Panie i Panowie Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest – Czantoria 2009 już za niespełna kilka dni – 30 sierpnia w Ustroniu spotykamy się na najważniejszej imprezie sezonu.
To będzie historyczny moment, po wielu latach kolarstwo zjazdowe wraca do swojej kolebki na górę Czantoria, gdzie pionierzy DH zmagali się w pierwszych stadiach rozwoju tej dyscypliny w Polsce.

Nowa trasa jest już gotowa, jej wytyczenie i przygotowanie jest wynikiem wypracowanego konsensusu pomiędzy władzami kolejki, prywatnymi właścicielami terenu i Lasami Państwowymi. Nie było to łatwe zadanie, dlatego zwracamy uwagę na fakt, że od wizerunku i przebiegu tej imprezy zależy dalsza przyszłość współpracy na tej górce. Trasa na Czantorii jest ciekawa, przede wszystkim jest bardzo wymagająca fizycznie, gdyż przejazd trwa około 4 min, jest sporo siłowych odcinków gdzie trzeba mocno dokręcić. Nie zapomnieliśmy także o technicznych fragmentach: jest kilka urozmaiconych odcinków w lesie z naturalnymi muldami, zbudowanymi bandami, ciasnymi zakrętami i zdradliwymi trawersami i korzeniami. Jest wreszcie sporo szybkich fragmentów po łąkach gdzie można „trochę odpocząć” przed kolejnymi technicznymi elementami, a co jakiś czas na trasie rozstawione są drewniane hopki. Ogólnie trasa jest wymagająca, zróżnicowana i widowiskowa – każdy znajdzie coś dla siebie, kilka fotek z trasy poniżej, więcej pojawi się na oficjalnej stronie zawodów: www.freestyle.pl/downhill we wtorek wieczorem.

Z ważnych komunikatów: trasa zostanie oficjalnie otwarta w piątek, treningi na trasie odbędą się w stricte określonych godzinach podanych poniżej. Przyjęcie formuły jak na Pucharze Świata podyktowane jest odgórnie i ma swoje uzasadnienie w zachowaniu porządku i bezpieczeństwa na kolei linowej. Ponieważ dla wielu może okazać się to drażliwym tematem, dlatego prosimy o przyjęcie takiego line’upu bez zbędnej polemiki. Ucinając spekulacje – powód jest prozaiczny: w weekendy na Czantorii jest multum turystów i familijnych klientów, jest to wartość dodana imprezy – przybywa kibiców, downhill zyskuje rozgłos, co jest nie bez znaczenia dla propagowania naszego sportu. Istnieje jednak potencjalne zagrożenie kolizji interesów, a jako grupa jesteśmy jeszcze postrzegani przez pryzmat „dawnych czasów” i dosyć „frywolnego zachowania”, aby uniknąć niepotrzebnych napięć z innymi użytkownikami kolei musimy zadowolić się ograniczonymi możliwościami treningu. Koniec tematu, harmonogram poniżej:

Oficjalny trening:
Piątek 28.08.09 godz 7:00 – 11:00 oraz 16:00 – 18:30
Sobota 29.08.09 godz 7:00 – 10:00 oraz 16:30 – 18:30
Niedziela 30.08.09 godz 7:00 – 10:00

Start zawodów
Niedziela godz 11:30

Specjalne karnety na przejazdy z rowerem kolejką będzie można nabyć od piątku godz 7:00 w odrębnej kasie u podnóża czerwonej trasy narciarskiej niedaleko mety zawodów [w budynku kolei nie ma możliwości zakupienia karnetów ani biletów rowerowych]. Karnety na 10 wjazdów są w cenie 60 zł + kaucja zwrotna za karnet, pojedynczy bilet kosztuje 7 zł.

Zawodnicy mają osobną bramkę do wejścia na krzesełka, tylko bramka z prawej strony obsługuje osoby z rowerami. Odnośnie sposobu przewozu rowerów na krzesełku należy przestrzegać instrukcji obsługi kolejki – bądźcie wyrozumiali dla pracowników kolei, Panowie są w pracy…

Biuro zawodów będzie czynne:
Sobota 10:00 – 16:00
Niedziala od godziny 7:00

Specjalnie dla zawodników podróżujących samochodami został wyodrębniony osobny, szutrowy parking, naprzeciwko Alexado, zaznaczony na mapce.

Zawodnicy z licencją PZKol muszą odbyć obowiązkowy trening na trasie w sobotę 29 sierpnia.

Przypominamy, że na zawody najłatwiej i najkorzystniej zarejestrować się online – jak to zrobić?

1.Należy zapisać się on-line na stronie www.race-timing.pl zapisy przyjmowane są do czwartku 27.08.09 do godz 24:00
2.Wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na stronie zawodów . Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć oświadczenie rodziców (opiekuna prawnego) wyrażające zgodę na uczestnictwo w zawodach dostępne na stronie zawodów
3.Dostarczyć wypełniony formularz do biura zawodów w dniu poprzedzającym zawody lub w dniu zawodów ( Zawonicy z licencją PZKOL zapisują się tylko i wyłącznie w przeddzień zawodów).

Pamiętaj zapisując się on-line, lub w przeddzień zawodów wpisowe wynosi 35 zł. Zapisując się w dniu zawodów wpisowe wynosi 45 zł !!!

Dlaczego zapisy on-line?

Zapisy takie pozwolą wyeliminować błędy w nazwiskach, klubach itp. powstałe w skutek zapisów podczas zawodów (formularze zgłoszeniowe często są mało czytelnie wypełniane przez zawodników), usprawnią działanie biura zawodów.

Szczegółowe informacje na www.freestyle.pl/downhill

Tytularnym sponsorem imprezy jest marka odzieżowa Diverse, wsparcie energetyczne zapewnia Red Bull, wsparcie techniczne Duncon i Dobre Sklepy Rowerowe.