Finałowe zmagania Pucharowe – Diverse Downhill Contest

Finał Pucharu Polski tuż, tuż! W najbliższą niedzielę w Zawoi zakończy się Pucharowy sezon downhillowy, a także zostanie rozegrany finał Pucharu Skrzata.  Zawoja to malownicza wioska położona w powiecie Nowosuskim, otoczona parkiem Babiogórskim. Góra Mosorny Groń położona na wysokości 1045 m n.p.m. dysponuje wyciągiem o długości 1420 metrów i przewyższeniu 336 metrów. 17-18 września to ostatni w tym sezonie weekend, podczas którego zjazdowcy będą rywalizować na technicznej i wymagającej trasie downhillowej, w cyklu zawodów Diverse Downhill Contest.

Podczas zawodów wyłonieni zostaną zdobywcy Pucharu Polski. Sytuacja i w kategorii Kobiety i Elita jest już klarowna. Zwycięzcami zostali: Michał Śliwa oraz Anna Sojka. Zgoła inaczej rysuje się rywalizacja  w pozostałych kategoriach:

Masters – o zwycięstwo walczą dwaj teamowi koledzy Grzegorz Zieliński oraz Wojtek Koniuszewski. Ten, który wygra w Zawoi zostanie zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Podobną sytuację mamy w kategorii Junior, gdzie o prym walczą Marcin Tarkowski i Sławomir Łukasik.

Konkursy! Konkursy !

Mamy dla was parę niespodzianek.

Pierwsza, to ogłoszony przez twórców trasy na Mosornym Groniu konkurs na najlepszego Whipa, gdzie do zgarnięcia jest nagroda w wysokości 500 PLN!!!

Co więcej zauroczeni pięknymi widokami na Babią Górę, rozpościerającymi się ze szczytu Mosornego Gronia ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze zdjęcie z zawodów [foto musi być utożsamiane z zawodami], które nagrodzone zostanie ciekawym upominkiem[zdjęcia po zawodach prosimy przesyłać na tomek@downhillcup.eu].  Przy tej okazji gratulujemy zwycięzcy „małego interaktywnego konkursy” dotyczącego zawodów na górze Żar. Zwycięzca- Michał Sztorc otrzymał wpisowe na kolejne zawody za free.

Zawody Diverse Downhill Contest oraz Finał Pucharu Skrzata są częścią XII Babiogórskiej Jesieni. Jest to event obfitujący w wydarzenia arystyczne, kulturalne i sportowe. Z pewnością w przyszły weekend w Zawoi nie zabraknie atrakcji. Jeszcze raz zapraszamy na Mosorny Groń! Do zobaczenia na trasie!

 Harmonogram zawodów:

 Sobota 17.09.2011


09:00 – 14:00      zapisy (rejestracja tylko i wyłącznie w sobotę)
09:30 – 10:30      piesza inspekcja 

11:00 – 14:00      trening z zatrzymywaniem
14:00 – 17:00      trening non stop dla wszystkich kategorii

17:00 – 18:00      trening non stop dla zawodników z licencją

 Niedziela 18.09.2011

 09:00 – 10:30      trening z zatrzymywaniem
10:30 – 11:15      trening non stop
11:30 – 13:30      eliminacje

kolejność startu:
 Hobby Hardtail, Hobby Junior, Hobby Full, Kobiety Open, 
 Masters, Junior, Elita

14:00                     finały 

15 minut po zakończeniu finałów – dekoracja

 Sponsorem imprez Diverse Downhill Contest jest producent odzieży – marka Diverse, skrzydeł zawodnikom dodaje Red Bull a sponsorem wspierającymi jest X-Box 360