JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Dziś światową premierę ma najnowszy produkt marki Giro Sport Design, czyli kask Manifest, który cechuje się unikalną sferyczną konstrukcją. Wygląd inspirowany zwykłą piłką jest podstawą sferycznej technologii i ma za zadanie zmniejszać i przekierowywać siły działające na głowę podczas uderzenia. Nie zabrakło wsparcia systemu MIPS® oraz pianki EPS, której warstwy zostały nałożone na siebie w taki sposób, aby lepiej znosić szybkie i wolne wstrząsy. A to wszystko z wentylacją tak dobrą, że może równać się tylko z szosowymi kaskami marki.

Marka Giro ma długą tradycję tworzenia produktów do off road’u. Pierwszy na świecie system dopasowania Roc Loc został stworzony w 1994 roku, a w 2002 roku kask Xen był pierwszym modelem, w którym doszliśmy do wniosku, że styl jazdy trail/enduro ma zupełnie inne potrzeby niż XC czy freeride. W Giro tworzymy tyle innowacji, że inne marki próbują nas naśladować, a model Manifest jest naszą dumą i pokazem siły. To zarazem hołd dla naszego działu R&D w Scotts Valley, gdzie tworzymy i testujemy nasze produkty.

– Dain Zaffke, Dyrektor Marketingu Giro
Kształt kasku Giro Manifest od razu rzuca się w oczy.

Kask Giro Manifest

W samym sercu wyjątkowych właściwości kasku Giro Manifest jest sferyczna technologia, która wykorzystuje konstrukcję kulowo-gniazdową wspieraną przez system bezpieczeństwa MIPS®. Taka konstrukcja ma sprawiać, że bezpośrednie siły działające na kask podczas uderzenia będą się lepiej rozpraszać po całej konstrukcji. Technologia ta została opracowana w światowej klasy laboratorium Giro+Bell we współpracy z twórcami MIPS i pozwala na obrót zewnętrznej skorupy wokół wewnętrznej części podczas uderzenia i całkowicie eliminuje kontakt skóry z twardą plastikową płaszczyzną podczas uderzenia. Sferyczna technologia pozwala również na progresywne układanie warstw pianki EPS, dzięki której szybkie i wolne uderzenia są lepiej rozpraszane.

Przeźroczyste wzmocnienie na środku kasku, to specjalna łukowa wstawka AURA.

Wewnątrz kasku znajdziemy specjalną łukową wstawkę AURA (Aerodynamic, Unbreakable, Reinforcing, Architecture) wykonaną z poliwęglanu, która wzmacnia konstrukcję. Za komfort użytkowania odpowiada z kolei wyściółka z szybkoschnącej i antybakteryjnej wkładki XT2. Z kolei za dopasowanie kasku do głowy odpowiada sprawdzony i ulepszony system Roc Loc Trail Air.

Wyściółka to wkładki XT2 dobrze znane z innych produktów Giro.

W kwestii wentylacji wg testów laboratorium Giro+Bell, Manifest nie ma sobie równych wśród kasków trail/enduro i może równać się z naszym najlepszym kaskiem szosowym Aether. Umieściliśmy tu aż 19 otworów wentylacyjnych.

W tylnej części znajdziemy specjalny grip dla paska od gogli, który otoczony jest odblaskowym elementem dla zwiększenia widoczności na drodze.

Pierwsze wrażenie

Nowy produkt Giro dotarł do mnie dosłownie dzień przed premierą i dzięki warszawskiej ulewie nawet nie miałem możliwości sprawdzić go w praktyce. Po wyjęciu z pudełka pierwsza myśl jaka mnie naszła… ale kulka! Obawiałem się, że na głowie okrągły Manifest będzie wyglądał jak oliwkowa piłka, ale nie jest tak źle. Wentylacja to słowo klucz w tym kasku, ponieważ posiada on naprawdę dużo otworów, a do tego jest bardzo wygodny. Wewnętrzna wyściółka jest po prostu super komfortowa i to czuć od pierwszego założenia! System regulacji rozmiaru Roc Loc oraz magnetyczne zapięcie to kolejne dwie rzeczy, które sprawiają, że użytkowanie kasku będzie przyjemne. Ciekawostką jest natomiast system MIPS i skorupa. W Manifeście po prostu widać jak porusza się zewnętrzna skorupa względem wewnętrznej, wystarczy odpowiednio nacisnąć.

Jak to wszystko się sprawdzi w trakcie sezonu? Zobaczymy!

– Tomasz Profic, 43RIDE

Specyfikacja

 • sferyczna technologia skorupy ze wsparciem systemu MIPS®
 • progresywne nakładanie warstw pianki EPS
 • 19 otworów wentylacyjnych
 • wzmocnienie łukowe AURA
 • system dopasowania rozmiaru Roc Loc® Trail Air
 • magnetyczne zapięcie Fidlock®
 • regulowany daszek w stylu motocyklowym
 • szybkoschnąca i antybakteryjna wkładka XT2®
 • chwyty do gogli
 • zintegrowane chwyty do okularów
 • odblaskowe wstawki z tyłu kasku
 • dostępne kolory: czarny, czarny-hypnotic, niebieski, oliwkowy, szary, zielony (szałowiowy), biały
 • rozmiary: S 51-55cm, M 55-59cm, L 59-63cm
 • waga: 365g (roz.M)
 • sugerowana cena: 270€ / 260$

O marce Giro

Marka Giro Sport Design powstała w 1985 roku w Santa Cruz w Kalifornii. Od samego początku tworzy produkty o wyjątkowym designie, najwyższej jakości i innowacyjnym podejściu. Obecnie w ofercie znajdują się kaski nie tylko do kolarstwa górskiego i sportów zimowych, ale również odzież, obuwie i akcesoria. W Giro chcemy, aby nasza marka była pierwszym wyborem, ponieważ rozumiemy, że jazda na rowerze jest ważną częścią naszego życia.

Oficjalna strona: giro.com
Dystrybucja: amppolska.pl
Media: facebook, instagram, youtube