Wielki Finał Diverse Downhill Contest

Już w najbliższy weekend [24.08.08] Kasina Wielka – Wielki Finał Diverse Downhill Contest będący równocześnie ostatnią rundą Pucharu Polski w zjeździe. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że ostatni wyścig rozstrzygnie definitywnie o klasyfikacji w tabeli Pucharu Polski oraz wyłoni zwycięzców najpopularniejszego cyklu zawodów Diverse Downhill Contest.

PP – w elicie karty w zasadzie rozdane – zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zapewnił sobie Jodko Maciej konsekwentnie objeżdżający rywali we wcześniejszych edycjach, drugie miejsce dla Michała Śliwy, za to matematycznie na 3 miejsce ma szanse 3 zawodników: Kacperczyk Patryk, Perin Arek i Rożdżyński Jonasz. Zaowocuje to najpewniej ostrą rywalizacją na trasie w Kasinie pomiędzy tymi panami.

Ciekawiej ze sportowego punktu widzenia przedstawia się klasyfikacja generalna Diverse Downhill Contest – tu po trzech edycjach szansę na zwycięstwo [przynajmniej matematyczną] ma 3 zawodników – teoretycznie do objechania jest dominator Maciek Jodko – a w generalce objechać go mogą tylko Arek Perin albo Michał Śliwa, aczkolwiek przy tej przewadze wydaje się to arcytrudne, bo Maciek musiałby nie zmieścić się w pierwszej piątce.

W juniorach sprawa jasna Grzegorz Wincenciak spokojnie mógłby już przyglądać się rywalizacji PP, ale znając go nie odpuści ostatnich zawodów, tym bardziej, że tym razem Contest odbędzie się „tuż nieopodal jego podwórka”, na trasie którą sam wytyczył.

Wśród kobiet sytuacja jest otwarta – szansę na zwycięstwo w PP mają obie Panie – Anna Rucińska i Katarzyna Kamińska, również w DH Conteście obie Panie stoczą ze sobą pojedynek, z tą tylko różnicą, że klasyfikacja jest odwrotna do PP – w DDC prowadzi Katarzyna Kamińska.

Wśród Mastersów – Tasz Szymon i Skowroński Dariusz, których dzielą niewielkie różnice punktowe, rozstrzygną pomiędzy sobą batalię o Puchar Polski w Kasinie Wielkiej.

Dokładną klasyfikację Diverse Downhill Contest wszystkich kategorii możecie ściągnąć z oficjalnej strony imprezy: link tutaj.

Trasa jak zapewnia NSR (Niepołomickie Stowarzyszenie Rowerowe) z główno dowodzącym prezesem Jakubem Porąbką na czele przypadnie wam do gustu, długa i płynna i przyjemna – każdy znajdzie coś dla siebie. Zdjęcia z trasy dostępne na oficjalnej stronie zawodów: link tutaj. Kilka dużych band zrobionych koparką, trochę otwartych zakrętów, muldy do „pompowania”, ciekawe skocznie, trochę korzeni, oraz na końcu duża skocznia (oczywiście wszystkie trudne elementy posiadają stosowne objazdy). Ponieważ to już finał Pucharu Polski i ostatnia edycja Diverse Downhill Contest na zakończenie nie chcieliśmy przesadzać z poziomem trudności, tak żeby każdy mógł wystartować i uczestniczyć w sportowej rywalizacji. Do zobaczenia zatem w weekend w Kasinie.

Wyciąg na stok Śnieżnica czynny od piątku tj. 22.08.2008

Sponsorem Diverse Downhill Contest są: Diverse, Nissan, Festina, Prong