Rowery elektryczne wprowadziły do ​​świata kolarstwa górskiego wiele „dodatków”: dodatkowe okrążenia, dodatkowe kilometry, dodatkowy skok. Wszystkie te dodatki wprowadzają również większe zużycie do i tak bezlitosnego równania jazdy. Rowery e-MTB pozwalają rowerzystom na wszystkich poziomach poprawić wrażenia z jazdy, jednocześnie wprowadzając zupełnie nowy zestaw wyzwań w zakresie projektowania komponentów. WTB z radością przedstawia swój pierwszy w pełni specjalnie skonstruowany zestaw kół e-MTB dla tych, którzy chcą jeździć pewnie i nie martwić się, czy ich koła przetrwają jazdę. Specjalnie dostosowane do wymagań rowerów e-MTB o pełnej mocy, wszystkie aspekty nowych kół HTZ WTB zostały skrupulatnie zaprojektowane, aby były najbardziej niezawodnymi kołami e-specyficznymi na rynku.

Koła WTB HTZ e-MTB

Obręcze HTZ i30 mają zwiększoną grubość ścianki nawet o 20% w stosunku do naszych już masywnych obręczy KOM Tough Enduro, aby zapewnić, że są w stanie wytrzymać dodatkowe siły nowoczesnych rowerów e-MTB. Nie dodaliśmy jednak po prostu materiału i nie nazwaliśmy tego dobrym rozwiązaniem. Asymetryczne przesunięcie szprych pomaga zrównoważyć długość i napięcie szprych, aby stworzyć bardziej stabilne koło, podczas gdy symetryczny zewnętrzny profil obręczy równomiernie rozkłada siły uderzenia na obręcz. Integracja Solid Strip, ulepszony hak stopki i On-Ramp to cechy systemu TCS, które zapewniają płynne połączenie między oponą, a kołem. Wszystkie te cechy tworzą kompletny system bezdętkowy, który jest łatwiejszy w konfiguracji i prawie odporny na utratę ciśnienia w przypadku złamania szprychy.

Obręcze HTZ są wystarczająco mocne, aby wytrzymać wszystko, co Ty i Twój e-rower postanowicie pokonać, ale wszyscy wiemy, że jakość piasty odgrywa ogromną rolę w określaniu długoterminowej odporności koła. Piasty WTB HTZ są wyposażone w korpus ze stali poddanej obróbce cieplnej, co eliminuje żłobienie i zapobiega uszkodzeniu gniazda zapadki pod obciążeniem.

Nasze nowe piasty wyposażone są w 6-zapadkowy system z równoczesnym włączaniem wszystkich zapadek w celu bardziej równomiernego rozłożenia siły pedałowania i poprawy niezawodności w rowerach z silnikami o wysokim momencie obrotowym. Zewnętrzna średnica tulei tylnej osi została zwiększona z 15mm do 17mm, aby zwiększyć trwałość przy jednoczesnym zachowaniu kompatybilności z tradycyjnymi osiami przelotowymi 12mm. Zmniejsza to ugięcie osi podczas pokonywania zakrętów i pedałowania, co przekłada się na lepszą jakość jazdy i trwałość łożyska. Dwustopniowe, uszczelnione łożyska Enduro na wewnętrznym końcu korpusu dodatkowo zwiększają trwałość i wydłużają żywotność łożysk. Piasty HTZ są również wyposażone w radiator za 6-śrubowym mocowaniem tarczy hamulca, aby poprawić odprowadzanie ciepła nawet o 10% podczas długich zjazdów, umożliwiając pewne zjazdy pomimo dodatkowej wagi roweru elektrycznego.

Bezpośrednie porównanie piast do rowerów elektrycznych naszych konkurentów z naszymi piastami HTZ wykazało awarię piast konkurencji przy 2000 cykli start/stop, podczas gdy piasty HTZ wytrzymały 40.000 cykli. Kluczową różnicą jest to, że nasi konkurenci po prostu używają stalowego korpusu piasty, aby sprzedawać swoje piasty do użytku w rowerach elektrycznych, podczas gdy każdy aspekt nowej piasty HTZ jest specjalnie zaprojektowany, aby wytrzymać dodatkowy moment obrotowy i zużycie rowerów elektrycznych.

Rowery elektryczne prowadzą głębiej, dalej i szybciej niż tradycyjne rowery. Posiadanie mocnych i trwałych części ma kluczowe znaczenie, aby nie utknąć w lesie. Koła HTZ dają mi dodatkowe bezpieczeństwo i spokój, których potrzebuję, gdy jestem na trasach daleko od domu.

Mark Weir

Wytrzymałość koła jest ograniczona przez jego najsłabszy punkt, dlatego pełna specyfikacja wykonania jest tak samo drobiazgowa, jak same projekty komponentów. Koła HTZ mają grube, jednokrotnie cieniowane szprychy 2,3/2,0 mm, aby zwiększyć sztywność i trwałość koła, z najgrubszą częścią w piaście, aby przeciwdziałać większym siłom hamowania i zwiększonemu momentowi obrotowemu silnika. Każde koło HTZ sprzedawane w Ameryce Północnej jest ręcznie budowane w fabryce WTB w Kalifornii, podczas gdy koła sprzedawane w Europie są ręcznie budowane we Włoszech. Oba obiekty podlegają sześcioetapowemu procesowi odwijania, aby zapewnić równe napięcie szprych i bezproblemową jazdę. Gwarantuje to, że ostateczna konstrukcja jest wolna od wszelkich naprężeń związanych z zaplotem szprych, które mogą się zwolnić podczas jazdy i spowodować utratę napięcia szprych. Połącz ten proces z mechanicznie blokowanymi nyplami, a koła HTZ utrzymają napięcie i pozostaną równe nawet podczas najbardziej forsownych przejażdżek.

YouTube player

Przednie koła HTZ są dostępne w sugerowanej cenie detalicznej €299.95, a tylne w cenie €399.95. Dostępne w rozmiarach i30x27,5” i i30x29”, ręcznie robione koła HTZ są obecnie dostępne zarówno w Ameryce Północnej, jak i Europie.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma Wilderness Trail Bikes (WTB) powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter