JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Są dwie szkoły dbania o rower. Jedna z nich mówi o tym, że brudny rower to szczęśliwy rower. My jednak jesteśmy wyznawcami tej, że na czystym lepiej się jeździ i lepiej wygląda. Błyszcząca rama i napęd, żadnych trzasków i zero skrzypień na łańcuchu. Tylko rower, cisza i las :)

Kosmetyki rowerowe Bike on Wax.

Z ogromną przyjemnością podejmiemy się testowania zestawu kosmetyków rowerowych Bike on Wax. Śródsezonowe SPA należy się każdemu rowerowi! W zestawie znajdują się środki do czyszczenia oraz konserwacji. Produkty Bike on Wax dzielą się na trzy linie: granatowe – produkty czyszczące, zielone – produkty pielęgnujące oraz czerwone – środki smarujące. Na uwagę zasługuje też dopracowany design opakowań produktów oraz spójna z nimi strona internetowa. Z gustem i smakiem!

Środki do czyszczenia

Na pierwszy ogień, a raczej brud idzie Aktywna piana do mycia roweru. Według producenta „Czyści jak nic” :D Przyznajemy, że przekonujący opis. Ma ona butelkę o 500 ml pojemności i atomizer. Za zadanie ma usunąć wszelkie zanieczyszczenia oraz zatłuszczenia, a przy tym nie uszkodzić, ani nie odbarwić ramy ani uszczelek czy elementów z tworzyw sztucznych.

Zawiera nawet inhibitory korozji – środek zapobiegający rozwojowi korozji, jest także przyjazna dla środowiska, bo nie zawiera fosforanów. Spokojnie możecie myć nią swój rower w terenie :)

Do usunięcia najtrudniejszych zabrudzeń napędu lepiej wspomóc się Active spROCKET Foam – pianą na gazie. Środek w aerozolu o pojemności 400 ml rozpylamy na napęd. Zamienia się on w pianę, która dokładnie rozpuszcza wszelkie tłuste i uciążliwe zabrudzenia.

Pokładamy w niej duże nadzieje, bo czyszczenie łańcucha czy przerzutki nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Niestety właśnie te elementy napędu pierwsze odczuwają zaniedbania i potrafią się bardzo mścić (np. nieprecyzyjnym działaniem czy o zgrozo skrzypieniem!).

Wisienką na torcie czyszczenia jest ostatni produkt czyli Zmywacz do koronek i hamulców. 100 ml aerozol (sprzedawany jest też w większym 400 ml opakowaniu) ma za zadanie umyć i odtłuścić… koronki i hamulce :) Środek czyści, ale także szybko odparowuje i nie pozostawia żadnego filmu olejowego. Przeznaczony do hamulców tarczowych, bębnowych, zębatek, łańcuchów oraz innych powierzchni metalowych. Aerozol skutecznie dociera nawet do trudno dostępnych miejsc.

Środki do konserwacji

I kiedy już nasz rower jest czyściutki i pachnący wjeżdża on… Ride&Shine – profesjonalny środek do nabłyszczania! Pielęgnuje i konserwuje elementy plastikowe oraz lakierowane naszego bike’a.

Zmniejsza przyczepność brudu tworząc warstwę ochronną i sprawia że rama lśni „like a diamond”, kolory nabierają głębi, a chromy połyskują. Na dodatek pachnie pomarańczowo niczym wakacyjny drink (nie zalecamy picia)!

Należy jednak pamiętać, aby nie używać go do powierzchni roboczych hamulców oraz napędu.

O marce Bike on Wax

Rower musi być jakiś. Czysty i sprawny choćby. Z rowerem nie może być wstyd pokazać się na mieście. Dlatego Bike On Wax stworzyło pierwszą linię kosmetyków i chemii rowerowej z myślą o wszystkich użytkownikach dwóch kółek. Rama błyszcząca, siodełko zadbane, łańcuchy nieskrzypiące. Tak to właśnie powinno wyglądać – i wygląda: z Bike on Wax.

Oficjalna strona: bikeonwax.com
Media: facebook