17.04.2011 – Chorzów Tor 4X w WPKiW

Four Cross w wersji dla wszystkich narzeszcie powraca! Po trzech sezonach istnienia wyłącznie Pucharu Polski, w końcu będziemy mogli pościgać się w otwartych zawodach bez czasówek i bez licencji, gdyż już w niedzielę 17 Kwietnia, na torze 4X w Parku WPKiW w Chorzowie odbędzie się pierwsza edycja nowego cyklu zawodów – Polish 4X Open.

Zawody Polish 4X Open to impreza skierowana przede wszystkim na amatorów. Formuła zawodów jest prosta i doskonale znana nam z Superligii. Każdy zawodnik startuje w 3 wyścigach eliminacyjnych w których zbiera punkty, a następnie zawodnicy z największą ilością punktów awansują do fazy pucharowej.

Aby wyrównać walkę wśród zawodników, zawody podzielone są na kategorie:

– PRO – dla zawodników na wyższym poziomie,

– Amator – dla zawodników, którzy startują sporadycznie, chcą spróbować swoich sił w four crossie i nie czują się na siłach by startować w kategorii PRO

– Junior (13-15 lat)  – dla młodszych zawodników (Juniorzy, którzy czują się na siłach mogą startować w kategorii Amator, bądź PRO)

– Młodzik (mniej niż 13 lat) – dla najmłodszych  zawodników, którzy rozoczynają swoją przygodę z 4X

– Kobiety – liczymy, że panie zjawią się jak najliczniejszą grupą i również zechcą walczyć w czwórkach!

(w przypadku zbyt małej ilości zawodników, będziemy łączyć kategorię, tak aby jak najsensowniej rozegrać całą imprezę)

Tor 4X w WPKiW czeka już na przyjęcie zawodników z całego kraju. Przejezdne trasa o zróżnicowanym poziomie przeszkód jest idealnym miejscem do rozpoczęcia seoznu 4X w kraju. Wiele zakrętów oraz długa szeroka ostatnia prosta ułatwiają rywalizację i zapewniają walkę od startu do mety.

Wskazówki dojazdu:

Mapka: http://tnij.org/4xchorzow

Do parku można wjechać do od ulicy Siemianowickiej i zaparkować na al. Klonowej (obok polany , jest parking), skąd do toru 4X są 2 minuty drogi. Wjazd na teren parku samochodem kosztuje 7zł.

Wjechać mozna również od ulicy Harcerskiej ( na Wysokości centrum Handlowego Carrfreour AKS ). Można też zostawić auto pod Carrefourem, nie płacić za wjazd do parku i przejśc pieszo kawałek do toru.

Harmonogram:

9:00-11:30 Treningi

12:00 – 13:00 – Eliminacje

13:30 – Finały

(na dzień dzisiejszy trudno przewidzieć liczbę zawodników, więc godziny finałów mogę się zmienić)

 

Ważne Dokumenty:

Regulamin: http://4xopen.pl/dokumenty/p4xo-chorzow-regulamin.pdf

Zgoda opiekuna: http://4xopen.pl/dokumenty/zgodarodzica.pdf.

ZAWODNICY NIEPEŁNOLETNI MUSZĄ POSIADAĆ PODPISANĄ ZGODĘ PRAWNEGO OPIEKUNA!

Zgoda na start bez ochraniaczy: http://4xopen.pl/dokumenty/zgodaochraniacze.pdf

(jeśli zawodnik decyduje się na start bez kompletu zalecanych ochraniaczy musi podpisać powyższą zgodę)

Wpisowe:  10zł.

 

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie:

http://4xopen.pl/?page_id=53

Bardzo prosimy o wcześniejszą rejestrację! To znacznie usprawni pracę biura zawodów i pozwoli nam z wyprzedzeniem oszacować liczbę zawodników.

Przy okazji newsa chcielibyśmy poinformować, że znamy już dokładną datę zawodów w Rybniku – Puchar Polski odbędzie się 7 maja, a dzień po nim – 8 maja  odbędzie się rybnicka edycja cyklu Polish 4X Open.

Miło nam także powiadomić, że ostatnie zawody cyklu odbędą się 4 września w Poznaniu na tamtejszym torze w parku Cytadela!

Nocny dual będzie nie lada gratką zarówno dla zawodników, którzy od niego  rozpoczynali swoją przygodę z jazdą na rowerze, a także dla tych którzy jeszcze nie mieli okazji spróbwać swoich sił w tej dyscyplinie!

DO ZOBACZENIA W CHORZOWIE!

Dh-zone.com, GravityMAG.pl, FOURCROSS.pl, chr.rybnik.pl, 43ride.pl, Joy-ride.pl