Ruszyły zapisy na Puchar Skrzata

Już dziś, poprzez naszą stronę www.frowerpower.com, możecie zapisać swoje skrzaty (jeśli je macie; na wszelki wypadek sprawdźcie, czy nie chowają się po kątach ;-) na inaugurację tegorocznego cyklu zawodów o Puchar Skrzata w Trupim Lesie (Kraków). Na stronie znajdziecie również garść wspomnień z ubiegłorocznego debiutu Pucharu Skrzata w Trupim Lesie, wskazówki, jak trafić na miejsce zawodów, prezentację trasy oraz… uff… regulamin. 

Tym, którzy mają alergię na lekturę regulaminów, w skrócie wyjaśniamy, że Puchar Skrzata jest dedykowany dla dzieciaków do 12 roku życia, u progu kariery downhillowej. Jako że start w tak młodym wieku w zawodach dh wymaga nie lada odwagi, każdy uczestnik, który zaliczy trasę od startu do mety, zostanie nagrodzony. Dodatkowo trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii (a przewidujemy podzielenie skrzatów na cztery kategorie – trzy według starszeństwa chłopaków i jedną “zbiorczą” dla dziewczyn) otrzyma medale, zaś w generalce, w oparciu o wyniki z wszystkich czterech edycji, odbywać się będzie walka o tytułowy Puchar Skrzata. Ponadto dla najwierniejszych skrzatów, którzy pojawią się na co najmniej dwóch edycjach, przewidzieliśmy teamowego jerseya Pierwsza Crew, a stuprocentową frekwencję nagrodzimy malowaniem kasku w barwy dzieci skrzatów.  

 Jako się rzekło, pierwsza edycja odbędzie się w Krakowie, w Trupim Lesie, na znanych z ubiegłorocznych zawodów wężach, w tym roku nieco wydłużonych. Spotykamy się w dniu 28 maja, o godzinie 10.00, by na spokojnie załatwić wszystkie formalności i około godziny 11.00 rozpocząć oficjalne treningi. O 13.00 bomba idzie w górę i zaczynamy mierzyć czasy przejazdów. Każdy skrzat ma prawo do dwóch przejazdów, przy czym pod uwagę brany jest najlepszy czas. Na 15.00 planujemy zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników oraz ceremonię wręczenia nagród i dekorowania zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

 To mniej więcej tyle, co się tyczy strony organizacyjnej. Od Was natomiast oczekujemy rejestracji, dokonanej poprzez naszą stronę lub w biurze zawodów, popartej, rzecz jasna, obecnością (w asyście pełnoletniego opiekuna) i wpisowym w kwocie 35 zł., uiszczonym w biurze zawodów, oraz, co nie jest bez znaczenia, sprawnego sprzętu i ochraniaczy oraz gotowości do współzawodnictwa i zabawy. 

Naczelne hasło imprezy głosi: “Puchar Skrzata składa squad na Puchar Świata”. Nie przegapcie zatem szansy swoich podopiecznych na karierę międzynarodową. Musicie być tam, gdzie pisze się nowy rozdział polskiego downhillu.