Wyścigi cross country określone są przez maksymalne tętno, progi tlenowe i kwas mlekowy. To właśnie w tej dyscyplinie maksymalnie niska waga roweru liczy się bardziej niż cokolwiek innego. W przeszłości ten szczególny nacisk skłaniał projektantów do kompromisów w zakresie wydajności zawieszenia, sztywności konstrukcji, prowadzenia i jakości jazdy. Wraz z wprowadzeniem nowego Mach 4SL, Pivot ma przyjemność ogłosić, że rezygnuje z tego poradnika.

Naszym celem była bezkompromisowa wydajność. Z Mach 4SL osiągnęliśmy docelową wagę i responsywność, które są godne Pucharu Świata XC, ale zbudowaliśmy również w pełni aktywne, bardzo zwrotne i wyjątkowo wydajne zawieszenie dw-Link, które jest o lata świetlne lepsze niż jakikolwiek rower z elastycznym wahaczem. Ten rower to rakieta!

Chris Cocalis, założyciel i CEO Pivota

Opatentowana przez firmę Pivot technologia formowania z włókna węglowego Hollow Core tworzy ramę, która jest lżejsza aż o 300-400 gramów w porównaniu z poprzednią wersją. Dzięki temu masa całego roweru wynosi poniżej 10.5kg ze sztycą regulowaną! (rozmiar S, wersja World Cup XX-SL). Minimalistyczny link wahacza jest świadectwem tego, że w dążeniu do zmniejszenia masy nie pominięto żadnego elementu. Zmieniono również geometrię, aby odzwierciedlała nowe podejście projektowe.

Kąt główki został wypłaszczony, reach i rozstaw osi powiększyły się, a kąt rury podsiodłowej uległ wystromieniu. Wiodąca w swojej klasie przyczepność i osiągi będą dostępne w dwóch wersjach: konstrukcje World Cup mogą zapewniać 95 lub 103 mm skoku, podczas podczas gdy wszystkie inne wersje oferują 106 lub 115 mm skoku. Regulacja odbywa się w łatwy sposób za pomocą Flip Chipa w wahaczu.

Ceny, specyfikacje i dostępność

Pivot Mach 4SL dostępny będzie w dwóch kolorach (Seafoam Green oraz Ice Blue) i będzie posiadał aż osiem różnych specyfikacji wyposażenia, zarówno na komponentach Shimano jak i SRAM. Dostępne rozmiary od XS aż do XL. Cena? Od 6.199USD do 11.599USD. Rowery są już dostępne u głównych dystrybutorów na świecie.

Więcej informacji: global.pivotcycles.com/products/mach-4-sl

O marce Pivot Cycles

W przeciwieństwie do naszych rowerów, kultura nie może być wynaleziona – ona kształtuje się sama. Gdy Chris Cocalis założył markę Pivot Cycles w 2007 roku miał jedną wizję firmy, która projektuje i buduje najlepsze rowery na świecie. Dołączyli do niego inżynierowie, projektanci, zawodnicy i weterani branży, którzy dzielą tą samą pasję i wizję marki.

Oficjalna strona: pivotcycles.com
Dystrybucja: protocycles.com
Media: facebookinstagram, twitter, vimeo, youtube