Red Bull Kwiat Paproci

Tegoroczna noc świętojańska – rozpoczynająca się 23 czerwca – będzie miała wyjątkowy wymiar – w Sopocie równo z zachodem słońca wystartuje jedyny masowy nocny maraton rowerowy: Red Bull Kwiat Paproci. Zawodnicy, ścigający się na 8km trasie, będą mieli do pokonania liczne podjazdy i zjazdy, jedne strome i krótkie – wymagające techniki, inne długie – gdzie przyda się wytrzymałość.

23 czerwca równo z zachodem słońca w Sopocie rozpocznie się maraton rowerowy inspirowany legendą poszukiwania kwiatu paproci, który według ludowych wierzeń zakwita tylko w tę jedną noc, a ten, kto go znajdzie zdobędzie dostatek i wieczne szczęście. W tę najkrótszą noc w roku zawodnicy biorący udział w Red Bull Kwiat Paproci będą rywalizować na 8-kilometrowej pętli – wygra ten, kto pokona najdłuższą trasę w ciągu całej nocy.

Znaczna część maratonu będzie wiodła przez las, po drodze będą też fragmenty łąki, szutrowej drogi, asfaltu, poplątanych korzeni drzew, a więc wszystkiego po trochu i bardzo malowniczo… zwłaszcza o wschodzie słońca. Przewidywana różnica wzniesień to około 1400 m na odcinku całej trasy, a czas przejechania jednego okrążenia to około 30minut.

Maraton Red Bull Kwiat Paproci odbywać się będzie w dwóch kategoriach:
– wyścig indywidualny (bez kategorii wiekowych, kobiety i mężczyźni zostaną sklasyfikowani oddzielnie)
– wyścig w dwuosobowych drużynach (damskich, męskich lub mieszanych)

Drużynowa rywalizacja polegać będzie na możliwości nieograniczonych liczbowo zmian pomiędzy dwoma zawodnikami w wyznaczonej strefie zmian, przy czym jednorazowo na trasie może znajdować się tylko jeden zawodnik z teamu. Wynikiem będzie łączny dystans pokonany przez obu zawodników z zespołu. Zdobywcą trofeum Red Bull Kwiatu Paproci zostanie zwycięzca klasyfikacji indywidualnej. Regulamin zawodów można znaleźć na stronie RedBull.pl

W trakcie tej niezwykłej nocy zawodom będą towarzyszyć spektakularne wydarzenia kulturalne, które pozwolą na aktywny udział w Red Bull Kwiat Paproci nie tylko zawodnikom, lecz również wielbicielom muzyki na żywo słuchanej na plaży. Całonocny program artystyczny obejmie koncerty (m.in. Happysad) oraz magiczne pokazy na żywo.

Aby wziąć udział w zawodach Red Bull Kwiat Paproci można zarejestrować się na stronie projektu RedBull.pl i – po uiszczeniu opłaty wpisowej – zgłoszenie zostanie zatwierdzone.

Więcej informacji można znaleźć na stronie RedBull.pl

Kontakt dla mediów: Aleksandra Zarychta, Red Bull Communication Manager,
tel. 0 661 955 024,e-mail: aleksandra.zarychta@pl.redbull.com