JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!


fot. Mateusz Rozwadowski

Jesteśmy już po zawodach Polish fourcross Open #5. Sobotnie zawody na torze 4X w Kieźlinach trzeba uznać za jedne z najbardziej udanych! Na starcie stawiło się, aż 45 zawodników w tym vice-Mistrzowie Polski 4X. Zawody wygrał Dawid Niesłańczyk pokonując w finale Roberta Kuleszę, Remka Oleszkiewicza i Gustawa Dądele.

Przesunięcie zawodów z niedzieli na sobotę zaowocowało wysoką frekwencją zarówno wśród zawodników jak i kibiców, już o 13 na torze zjawiło się mnóstwo osób. Sam tor był świetnie przygotowany, a wielu zawodników którzy jeszcze nie mieli okazji jeździć na torze 4XK zaskoczył swą długością i wielkością górki która była niegdyś wykorzystywana jako stok narciarski. Kibice mogli przyglądać się wyścigom od startu, aż do mety z praktycznie każdego miejsca. Od 11 trwały wstępne zapisy, a część zapisanych zawodników ruszyła nad jezioro. Do startu w wyścigach zapisało się 45 zawodników ( 37 w kat. OPEN i 8 w kat. JUNIOR). Zawody rozegrane były w dwóch kategoriach Open i Junior. Nie doszło do podziału na PRO i Amator ze względu na brak wymaganych 16-tu zawodników kategorii PRO.

O godzinie 13:00 ruszyły treningi by każdy z zawodników mógł zmierzyć się z nowymi przeszkodami na torze 4XK. W tle grała energiczna muzyka, a o energie zawodników dbały hostessy z darmowymi RedBullami. Zapisy zamknęliśmy o 15. Rozpoczęły się wyścigi eliminacyjne. Pierwsi wystartowali juniorzy, zebrało się ich ośmiu. Bez względu na wynik eliminacji każdy z juniorów przechodził dalej, musieli oni tylko walczyć o pozycje albo w małym albo w dużym finale. Świetną jazdą wykazał się zawodnik 4XK – Maciek Jabłoński który absolutnie zdominował kategorie Junior, a w finale pokonał Rafała Szymańskiego, Konrada Kopeć i Bartka Romanowskiego.

Równocześnie rozgrywana była kategoria OPEN. W składzie tej kategorii znalazło się ośmiu zawodników Pro i dwudziestu dziewięciu Amatorów. Starty losowe z bramki typu Random (losowy czas startu). Każdy miał po 3 starty w eliminacjach za co zbierał punkty. (1msc. = 4pkt; 2msc. = 3pkt itd.) W eliminacjach najlepszy był zawodnik 4XK – Rafał Czepan zdobywając 12 punktów, Rafał dojechał w każdym wyścigu pierwszy, tuż za nim Remek Oleszkiewicz i vice-Mistrz Polski Dawid Niesłańczyk. Po trzech rundach eliminacyjnych zaczęły się wyścigi finałowe. Do 1/8 Finału przeszło 32 zawodników, a dalsze biegi wyłaniały najlepszych. Ostatecznie w półfinałach znaleźli się Gustaw Dądela, Robert Kulesza, Rafał Czepan, Tomasz Ostrowski, Remek Oleszkiewicz, Dawid Niesłańczyk, Marcin Stefaniuk i Adam Łokuciejewski. Ostatecznie po bardzo zaciętej walce do finału awansowali Robert Kulesza, Dawid Niesłańczyk, Remek Oleszkiewicz i Gustaw Dądela.

Po świetnym finałowym starcie Kuleszy każdy był pewien, że to on wygra wyścig, lecz został wyprzedzony na płaskim zakręcie. Chwile później znaliśmy już wszystkie wyniki. Oficjalnie piątą rundę Polish 4X Open w Kieźlinach wygrał Dawid Niesłańczyk (CHR Progres/Rybnik). Na kolejnych miejscach uplasowali się Robert Kulesza (MTB Wieża Anna/Szczawno-Zdrój), Remek Oleszkiewicz (Dartmoor/Zamość) i Gustaw Dądela (MTB Wieża Anna/Szczawno-Zdrój). Mały finał wygrał Rafał Czepan, a za nim Marcin Stefaniuk, Tomo Ostrowski i Adam Łokuciejewski.

Po wyścigu finałowym wręczone zostały puchary, medale i nagrody.

Jednym z założeń cyklu była integracja środowiska więc po zawodach po raz pierwszy podczas cyklu mieliśmy okazję spotkać się na After Party. Największą atrakcją „afteru” były archiwalne filmy sprzed 7-8 lat w sporej części kręcone na starym torze w Kieźlinach.

Dziękujemy naszym sponsorom za nagrody i wsparcie:

– Urząd gminy Dywity: zawody były finansowane ze środków Gminy Dywity w ramach projektu „Bike Park 4XK”
– RSP Kieźliny: za użyczenie działki na której powstał tor.

– Nasz wieloletni partner kampania „ Jadę nie tankuję” ufundował: koszulki, bluzę, oraz nagrodę dla wszystkich zawodników o której dowiecie się wkrótce.
– „Zeit” klocki hamulcowe: 3 komplety klocków hamulcowych.
– „Szkoła językowa One School” : nagrodę specjalna – kurs językowy.
– „Alpinestars”: nagrody rzeczowe.
– „Maxx opony rowerowe”: nagrody rzeczowe.
– „Novik Gloves”: bony rabatowe.

– „RedBull”: świetny DJ i darmowe napoje dla wszystkich.

Wyniki:
Polish 4X Open – Kieźliny/ wyniki końcowe

Polish 4X Open – Kieźliny/ wyniki końcowe kat. JUNIOR

Pełne wyniki wszystkich startów znajdziecie pod linkiem:
kliknij tutaj

Zdjęcia:
1. kliknij tutaj
2. kliknij tutaj
3. kliknij tutaj
4. kliknij tutaj

Filmy:
1. kliknij tutaj
2. kliknij tutaj
3. kliknij tutaj
4. kliknij tutaj

Sponsorzy:

Wspierają nas: