Fuzz był przepustką NS Bikes marki do świata dużych zabawek. W 2013 pierwszy prototyp był katowany przez Sam’a Pilgrim’a w trakcie zawodów Red Bull Rampage, ale jego premiera miała miejsce dopiero w 2015 roku. Patrząc na minione 3 lata musimy przyznać, że była to ciężka droga aby jeszcze bardziej usprawnić ten model. Oprócz testów przez topowych riderów slopestylowych takich jak Sam i Max Fredriksson, rower wielokrotnie stawał na podium najważniejszych zawodów DH na całym świecie. Ekipa NS Bikes Factory Racing Team sprawdzała Fuzza na najtrudniejszych trasach na Ziemi.

Dzięki współpracy działu R&D z naszym teamem rama Fuzz 2018 przeszła kilka istotnych zmian. Główka ramy została zmieniona z tapered na 1.5″, dzięki czemu mogliśmy ją wyposażyć w nasze customowe miski sterów, które dają możliwość dostosowania reach’a do indywidualnych potrzeb ridera. Dzięki temu masz możliwość ustawienia trzech pozycji (-8mm, 0mm, +8mm).

Calling in the big guns: NS Bikes Fuzz 2018

Drugą ważna zmianą jest ingerencja w długość tylnego trójkąta. W celu lepszego rozłożenia środka ciężkości między przednim, a tylnym trójkątem postanowiliśmy wydłużyć tył proporcjonalnie do rozmiaru ramy. Dzięki specjalnym insertom w tylnych hakach masz dodatkową możliwość regulacji chainstay’a +/-15mm.

Calling in the big guns: NS Bikes Fuzz 2018

Trzecia zmiana dotyczy innych aspektów geometrii. Kąt główki został zmniejszony o 1 stopień dając nam 62.5 stopnia. Postanowiliśmy również obniżyć środek suportu w celu większej stabilności i trakcji na najtrudniejszych odcinkach.

Calling in the big guns: NS Bikes Fuzz 2018

Rower NS Bikes Fuzz będzie dostępny w dwóch wariantach cenowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania rezerwacji na modele 2018 pod adresem detal@7anna.com.pl. Prognozowany termin dostawy do grudzień 2017.

Calling in the big guns: NS Bikes Fuzz 2018 Calling in the big guns: NS Bikes Fuzz 2018
NS Bikes Fuzz 1 & 2

Oficjalna strona: nsbikes.com
Dystrybucja: 7anna.pl