Macie już plany na 2go lipca 2011r? Zaczynają się wakacje, a slopestylowy event LublinSuperSession w Bikeparku Lublin wydaje się dobrym pomysłem na ich rozpoczęcie. Do dyspozycji riderów, podobnie jak w zeszłym roku oddajemy dwie linie slopestyle, ze sporą ilością zarówno drewnianych jak i ziemnych przeszkód. Dropy, kołyski, spine, dirty, stepupy, to wszystko czeka na konfrontacje z zawodnikami. Dodatkowo best trick na dircie i Puchar Polski BMX Racing. Na widzów czekają mega triki, mini targi rowerowe, a w przerwach miedzy eventami „crazy compos” w których rozdamy trochę fantów od sponsorów. Komentuje tradycyjnie Rudy.

Dodatkowo w ramach promocji zawodów, w centrum Lublina pod Urzędem Miasta, pojawi się dirt, oraz zaproszony przez nas rider, który zademonstruje mieszkańcom jak wygląda dirt/slope. Chętni będą mogli dołączyć i również polatać w centrum miasta.

Bikepark:

Mimo iż zima i wiosenne roztopy nieco niekorzystnie wpłynęły na stan bikeparku, to nasi dzielni shaperzy z pomocą ciężkiego sprzętu ogarnęli już bmx, dirt i slope. Te 2 ostatnie przechodzą jeszcze tylko kosmetyczne poprawki. Rok temu były zastrzeżenia do pierwszego dropa – po modyfikacji na pewno zapewni lepsza zabawę. Będzie tez teraz nieco więcej prędkości na spine. Bikepark otwarty jest codziennie, z wyłączeniem deszczowych dni. Szczegóły, zmiany, godziny otwarcia: BikePark.LKKG.pl

Harmonogram zawodów Lublin Super Session:

10:15, otwarcie imprezy
10:30-12:00, trening BMX
11:00-13:00, trening Slopestyle
12:00-12:30, czasówka BMX
12:30-13:30, eliminacje BMX
13:30-14:15, eliminacje Slopestyle
14:15-15:00, finał BMX
15:00-16:00, finał Slopestyle
16:00-17:00, dirt best trick
17:00, dekoracje

Nagrody:
Pula nagród w slopestyle nie mniejsza niż 1000€, dodatkowo telefony i inne gadżety.

Dla przypomnienia zdjęcia i video z zeszłorocznej edycji:
adiextreme.pinkbike.com
dart-bike.pinkbike.com

Lublin Off The Track – report from Zbigniew Iwanczuk on Vimeo.

Mapka:
tnij.org/bikeparklublin

Facebook:
LublinSuperSession

WWW:
bikepark.lkkg.pl/lublinsupersession

Bikepark jest zbudowany przy ul. Janowskiej na terenach rekreacyjnych, przy samym Zalewie Zemborzyckim w Lublinie. Jest to południowa część miasta. Nie sposób przegapić lokalizacji jadąc ulicą Janowską – w oczy rzucą się duże banery bikeparku. Obiekt czynny jest codziennie do godz. 21, niemniej jeśli jest bardzo mokro część lub całość może być tymczasowo wyłączona z użytkowania.

Dojazd od dworca pkp (ok. 4,5km):

Po wyjściu z budynku dworca kierujcie się w lewo w ul. Krochmalną. Pierwsze rondo lekko w prawo, na drugim rondzie trzeci wyjazd w ulice Nadbystrzycką. Tuż przed drugim rondem możecie wjechać w scieżkę rowerową kierując się w lewo – na południe (pod prąd rzeki). Stad ok 3km ścieżką rowerową do ul. Rąblowskiej, gdzie zobaczycie kierunkowskaz do bikeparku. Jeśli preferujecie jazdę ulicami: po wjeździe w ulicą Nadbystrzycką skręcamy w pierwszą w lewo, mijamy wiadukt kolejowy (za nim można znowu trafić na wspomnianą wcześniej scieżkę rowerową), ulica prowadzi w prawo lekko pod górkę. Po 3km zobaczymy banery bikeparku.

Proponowane noclegi:
Niedrogie, sprawdzone przez zawodników rok temu noclegi 300m od bikeparku:
pensjonatlublin.nocuj.com.pl

Pole namiotowe Dąbrowa:
mapa.targeo.pl

Wzorem zeszłego roku powinna być też możliwość rozstawienia namiotu bezpośrednio na terenie Bikeparku.