WTB odświeża linię siodełek oraz system Fit Right

Podczas pierwszego dnia targów rowerowych Eurobike, amerykańska marka WTB zaprezentuje odświeżoną linię siodełek, które zyskały nową grafikę. Wszystkie siodełka WTB będą teraz posiadały ujednolicony kształt grafiki, która ma sprawiać, że będą one wyglądać bardziej smukło i nowocześnie. Oprócz tego każde siodełko będzie wyposażone w wysokiej jakości materiał z mikrofibry oraz nową wyściółkę w zależności od danego modelu.

Grube siodła WTB ze stalowymi prętami wyposażone będą w kompletnie nową wyściółkę HLX, która o ponad 30% zwiększa pochłanianie drgań w stosunku do poliuretanu, a to oznacza, że będą to najbardziej komfortowe siodełka w gamie. W porównaniu do pianek z pamięcią kształtu, to bardzo dobra opcja dla tych, którzy wolą mieć większy komfort przy nieco zwiększonej masie. Średnie oraz grube siodła będą miały zwiększony komfort dzięki wyściółce HLX+, która posiada strategicznie umieszczone wstawki żelowe w miejscach gdzie kość rowerzysty styka się z siodełkiem.

Jednak nawet najlepsze i najbardziej komfortowe siodełka na świecie muszą być dopasowane do każdego rowerzysty indywidualnie według ściśle określonej procedury. Tym samym WTB prezentuje rewolucyjny system Fit Right, który pozwoli idealnie dopasować siodełko do wymagań użytkownika. Cała metoda bazuje na odpowiednich wskazówkach, które pozwalają dobrać odpowiednie siodełko do pozycji na rowerze oraz kształtu “siedzenia” rowerzysty. Nowością jest również to, że będzie można dopasować siodełko również w domu dzięki specjalnej aplikacji dostępnej na telefony czy tablety. Więcej informacji o systemie można znaleźć na stronie: wtb.com/pages/fitright

Gdy już wszystkie pomiary kości zostały wykonane, ostatnim krokiem jest wybranie odpowiedniego siodełka według tabeli WTB. Wystarczy wprowadzić kilka prostych danych oraz wybrać preferencje rodzaju wyściółki, a w efekcie końcowym otrzymamy najlepiej dopasowane do rowerzysty siodełko z gamy WTB.

O marce WTB

Marka WTB założona została w 1982 roku z założeniem produkowania najwyższej klasy komponentów rowerowych. W chwili obecnej w swojej ofercie posiada siodełka, opony, obręcze oraz chwyty, a zarządzana jest przez rowerzystów, którzy codziennie przesuwają granice tego, co jest możliwe do zrobienia na dwóch kółkach. Ich pasja, innowacja i prawdziwy duch kolarstwa górskiego obecne są w każdym produkcie.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter