Kolejna edycja zawodów downhillowych by Freestyle City Festival została oficjalnie zapowiedziana!

W dniu 13 sierpnia 2011 po raz drugi zostanie zorganizowany downhill miejski w Cieszynie. Ta impreza, która w zeszłym roku pozytywnie wszystkich zaskoczyła stawia na ciekawą i wymagającą trasę.

 

W tym roku organizatorzy dorzucają kolejną porcję zajawkowych elementów trasy. Oprócz przeszkód wybudowanych na ulicach, od których podobnie jak w zeszłym roku będzie gęsto, mega atrakcją będzie wjazd w korytarz piwnicy w jednej z kamienic, tam schody, niski sufit i wylot na podwórko, na którym na riderów czekać już będą nieeksploatowane od kilkudziesięciu lat kręte i strome schody. – Staramy się iść krok do przodu. W tym roku ponownie przyłożymy się do zabezpieczenia zawodów tak, by w tłumie ludzi jechało się bezpieczenie i widowiskowo. Zapewnimy serwis sprzętu rowerowego więc jeśli rower zostanie uszodzony na trasie, będzie się nim mógł zająć serwismen i szybko upora się z problemem.

Pomiędzy seriami zawodów zapraszamy zawodników na pokaz FMX z Bartkiem Ogłazą na rynek, który jest oddalony o 50 m od startu. Zawodnicy będą mogli zobaczyć jak to się robi na motorze, a my w tym czasie podliczymy czasy i będziemy gotowi na drugi przejazd – informuje Wojtek Małysz, organizator Freestyle City i dodaje, że zaprasza zawodników na cały Festiwal, bo będzie można zobaczyć innych speców od extreme, potupać nogą na koncertach i codziennych afterparty i napić się szlachetnych trunków z Czech.

Organizatorzy prpopnują kierować się na parking na Placu Dominikańskim.

 katgorie: pro, hobby full, hobby hardtail, junior

zapisy: www.race-timing.p l, na miejscu przy starcie do godz. 12:30, wpisowe 40 zł

Do klsyfikacji liczony lepszy czas z dwóch przejazdów

nagrody: kasa, ubrania, sprzęt

program: 10:00 – 13:00 treningi

13:30 – 14:30 pierwszy przejazd

15:30 – 16:30

17:00 – rozdanie nagród

 Freestyle City Festival zaprasza również na pozostałe wydarzenia, które odbywać się będą na terenie miasta. Zaplanowano pokazy skoków na mountainboardach, widowiskowe pokazy FMX z Bartkiem Ogłazą, zawody longboardowe, drift samochodowy i wiele innych atrakcji. Stworzona zostanie strefa koncertowa Redbull Tourbus, gdzie w piątek i sobotę odbywać się będą Funkowo rockowe koncerty. Szczegółowy harmonogram Festiwalu dostępny jest na stronie www.facebook.com/freestylecity i www.freestylecity.pl