Stowarzyszenie Skatepark GARAŻ ma przyjemność zaprosić wszystkich amatorów podskoków i sztuczek rowerowych na najlepszą w tym sezonie imprezę, która odbędzie się 26-27 września na terenie kompleksu starych magazynów wojskowych przy ulicy Węglowej 8 w Białymstoku.

Ostatni weeekend września zapowiada się naprawdę ciekawie. I dzień – sobota będzie dniem ostrej buzacji i najlepszego show na przebudowanym specjalnie pod te zawody torze dirtowym składającym się aż z 8 hopek! Projekt i wykonanie toru nadzorował wielokrotny mistrz polski w tej dyscyplinie – Bartek Obukowicz. Tor będzie udostępniony do treningu wszystkim zawodnikom już od czwartku (24 września). W sobotę około godziny 16 odbędzie się godzinny – jam finałowy, podczas którego zawodnicy pokażą swoje najlepsze sztuczki (salta w powietrzu itp.) w walce o 1000 pln w gotówce.

Przejazd będzie wyglądał następująco:

– drewniana rampa startowa o wysokości 3 metrów
– funbox napędowy ok 5m dł
– 2 hopy dł. około 5 metrów
– hip 4m w lewo
– hopa rejsingowa – ok 4m (nad 2-ma mniejszymi hopkami)
– 3 hopy wielkości 3,5-2,5m

Przygotujcie sobie na kierownice listy sztuczek do zrobienia bo w takim przejeździe ciężko o spontan :)

Panoramy dirtu (przed przebudową):

pano_dirt2

pano_dirt1

Po sobotnich zmaganiach odbędzie się afterparty w hali nr 10 – tuż obok parku. W niedzielę Skatepark GARAŻ będzie otwarty na treningi od 10. Około godziny 15 odbędzie się godzinny jam finałowy, podczas którego wyłoniona zostanie pierwsza trójka. Do zgarnięcia – 1500 pln w częściach RMD (I miejsce – 700/ II miejsce – 500/ III miejsce – 300). Podczas imprezy wszyscy latający zawodnicy będą tuczeni kiełbasą z grilla oraz napojami na koszt organizatora :) Dodatkowo wysokie loty zapewnią RedBullinki ze swoim uskrzydlającym napojem.

Panoramy parku:

pano_park1

pano_park2

Plan sytuacyjny imprezy:

plan_weglowa

Zawody GARAŻ JAM są jednocześnie próbą zwrócenia uwagi miasta na tą niewątpliwie wyjątkową miejscówkę. Niestety parę miesięcy temu Zarząd Mienia Komunalnego, u którego wynajmujemy halę skateparku na wniosek prezydenta miasta podwyższył nam czynsz z 300 na ponad 2000zł miesięcznie. Poprzednie władze stowarzyszenia nie poradziły sobie z tym problemem i zrzekły się prowadzenia parku. Postawiono nam – jako nowemu zarządowi ultimatum – „macie tydzień na spłatę zadłużenia (w sumie ponad 20 tysięcy złotych), albo wchodzi komornik sprzedaje przeszkody i spłaca dlugi”. Część zadłużenia udało nam się umorzyć, resztę spłaciliśmy z własnych środków.

Od początku czerwca park czynny jest codziennie w godzinach 10-20 i dostępny dla każdego. Ponadto wprowadziliśmy karnety miesięczne w cenie 60zł oraz zapraszamy wszystkich chętnych na nocki na parku, których koszt wynosi teraz 120zł (za wynajęcie parku od godz. 22 do godz. 10). W tej chwili pieniądze z wejściówek nie są niestety w stanie pokryć nawet połowy czynszu w związku z tym przygotowaliśmy GARAŻowe koszulki-cegiełki, których sprzedaż ma wspomóc budżet skateparku. Tshirty dostępne są w kolorach beżowym i czarnym w rozmiarach S,M,L oraz XL. Koszt koszulki to 50pln (wraz z dostawą do domu). Kwotę tą należy wpłacić na konto stowarzyszenia Skatepark GARAŻ. Wszelkie datki „co łaska” ponad kwotę 50pln będą również mile widziane :)

Skateparkowe koszulki-cegiełki:

tshirt_bez

tshirt_czarny

KONTO STOWARZYSZENIA :
70 1050 1823 1000 0023 0816 9016
Stowarzyszenie Skatepark GARAŻ
ul. Węglowa 8
15-121 Białystok

Zamówienia na koszulki można składać mailowo : skatepark@garaz.org lub wpisując w tytule przelewu „dane do wysyłki + telefon + kolor + rozmiar”. Aktualnie prowadzimy negocjacje ze sponsorem strategicznym, oraz poszukujemy innych zródeł finansowania. Wszystko wskazuje na to, że uda nam się podpisać umowę, dzięki której sponsor będzie pokrywał część miesięcznego czynszu oraz będzie nas wspierał przy organizacji kolejnych imprez na terenie naszego małego rowerowego raju. Zależy nam na istnieniu tej miejscówki – tymbardziej, że jest ona ewenementem w skali kraju.

papa_dirt

maro_park

Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą uda się utrzymać park. Jeśli tak to gwarantuję, że GARAŻ JAM 2010 będzie jeszcze większy i jeszcze lepszy, a tymczasem do zobaczenia w najbliższy weekend w Białymstoku! Karol Kirycki – prezes Stowarzyszenia Skatepark GARAŻ, prezes KRKprotection :) GARAŻ JAM BIAŁYSTOK – 26-27 WRZEŚNIA 2009

ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie Skatepark GARAŻ

SPONSORZY:

KRKprotection
RMDbikeCO
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku
WSPARCIE :
RyyS
Enter
Sawa
Martynko
Total-Druk
weglowa.pl
Logo Studio Reklamy
Klub Balonowy Białystok

PATRONAT MEDIALNY:

gazeta.pl
bstok.pl
bmx.pl
43ride.com
freestyle.pl
dh-zone.com
hcfr.pl
joy-ride.pl
mmbialystok.pl
Extreme Sports Channel
Radio Akadera Białystok