Thule Epos to nowy, w pełni składany i odchylany bagażnik rowerowy na hak, wyposażony w innowacyjny, teleskopowy system montowania rowerów i zaprojektowany z myślą o transportowaniu rowerów wszystkich rodzajów i rozmiarów – górskich, gravelowych czy elektrycznych.

Innowacyjny, opatentowany system teleskopowych ramion – nowa metoda montowania rowerów na bagażniku

Kluczową innowacją bagażnika Thule Epos jest jego wszechstronność i łatwość obsługi zapewniana przez unikalne, indywidualne teleskopowe „ramiona”, które utrzymują i stabilizują rowery na bagażniku. Każde z nich wyposażone jest w obrotową głowicę i wzmacniane paski, co pozwala pewnie i na wiele sposobów zabezpieczyć na bagażniku każdy typ roweru. Thule Epos może stabilnie zamocować rower na bagażniku chwytając go w dowolnym punkcie ramy lub za tylne koło (w sytuacji, gdy chcemy, by rower nie był chwycony za ramę).

Ten solidny i pojemny bagażnik może transportować rowery o maksymalnej wadze do 30 kg (per jeden rower), dzięki czemu przewożenie jednośladów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Thule Epos może przewieźć do 3 rowerów i pasuje do każdego typu ramy i różnych geometrii (w tym do rowerów elektrycznych, górskich, gravelowych, a także rowerów z zamontowanymi błotnikami i bagażnikami).

Szybkie, łatwe i bezpieczne ładowanie i rozładowywanie rowerów to więcej czasu na cieszenie się jazdą

Montowanie bagażnika na samochodzie jest łatwe i błyskawiczne – podobnie jak umieszczanie na nim rowerów. Co ważne, można to robić niezależnie i w dowolnej kolejności, użytkownik nie musi więc zastanawiać się, w jakiej kolejności będzie chciał montować/zdejmować jednoślady. Gdy Thule Epos jest zamontowany na aucie i załadowany rowerami, można go łatwo odchylić do tyłu, by uzyskać wygodny dostęp do bagażnika auta. Ładowanie i rozładowywanie rowerów jest łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek, co daje użytkownikom więcej czasu na jazdę z przyjaciółmi i rodziną.

Jesteśmy podekscytowani, prezentując nasz rewolucyjny i chroniony największą liczbą patentów bagażnik rowerowy, który pozwala łatwiej niż kiedykolwiek montować i transportować rowery dowolnego typu. Proces instalacji bagażnika na aucie wymaga minimum wysiłku, a montowanie/demontowanie rowerów jest niesamowicie wygodne – to oznacza, że stracicie wszelkie wymówki, by rezygnować z weekendowego wypadu na dwóch kółkach!.

Baptiste Chaussignand, dyrektor działu Product Management Bike w Thule

Wygodny w każdej sytuacji

Gdy na bagażniku nie są umieszczone rowery, ramiona stabilizujące przechowywane są na płasko, co zapewnia wygodny dostęp do bagażnika auta, bez konieczności odchylania Thule Epos. Nowy bagażnik rowerowy jest także w pełni składany, co ułatwia jego transportowanie i przechowywanie, gdy nie jest używany.

Oto przyszłość bagażników rowerowych

Thule Epos jest efektem naturalnej ewolucji i wieloletniego doświadczenia Thule w zakresie projektowania sprzętu do transportowania rowerów. Innowacyjne, opatentowane teleskopowe ramiona zapewniają wszechstronność, łatwość obsługi oraz wysoki poziom bezpieczeństwa podczas transportowania rowerów do dowolnego celu. Świat rowerów nieustająco się zmienia, a Thule chce odpowiadać na oczekiwania i potrzeby klientów, teraz i w przyszłości.

Zobaczenie i używanie gotowego bagażnika Thule Epos to wspaniałe doznanie. Skorzystaliśmy z całego naszego rowerowego doświadczenia i pasji, połączyliśmy je z wiedzą inżynieryjną wynikającą z produkowania od lat bagażników rowerowych… i wynieśliśmy nasze produkty na zupełnie nowy poziom. Ta lekka i solidna platforma rowerowa jest prawdziwym produktem premium. Zintegrowane światła LED oraz akcesoria, pozwalające dopasować Thule Epos do swoich indywidualnych potrzeb, czynią z niego jeden z moich ulubionych produktów w naszej ofercie.

Henrik Eriksson, Global Design Director w Thule

Thule Epos trafi na rynek w kwietniu 2023 r., w rekomendowanej cenie 4999 zł za wersję na 2 rowery oraz 5499 zł za wersję na 3 jednoślady.

Specyfikacja techniczna:

  • Wysoka ładowność – do 30 kg na jeden rower i 60 kg w sumie – pozwala na transportowanie wszystkich typów jednośladów, w tym ciężkich e-rowerów,
  • Pasuje do wszystkich typów ram, o średnicy od 20 do 90 mm,
  • Pozwala wygodnie transportować nawet większe rowery, za sprawą dużych odległości pomiędzy rowerami (250 mm) i długiej podstawy (do 1350 mm),
  • Pasuje do rowerów z kołami od 16 do 29” i oponami do 3,2” (do 5” w przypadku zastosowania dodatkowych, sprzedawanych oddzielnie, pasków akcesoryjnych).

Akcesoria dla Thule Epos (sprzedawane oddzielnie):

  • Thule Epos Bike Repair Holder – Sprytnie zaprojektowany i łatwy do zamontowania uchwyt serwisowy pozwala stabilnie umieścić na bagażniku rower i wygodnie serwisować go w terenie.
  • Thule High Grade Lock – Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa i odporność na kradzieże, firma Thule nawiązała współpracę z liderem segmentu zamków rowerowych, firmą ABUS®.
  • Thule Epos Foldable Loading Ramp – Składana rampa Thule Epos Foldable Loading Ramp pozwala wygodnie ładować i rozładowywać cięższe rowery.

O marce Thule

Marka Thule powstała w roku 1942. Zgodnie z firmowym motto – Bring your life – Thule oferuje globalnie szeroki asortyment produktów premium, które ułatwiają aktywnym użytkownikom wygodne, bezpieczne i stylowe transportowanie wszystkiego, co jest dla nich cenne. Thule projektuje i produkuje m.in. bagażniki dachowe i rowerowe, bagażniki do przewozu sprzętu do sportów wodnych i zimowych, boxy dachowe, torby na sprzęt sportowy, aparaty fotograficzne i komputery, a także produkty zaprojektowane z myślą o dzieciach – np. foteliki rowerowe, wózki sportowe oraz wielofunkcyjne przyczepki rowerowe. Produkty te są dostępne w ponad 140 krajach na całym świecie. Thule jest największą marką w ramach Thule Group.

Oficjalna strona: thule.com
Media: facebook, instagram, youtube