Firma Leatt Corporation jest znana z zaprojektowania unikalnego systemu ochrony karku Leatt-brace®. Jednak od czasu zaprezentowania pierwszego ochraniacza ich oferta mocno się rozrosła i obecnie znajdziemy tu także kaski, plecaki, rękawiczki czy ochraniacze. W tym roku Leatt robi krok naprzód i wprowadza do oferty najwyższej klasy ubrania rowerowe, które cechują się unikalnym designem oraz pełną kompatybilnością z ochraniaczami karku. W gamie znajdziemy kurtki, jerseye oraz spodenki, które w sumie dają 27 różnych stylów na każdą pogodę.

Kolekcja ubrań Leatt 2017 już dostępna!

Najwyżej w kolekcji są jerseye z długim rękawkiem, które są w pełni oddychające, wiatroodporne oraz wodoodporne, dzięki czemu sprostają każdym warunkom pogodowym. Specjalne czterowarstwowe taśmy łączące szwy są laserowo wycinane i dopasowane specjalnie do użytkowania ze zbroją lub bez. Znajdziemy tu także laserowo wycinane otwory wentylacyjne, wzmacniane panele na łokciach czy silikonowe paski na końcu koszulki, które mają za zadanie trzymać się spodenek.

Jerseye z krótkim rękawkiem są z kolei bardzo lekkie, oddychające i wytrzymałe. Wersje 3/4 oraz krótkie posiadają te same właściwości co jersey z długim rękawkiem, w tym kompatybilność z ochraniaczami karku czy zintegrowana kieszonka na karnet i szmatka do przecierania gogli.

Kolekcja ubrań Leatt 2017 już dostępna!

Softshelle i kurtki są specjalnie dopasowane do ciała, dzięki czemu są jeszcze bardziej komfortowe. Kurtki z serii DBX 5.0 posiadają trójwarstwową powłokę HydraDri, która jest laserowo wycinana i w pełni uszczelniona. Parametry wodoodporności to 20.000/20.000mm (przetrwają nawet wysokie ciśnienie), ale to nie wyklucza również specjalnych rozpinanych otworów dla większej oddychalności. Wszystkie kurtki są kompatybilne z ochraniaczami karku oraz z ochraniaczami typu slim.

Zarówno kurtki jak i jerseye są zaprojektowane tak, by idealnie pasować do spodenek rowerowych, które również są wentylowane i wodoodporne. Są bardzo wytrzymałe, nie posiadają szwów we wrażliwych miejscach oraz posiadają specjalny wygodny krój, by nie przeszkadzały podczas pedałowania, gdy mamy założone ochraniacze na kolana.

Kolekcja ubrań Leatt 2017 już dostępna!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: leatt.com/2017-dbx-apparel