Kilka dni wcześniej w innym wpisie zaprezentowałem Wam kolekcję ubrań polskiego producenta TYGU dedykowaną do jazdy w bike parkach. Wraz z ciuchami otrzymaliśmy również gogle, więc należy im się oddzielny kawałek tekstu. Panie i panowie, oto gogle TYGU Podium z kolekcji 2018.

Gogle TYGU Podium 2018 - pierwsze wrażenie

W ofercie TYGU znajdziemy aż trzy modele gogli Podium, które mogą wprowadzać użytkownika w lekką konsternację. Niezależnie od tego, który model wybierzemy, to wraz z goglami otrzymamy woreczek ochronny oraz odpinany nosek. A wszystko to w cenie poniżej 200zł.

  • Podium / Black / 2 szyby – posiadają wyraźnie inną ramkę w stosunku do pozostałych oraz wymienną szybkę, w zestawie znajdziemy dwie szyby: przeźroczystą oraz lustro.
  • Podium / FITframe Green / 2 szyby – model ze specjalną węższą ramką, domyślnie przeznaczone np. dla dzieci; w zestawie znajdziemy dwie szyby: przeźroczystą oraz lustro.
  • Podium / Dual Lens / Grey & Red – dwie wersje kolorystyczne gogli z niewymienną podwójną szybą.

Gogle TYGU Podium / Black

Gogle TYGU Podium 2018 - pierwsze wrażenie

Na pierwszy rzut oka wrażenie robi nietypowa czarna ramka, z przetłoczeniem w górnej środkowej części, oraz odstającymi po bokach mocowaniami paska. Gdy dodamy do tego odpinany plastikowy nosek i lustrzaną szybę, to wizualnie robi robotę! W zestawie otrzymujemy szybę przeźroczystą i lustrzaną, które wykonane są z poliwęglanu i pokryte dodatkową warstwą zapobiegającą parowaniu (no fog). Pasek gogli pokryty jest warstwą silikonu od wewnętrznej strony dla zwiększenia przyczepności na kasku.

Gogle TYGU Podium 2018 - pierwsze wrażenie Gogle TYGU Podium 2018 - pierwsze wrażenie
Gogle TYGU Podium 2018 - pierwsze wrażenie

Gogle TYGU Podium / Dual Lens

Gogle TYGU Podium 2018 - pierwsze wrażenie

W przeciwieństwie do modelu Podium Black, ramka ma bardziej standardowy i klasyczny kształt. W związku z użyciem podwójnej, klejonej, przeźroczystej szyby, jest ona niewymienna, więc nie zamontujemy tu nic innego. Podobnie jak poprzedni model, również i tu znajdziemy odpinany plastikowy nosek oraz silikonowe wstawki na pasku.

Gogle TYGU Podium 2018 - pierwsze wrażenie Gogle TYGU Podium 2018 - pierwsze wrażenie
Gogle TYGU Podium 2018 - pierwsze wrażenie

Tomasz Profic, 43RIDE:

Szczerze mówiąc, to przez cały okres mojej rowerowej „kariery”, nigdy nie używałem gogli z podwójną szybą. Z tego powodu nie wiem czego się po nich spodziewać i ciekaw jestem czy faktycznie nie parują. Pomimo używania rozmaitych technologii anty-parujących, moje wszystkie gogle prędzej czy później parowały. Pole widzenia w obydwu modelach wydaje się być dobre, a ramka w żaden sposób nie ogranicza. Obydwie ramki dzięki temu, że są dość elastyczne, dobrze dopasowują się do moich kasków fullface od Giro i Leatt, więc zobaczymy jak to będzie działać w praktyce.

Gogle TYGU Podium 2018 - pierwsze wrażenie

O marce TYGU

Za powstanie TYGU odpowiedzialny jest Wojciech Tuleja. Jako rowerzysta przejechał już ponad 15 sezonów, a przy okazji jest absolwentem wydziału wzornictwa przemysłowego we Włoszech. Marka TYGU powstała zaledwie rok temu, ale już w swojej ofercie posiada spory asortyment. Znajdziemy tu kilka kolekcji dedykowanych różnym dyscyplinom takim jak enduro, freeride czy downhill. Powstały również oddzielne kolekcje dla pań oraz dzieciaków. W początkowej fazie rozwoju marki, firma nastawiona jest na zaoferowanie konkurencyjnych cen, dobrą obsługę klienta i przemyślane produkty. Najświeższe newsy i wiadomości możecie sprawdzić na stronie gotygu.com lub FB facebook.com/TYGUapparel.

Gogle TYGU Podium 2018 - pierwsze wrażenie


Oficjalna strona: gotygu.com
Oficjalny fanpage: facebook.com/TYGUapparel
Sklep: gotygu.com, Podium Black 179zł, Podium Dual Lens 169zł
Zdjęcia: Jakub Wosik