Na dobry początek tygodnia mamy dla Was krótką prezentację akcesoriów włoskiej marki Effetto Mariposa. Jest to zaledwie mała część ich oferty, ale jeśli szukacie ciekawych i prostych rozwiązań do np. awaryjnego użycia na trasie, to warto spojrzeć na prezentowane przez nas produkty, które będą towarzyszyć naszej redakcji w tym sezonie.

Wentyle – Tubeless Valve

Zawór systemu bezdętkowego to z jednej strony prosta konstrukcja, a z drugiej ma kluczowe znaczenie dla szczelności i działania całego systemu. Wentyle Effetto Mariposa wykonane są z aluminium i dzięki specjalnej gumowej wkładce, można używać ich zarówno z obręczami przystosowanymi do zaworu schrader lub presta. Dodatkowe uszczelnienie znajdziemy również pod zakrętką dociskającą zawór do obręczy.

Również kapselek posiada swoją ekstra funkcjonalność: wykonany jest z aluminium i może służyć również za klucz do wykręcenia zaworu presta.

Wentyle dostępne w trzech długościach:

  • 40mm dla obręczy o wysokości 10-34mm (schrader) lub 10-37mm (presta)
  • 70mm dla obręczy o wysokości 34-64mm (schrader) lub 37-67mm (presta)
  • 100mm dla obręczy o wysokości 64-94mm (schrader) lub 67-97mm (presta)

Opaska z rzepem – Espresso Doppio Lungo

W świecie enduro coraz częściej możemy zobaczyć riderów, którzy przyczepiają do swoich ram niezbędne w trasie akcesoria. Sposób montażu często jest „domowy”, a dla tych, którzy szukając czegoś bardziej profesjonalnego, przeznaczony jest rzep Espresso Doppio Lungo.

Rzep ten zaprojektowany został specjalnie z myślą o wożeniu zestawu naprawczego opon tubeless Espresso Doppio, ale świetnie się sprawdzi również w przenoszeniu innych rzeczy. Rzep z polipropylenu o długości 45cm i szerokości 3cm posiada również wewnętrzne zapięcie, dzięki czemu można transportować również mniejsze rzeczy.

Cena: 49,90zł

Płyn uszczelniający do opon – Vegetalex

Uszczelniacz do opon Vegetalex stworzony został tylko i wyłącznie ze składników roślinnych i w 100% jest biodegradowalny. W porównaniu do swojego syntetycznego odpowiednika jest trwalszy i łatwiejszy w usunięciu, gdy już zaschnie w oponie. Producent twierdzi, że jest również nieszkodliwy dla żołądka, ale tego nie będziemy sprawdzać ;)

Cena: 129zł 1000ml

Narzędzie do naprawy opon – Tappabuco

Tappabuco (po włosku zaślepka) to nic innego jak narzędzie do naprawy opon bezdętkowych. Dzięki swojej konstrukcji można je mieć zawsze przy sobie i schować np. w osi korby czy użyć jako zatyczki do kierownicy. Pasuje do otworów o średnicy od 15 do 20mm.

Do wyboru są dwie wersje grubości: 1,5 oraz 3,5mm. Wtyczka dostarczana jest z kilkoma sznurkami do łatania o długości 50mm.

Cena: 89zł zestaw 3,5 + 1,5, 49,90zł 3,5, 49,90zł 1,5

O marce Effetto Mariposa

Nazwa „Effetto Mariposa”, czyli „Efekt motyla”  jest fascynująca i wywodzi się z chaosu. W skrócie, biorąc wielki skok z fizyki do bardziej znanego świata rowerowego, twórca uważa, że małe zmiany mogą prowadzić do poważnych różnic. To prowadzi nas do dopracowania każdego nowego produktu tak, że daje naszym klientom nawet  najmniejszą, ale zawsze przewagę nad innymi. Wszystkie produkty Effetto Mariposa produkowane są we Włoszech, a obecnie siedziba Firmy przeniosła się do Szwajcarii.

Oficjalna strona: effettomariposa.eu
Dystrybucja: bikeline.pl
Media: facebook, twitter, instagram, youtube, linkedin