Silesian Skate Show BMX

Bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Skatepark GARAŻ zaprasza na 3 odsłonę zawodów z cyklu Silesian Skate Show Part: III. Tym razem 2 października na bytomskiej skateplazie przy ulicy Wrocławskiej odbędą się zmagania BMX/MTB.

Kontesty BMX są definitywnie jedną z bardziej widowiskowych konkurencji sportów ekstremalnych. W Bytomiu odbędą się zmagania w dwóch formułach – zawody na parku w formie przejazdów – czyli każdy z zawodników prezentuje swoje umiejętności w określonym czasie. Dodatkowo specjalnie na Silesian Skate Show pojawi się specjalna mobilna hopka, na której zostaną rozegrane zawody w dyscyplinie DIRT JUMP. W tej części zmagań rozegrany zostanie Best trik – każdy zawodnik oddaje po 2 – 3 skoki, z których sędziowie wybiorą jeden – najlepszy. Zawody Dirt Jump są bardzo popularną formułą na rywalizacji sportowej na świecie, ponieważ na tego rodzaju przeszkodach można zaprezentować niezwykle trudne i widowiskowe triki akrobatyczne poczynając od niesamowitych salt z rowerem aż po bardziej skomplikowane.

Tak to wyglądało w Białymstoku:

Połączenie tych dwóch formuł zawodów w czasie jednej imprezy zapewni widzom jak i uczestnikom porcję pokaźnej adrenaliny oraz fantastyczniej zabawy! Zapisy do Silesian Skate Show przeprowadzane będą w dniu zawodów, tj. 2 października o godzinie 11:00 na terenie trwania zawodów
Nad całością profesjonalnie przeprowadzonych kontestów będzie czuwać ekipa prosów z JamajEvents oraz KRKprotection. Dla zwycięzców sponsorzy przygotowali duże paczki z nagrodami.

Silesian Skate Show będzie zdecydowanie jedną z ciekawszych imprez tego weekendu. Nie daj się jesiennej zamule, przyłącz się do nas 2 października i naładuj akumulatory pozytywnym zastrzykiem energii przed zakończeniem sezonu! Musisz tam być!

Program:
11: 00 – 13:00 – treningi
14:00 – 14:30 – best trick dirt jump (BMX+MTB)
15:00 – 16:00 – finał skatepark
16:00 – dekoracja zwycięzców

SPONSORZY :
krkpro.com
avebmx.pl
rmdbikeco.pl

MEDIA :
freestyle.pl
43ride.com
bmxmagazine.pl
artique.pl

ORGANIZACJA :
jamaj.org