9-10 września, Norymbergia, Red Bull District Ride

Pierwszy raz w historii Red Bull District Ride, swój udział potwierdziło tak wielu zawodników reprezentujących niezwykle wysoki poziom umiejętności. Specjalnie dla nich organizatorzy postanowili przygotować jedyny w swoim rodzaju tor jazdy. Zaplanowana trasa składać się będzie z sześciu sektorów tzw. dystryktów zaprojektowanych przez cieszącego się powszechnym uznaniem na scenie rowerowej Aarona Chase’a (zwycięzca Red Bull District Ride z 2005).

 

Sam tor ma długość około kilometra, składającego się z poszczególnych sektorów, które należy pokonać kolejno w ciągu dwóch minut. Zawodnicy mając do wykorzystania 17 specjalnie przygotowanych ramp, w tym zeskok z wysokiej ściany zamku Kaiserburg, czy nawet z okna ratusza, z pewnością zaprezentują niesamowite triki nad głowami tysięcy widzów.

 

„Dużo rozmawialiśmy z zawodnikami, o tym jak ich zdaniem powinien wyglądać legendarny tor do freeridingu. Finalnie powstał bardzo dobry projekt, wykorzystujący naturalne ukształtowanie miasta. Zawodnicy przejadą środkiem zatłoczonych i tętniących życiem ulic” – powiedział konstruktor toru i legenda MTB, Aaron Chase. 

W Norymbergii obok takich legend jak Brandon Semenuk, Warren Berrecloth czy Kyle Strat wystartuje również najlepszy w Polsce we freestyle’u na rowerze górskim – Szymon Godziek. I tak już wysoki poziom konkurencji podniesie również kilka nowych talentów startujących z tzw. dziką kartą, w tym młodziutki 15-letni Kanadyjczyk Anthony Messere, który ostatnimi czasy przywozi do domu zwycięstwo za zwycięstwem. 

Harmonogram zawodów Red Bull District Ride:

09.09.2011 – 09.00 – 18.00 treningi

10.09. 2011 – 15.00 – 17.00 FINAŁ 

Więcej informacji na www.redbull.pl oraz www.redbulldistrictride.com