Dodatkowe informacje:

  • tkanina główna MaxAirPolymesh
  • tylny panel wykonany z Cordury
  • regulacja pasa
  • dwie kieszenie zamykane na  wododporny zamek
  • elastyczny panel na lędźwiach

Producent: FOOG Wear