Czas biegnie nieubłaganie, i to w  wymiarze mikro i makro, zawody już za tydzień – 26 czerwca w Ustroniu w dzielnicy uzdrowiskowej Zawodzie, to już czwarta edycja imprezy, która zapoczątkowała tradycje Down Town’owe w Polsce. Jak co roku ścigamy się na tej samej miejscówce, trasa biegnie malowniczymi terenami Zakładu Przyrodoleczniczego, praktycznie cały czas utwardzoną nawierzchnią naszpikowaną betonowymi schodami. Naturalnie specjalnie na potrzeby imprezy wzbogacimy ją o dodatkowe elementy drewnianych przeszkód. 

 

Line up zawodów:                                           

8:00 – 10:30 zapisy biuro sanatorium Narcyz – start zawodów

9:30 – 11:00 oficjalny trening

11:30 start eliminacji

13:30 start finałów

16:00 dekoracja  

Cztery kategorie:

PRO – licencja pzkol (polski związek kolarski)

Juniorzy open – rocznik do 1992

Hobby Hardtail – zawodnicy na sztywnych ramach  bez licencji

Hobby Full – zawodnicy na w pełni amortyzowanych rowerach bez licencji

 

Czas mierzony jest w dwóch przejazdach, lepszy czas zaliczany jest do klasyfikacji zawodów.

Nagrody pieniężne w kategorii PRO do 3 miejsca, w kategoriach hobby do wygrania ramy dartmoore i inne dobra od sponsorów, ochraniacze KRK Protection, IXS i wiele innych. 

 

Do kategorii można podejść dosyć elastycznie, jeśli ktoś czuje się na siłach może bez przeszkód wystartować w kat. wyższej np. junior w PRO.Wprawdzie nie ma osobnej kategorii dla kobiet, ale zapraszamy również Panie do startu w wybranej przez siebie kategorii. Na wszystkich zwycięzców tj 1-3 miejsca czekają jak co roku unikalne statuetki Downstairs tym razem wykonane z białego marmuru.

 

Zapisy w dniu zawodów w biurze zlokalizowanym w górnej części trasy poniżej tarasu Sanatorium Narcyz w bezpośrednim sąsiedztwie startu. Wszelkie kwestie sporne odnośnie zapisów rozstrzyga organizator, osoby niepełnoletnie winny pojawić się z pozwoleniem opiekuna prawnego [do ściągnięcia ze strony zawodów], należy zapoznać się z regulaminem zawodów.

 

Zapisywać można się również online do piątku 25 czerwca godz 20:00, na stronie             www.race-timing.pl co ułatwi pracę biura zawodów i przyspieszy organizację w sobotę rano przed startem. Wpisowe na zawody wynosi 50 zł, w tej kwocie wzorem lat ubiegłych zawodnicy z numerkami mogą korzystać ze specjalnego autobusu, który kursować będzie na trasie meta-start.

 Kategorycznie nie wolno trenować na trasie w innym czasie niż przewidziany jest oficjalny trening. Nielegalne zapoznanie z trasą skutkować będzie automatycznie dyskwalifikacją.

Podczas treningów uczulamy szczególnie na niebezpieczny moment przejazdu przez drogę Sanatoryjną, która zamykana jest wahadłowo. Ponieważ w czasie treningu nie mamy możliwości kontroli osób startujących poza bramką startową, nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa na drodze – dlatego bezwzględnie należy zatrzymać się przed przejazdem przez drogę!!! 

Sponsorem tytularnym imprezy Downstairs IV jest marka Sun Gallo producent najlepszych kolektorów słonecznych, jak co roku muzycznie i energetycznie imprezę wspiera Red Bull, o bezpieczeństwo zawodników dbają sponsorzy techniczni: KRK protection oraz IXS. 

Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy www.downstairs.pl