Dowolny rower: górski, szosowy, torowy, koniecznie dobre hamulce, ochraniacze i kaski – takie wymogi muszą spełniać wszyscy chętni do wzięcia udziału w kultowych zawodach w szosowym zjeździe rowerowym – Red Bull Road Rage. Już 1 października każdy, kto nie boi się prędkości i kocha szybką jazdę na rowerze, będzie mógł stanąć do walki na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Zapisy ruszają 12 września na RedBullRoadRage.pl!

Po raz pierwszy w Polsce fani różnych dyscyplin rowerowych będą mogli zmierzyć się w jednych zawodach i udowodnić, jaki sprzęt jest najszybszy w zjeździe na górskiej szosie. Czy wygra zawodnik na „kolażówce”, „góralu”, a może na rowerze torowym? Czy lepszą strategią będzie kręcenie na maksa, czy przybranie opływowej sylwetki, a może inny wariant. W tych zawodach nie ma podziału na płeć, rodzaj sprzętu i wiek – liczy się tylko szybkość.

Rywalizacja

W eliminacjach biorą udział wszyscy zarejestrowani zawodnicy i w pojedynczym zjeździe muszą wykręcić jak najlepszy czas. 32 z najlepszymi wynikami awansuje do finału, gdzie start będzie się odbywać w systemie pucharowym – po czterech zawodników. Najlepszy z danej czwórki przechodzi dalej, pozostali odpadają. Najszybszy z najszybszych wygrywa.

Zapisy i regulamin

Wybór najlepszej możliwej strategii, będzie kluczem do sukcesu. Trasa wyznaczona na górskiej asfaltowej drodze liczy blisko 5 km, jest kręta, długa i nie ma w niej miejsca na błędy. Mimo to zawody są przeznaczone dla wszystkich wielbicieli dwóch kółek – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. 12 września na stronie www.redbullroadrage.pl ruszają zapisy i każdy, kto spełnia warunki regulaminowe, może się zarejestrować. Nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowali Trek i mybike.pl.

Kultowe zawody

Dotychczas zawody Red Bull Road Rage odbyły się m.in. w Szwajcarii, Francji, Włoszech, Niemczech, USA, Izraelu, Łotwie. Każdorazowa edycja przyciągała setki fanów dwóch kółek i w międzynarodowym środowisku rowerowym jest już uznawana za kultową. W Polsce zawody odbędą się po raz pierwszy.