25 czerwca na terenie Brzeskiej miejscówki którą już starzy Słowianie nazywali Dirtlandem, odbędzie się dirt-jam. Brzeskie dirty już od dłuższego czasu konsekwentnie były ulepszane, dobudowywane, poprawiane. Projekt powstał początkiem września zeszłego roku i od tamtego czasu 15 arowa działka, mieszcząca się przy ulicy Bagiennej zmieniła się nie do poznania, dzięki tak dużemu wsparciu oraz życzliwości wielu ludzi. Z tego miejsca chcielibyśmy jako cała ekipa podziękować wszystkim którzy w jakiś sposób przyczynili się do projektu, w szczególności wszystkim związanym z budową czyli prywatnym przedsiębiorcom oraz sklepowi internetowemu www.goodbike.com.pl.

Kilka informacji o hopach:

Jako rozpęd służy 3-metrowy NS, który znakomicie nadaje prędkość początkowo na dwie podstawowe linie. Jednak istnieje trzecia alternatywa(2 hopy transferowe) stanowiąca połączenie dwóch podstawowych linii. Linia po prawej stronie(4 hopy) to trasa stworzona do większych lotów i efektywniejszych tricków, natomiast trasa po lewej(5hop + quarter) to większy FLOW hopy są bardziej rytmiczne z mniejszymi odstępami, możliwymi transferami. Wszystkie hopy są już skończone i gotowe do jazdy, obecnie trwają już tylko prace kosmetyczne takie jak dopieszczanie profili upłynnianie pewnych elementów najazdów, tak aby jazda sprawiała maximum zabawy. Za całą imprezę odpowiada brzeska ekipa RideMyBike, czyli pięcioosobowy skład stworzony już spory czas temu.

Plan godzinowy imprezy:

godz. 14.00start imprezy

godz. 19.00 – konkurs best trick godz.

godz. 20.00 – rozdanie nagród/after party

Plan imprezy może ulec lekkiej zmianie. W tle oczywiście umilający tricki bicik. Przewidywany jest również konkurs best tricka z nagrodami, o ile znajdzie się kilku chętnych do podjęcia rywalizacji. Z pewnością publika dopisze wraz z wieloma fotografami z okolic więc można liczyć na fajne foty.

Miejscówka jest zlokalizowana w bardzo dogodnym położeniu, 2,5 km od dworca PKP, więc dojazd pociągiem nie będzie stanowił problemu. Za odwiedzeniem brzeskiej miejscówki przemawia przede wszystkim łatwy dojazd. W przypadku problemów z dojazdem, można skorzystać z pomocy pod numerem telefonu 531 726 797. Cała imprezę wspiera internetowy sklep rowerowy www.goodbike.com.pl. Ewentualne pytania proszę kierować na maila jam_w_brzesku@wp.pl 

Pozdrawiam, Paweł Gibas z brzeskiej ekipy RideMyBike