Marka ABUS rozbudowuje swoją ofertę kasków do kolarstwa górskiego i prezentuje dwa nowe modele Modrop i Motrip. Nowe kaski zaprojektowane zostały z myślą o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa i wysokiego komfortu przy zachowaniu niskiej wagi.

Model Modrop dostępny będzie w aż ośmiu wariantach kolorystycznych, aby trafić w gusta każdego rowerzysty lub rowerzystki. Konstrukcja składająca się z dwóch zgrzanych ze sobą skorup zapewnia wytrzymałość i bezpieczeństwo, a dzięki systemowi regulacji Zoom-Ace, również perfekcyjne dopasowanie. Dzięki specjalnej funkcji Ponytail Outlet, również panie będą zadowolone, ponieważ w systemie regulacji przewidziano miejsce na kucyk. Dzięki niskiej wadze (310g w rozmiarze S) kask ABUS Modrop może być idealnym wyborem nie tylko do poważnej jazdy enduro/trail, ale także na luźne wycieczki cross-country z rodziną.

Modrop to świetny kask – lekki i dobrze dopasowany. Dostępne opcje kolorystyczne mnie urzekły i nie wiem na jaki kolor się zdecydować, bo wszystkie są piękne.

– Steffi Marth

Za wentylację odpowiada osiem otworów wlotowych i sześć wylotowych. Duże otwory wyposażone zostały w specjalną siateczkę zapobiegającą wpadaniu wszelkich owadów. Z kolei regulowany daszek umożliwia wsadzenie gogli, gdy jest to konieczne.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa kask można rozbudować o system MIPS (trzy kolory) lub QUIN (dwa kolory). Wszystkie opcje kolorystyczne umożliwiają współpracę z sensorem uderzeń QUIN.

Motrip – mniejszy brat bliźniak

Dla tych, którzy nie szukają najnowszych rozwiązań technologicznych lub po prostu chcą mieć tańszy i równie dobrze wyglądający kask, powstał model ABUS Motrip. W ofercie znajduje się aż sześć wersji kolorystycznych. Podobnie jak Modrop, również Motrip został wyposażony w system regulacji Zoom-Ace z miejscem na kucyk Ponytail Outlet. Posiada także regulowany daszek z miejscem na google.

ABUS Modrop

  • dostępne rozmiary: S (51-55cm), M (54-58cm), L (57-61cm)
  • dostępne kolory: iced mint, pine green, velvet black, concrete grey, midnight blue, dusky camel, polar white
  • trzy kolory z MIPS: concrete grey, velvet black, metallic copper
  • dwa kolory z QUIN: velvet black, polar white
  • waga: 310/330/360g (+5g dla modeli z QUIN, +30g dla modeli z MIPS)

ABUS Motrip

  • dostępne rozmiary: S (51-55cm), M (54-58cm), L (57-61cm)
  • dostępne kolory: shiny white, shiny black, pine green, iced mint, concrete grey, midnight blue
  • waga: 320/340/350g

O marce ABUS

Od roku 1924 firma ABUS zapewnia poczucie bezpieczeństwa na całym świecie. Jako niemiecki producent wysokiej jakości systemów bezpieczeństwa firma ABUS dba, aby jej produkty były niezawodne i trwałe oraz cechowały się maksymalną łatwością obsługi. Aby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników w sektorze prywatnym i komercyjnym, firma ABUS oferuje szeroki asortyment innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa w domu, w podróży oraz bezpieczeństwa obiektów. Do grupy ABUS należą następujące przedsiębiorstwa: ABUS August Bremicker Söhne KG, ABUS Security-Center GmbH & Co. KG oraz ABUS Pfaffenhain GmbH. Grupa zatrudnia około 4 000 osób na całym świecie.

Official website: abus.com
Media: facebook, instagram, youtube