W dziedzinie ochrony wzroku mamy na rynku wiele marek z długoletnią historią i takich młodych brandów, które rozpychają się mocno na scenie. Ja i zapewne wielu z Was nie przypuszczałoby, że taka firma jak JULBO może pochwalić się ponad 100-letnią historią przy tworzeniu optycznych rozwiązań dla aktywnych ludzi. Bazując na własnym wieloletnim doświadczeniu i współpracy z wieloma ludźmi sportu z różnych dyscyplin, Julbo dostarcza nam rozwiązania technologiczne z najwyższej półki. W swojej ofercie firma ma kompleksowe rozwiązania także dla rowerzystów, także dla tych, którzy muszą używać okularów korekcyjnych. Julbo RUSH Reactiv Photochromatic, pod tą enigmatyczną nazwą kryje się model okularów, który Wam zaprezentuję poniżej.

Kilka faktów o Julbo RUSH 1-3

 • Reactiv Performance 1-3, soczewka o przepuszczalności światła 17-75% (opcja opisywana, są także inne)
 • Soczewki wykonane z tworzywa polikarbonowego NXT®/Trivex® o podwyższonej trwałości na zarysowania i uszkodzenia
 • 100% ochrony UVA, UVB, UVC
 • 3D Fit Nose, odpowiada za wygodne przyleganie okularów i zachowanie ich stabilności na nosie
 • Flex 3 temples, to zauszniki umożliwiające precyzyjne dopasowanie do głowy, czy kasku
 • Full Venting, konstrukcja okularów z cyrkulacją powietrza wokół soczewek
 • Grip Tech, miękki materiał na zausznikach i na nosku, zapewniający komfort
 • Total Cover, panoramiczny widok, duża powierzchnia soczewki dla maksymalnego pola widzenia
 • NTS (Non Temperature Sensitive), soczewka jest niewrażliwa na temperaturę. Adaptacja soczewki do panujących warunków jest niezależna od panującej temperatury.
 • Opcja RX,możliwość montażu specjalnej wkładki do szkieł korekcyjnych
 • Julbo Reactiv, to gama soczewek dostępna w różnych konfiguracjach technicznych

W zestawie od producenta otrzymujemy oprawki Julbo Rush z wybraną przez Ciebie opcją soczewki Reactiv. W moim przypadku otrzymałem wersję 1-3 (17-75%), która nie jest bezbarwna, a na samym starcie absorbuje około 17% światła i przyciemnia się do maksymalnej założonej wartości 75%. W zestawie jest miękkie opakowanie do przewożenia oraz woreczek na okulary. Wszystko zgrabne i estetyczne. Opakowanie nie zajmuje dużo miejsca, więc jest łatwe do transportu.

NTS (Non Temperature Sensitive) sprawia, że soczewka jest niewrażliwa na temperaturę. Prędkość i zdolność adaptacji soczewki do panujących warunków zewnętrznych jest niezależna od panującej temperatury.

Po wyjęciu okularów Julbo RUSH następuje WOW dla jakości wykonania, ale w sumie można i trzeba się tego spodziewać po sprzęcie z górnej półki. Regulowane zauszniki i nosek pozwalają dobrze ułożyć okulary i dopasować do twarzy. Ramka dobrze przylega i chroni oczodoły na całej powierzchni. Sama wentylacja działa, ale nie jest zauważalna dla oka, nie czujemy podmuchu powietrza, ono dyskretnie przechodzi przez wyznaczone otwory wokół ramki.

To co najważniejsze w tego typu okularach to jak one działają przy zmiennych warunkach pogodowych, jak reaguje soczewka Julbo Reactiv na światło, jak przyciemnia się i ogranicza dopływ światła. Jeżeli napiszę szybko i nie zauważalnie to zabrzmi to co najmniej jako coś trudne do zweryfikowania… ale tak jest! Soczewka reaguje w sposób intuicyjny, naturalny, co jest bardzo przyjemne dla oka, ponieważ oko w sposób płynny ma ograniczony dopływ nadmiernego światła. W moim modelu zakres pracy wynosi 17% -75% co oznacza, że w ostrym słońcu Italii czy też Chorwacji 75% zatrzymanego światła może być zbyt małą wartością, ale na warunki środkowo europejskie w moim przypadku są wystarczające. Soczewka REACTIV Photochromic Light Amplifier 1-3 ma wybarwienie w kolorze żółtym i odbija światło. Dolny zakres 17% oznacza, że nie mamy podczas zmroku przeźroczystej/czystej soczewki, a jest ona lekko przyciemniona (także zabarwiona na lekką poświatę żółtą). O ile lekkie przyciemnienie podczas wczesnej fazy zmroku lub pochmurnej pogody jest ok, o tyle w nocnej jeździe możesz czuć lekki dyskomfort. Parowanie, skraplanie i inne paraprzygody w tym modelu nie występują. Wysoko postawiona poprzeczka dla innych producentów.

Opcja RX – wkładka do montażu szkieł korekcyjnych

Jeżeli nie używasz szkieł kontaktowych z jakiegoś Tobie znanego powodu i nosisz okulary to wiesz, że często masz zawężone możliwości w wyborze okularów sportowych. Julbo wykonało ukłon w stronę okularników i do najlepszych modeli oprawek sportowych masz możliwość zamontowania klipsa RX z własnymi szkłami korekcyjnymi. Możesz teraz także cieszyć się jakością soczewek REACTIV Photochromic. Klips RX montowany jest na zaczepy na nosku 3D Fit Nose. Wszystko razem wygląda estetycznie.

Julbo Rush są okularami o nowoczesnym wyglądzie z dużymi panoramicznymi szkłami w pełnej ramce z bardzo dobrą wentylacją. Ich największą zaletą jest technologia. Jak działają i jak są wykonane? Jest to najwyższy poziom jakości, a technologia soczewki Reactiv to absolutny TOP. Cieszy mnie bardzo to, że ludzie z wadą wzroku mogą używać modeli Julbo Rush z technologią soczewki Reactiv dzięki możliwości montażu klipsa RX z własnymi szkłami korekcyjnymi. Okulary, które posiadam są godne polecenia. Dzięki dużemu wyborowi soczewek jakie możecie mieć w modelu RUSH, każdy z Was znajdzie najlepszą opcję dla siebie wybierając fotochromowe i przeciwsłoneczne rozwiązania z oferty Julbo.

Zbigniew Nowicki, 43RIDE
Bardzo dobra szybkość działania fotochromu, który działa bez względu na temperaturę otoczenia (NTS – Non Temperature Sensitive), a jest aktywny tylko na światło, świetna jakość obrazu. Soczewki Julbo Reactiv, to absolutny top optyki w okularach do jazdy na rowerze w zróżnicowanych warunkach.
Pełna gama opcji soczewek jakie znajdziesz z oprawkami Julbo RUSH.

O marce Julbo

Julbo to europejski lider wśród producentów branży optycznej, nowoczesnych rozwiązań dla aktywnych ludzi uprawiających sporty letnie oraz zimowe. Czerpiąc inspirację ze swojego dziedzictwa, które sięga 1888roku, francuska firma Julbo chce być wiodącą marką z najlepszymi produktami z branży optycznej.

Oficjalna strona: julbo.com
Dystrybucja: himalsport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter