Już za momencik – czyli w piątek 12 sierpnia – XV Lech Bike Festival zacznie się kręcić. Wszystkich miłośników dwóch kółek, a także tych, którzy lubią po prostu dobrą zabawę zapraszamy od piątku do niedzieli na to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie sportowo-rekreacyjno-rozrywkowe. Trzy dni wypełnione zabawą i rywalizacją związaną z rowerem od rana do wieczora powinno zapewnić wszystkim wielką frajdę.

W piątek na nowej trasie, dobrze ocenianej przez specjalistów, a budowanej przez ekipę Transition Bikes, ścigać się będą zjazdowcy. Meta, jak za starych dobrych czasów, w okolicach jeziorka. Później na zmodernizowanym skateparku popisywać się będą zawodnicy na BMX-ach i rowerach MTB. W centrum miasta będzie można oglądać zawody trialowe na sekcjach na rzece Kamienna. Wieczorem dawka filmowych emocji na Festiwalu Filmów Rowerowych i mocna, jak zwykle, Bike Party w klubie Pandora.

Sobotni poranek i popołudnie będzie należało do dirtowców. A podczas ich terningów zobaczycie widowiskowe zawody w cyklotrialu. Na 3 edycji największego w Polsce cyklu imprez w rowerowym dirtjumpingu Dirt Town Cup śmigać będą zawodnicy na maszynach MTB i BMX – dostępne będą 2 linie torów – dla profesjonalistów i amatorów. Po wieczór przeniesiemy się na nowy tor pumptrack, gdzie będzie można rywalizować ze specjalistami w tym stylu jazdy. A później rozstrzygnięcie konkursu filmowego oraz kolejne after party w klubie Pandora.

W niedzielę od rana spodziewamy się tłumów maratończyków. Będą się ścigać w najstarszym krajowym maratonie MTB na dwóch dystansach, z podjazdem na słynną Petrovkę. W czasie ich mordęgi my zajmiemy czas dzieciom, które będą mogły spróbować swych sił w jak najbardziej poważnych wyścigach rowerowych. A później wszyscy razem będziemy mogli zobaczyć to na co czekaliśmy cały rok czyli szalone skoki do wody!!! A jakby komuś było mało to zapraszamy jeszcze wieczorem na ostateczne afterparty do klubu Jazgot.

Oprócz tych zmagań będzie także można wziąć udział w rajdzie gwiezdnym i wycieczkach rowerowych a przewodnikiem, zobaczyć stoiska producentów rowerowych, poskakać do basenu z gąbkami czy zobaczyć pokazy znakomitego tralowca Krystiana Herby. A to wszystko za jedyne 40 zł, lub 70 dla maratończyków (w cenie jest także jedyna w swoim rodzaju pamiątkowa koszulka). Czyli wniosek jest prosty – długi sierpniowy weekend tylko rowerowo w Szklarskiej Porębie!!!

Sponsorem tytularnym imprezy jest producent piwa Lech. Organizatorami są – Magazyn Rowerowych Grawitacji Bike Action, Miasto Szklarska Poręba oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Partnerami festiwalu są Sigma Sport, LG Electronics, Hotel Las i interferie.pl. Patronat honorowy nad imprezą objęli Karkonoski Park Narodowy, Sudety Lift oraz GOPR. Medialnie wspierają nas Nowiny Jeleniogórskie, Radio Wrocław, Extreme TV oraz portale bikeaction.pl, bikeworld.pl, freestyle.pl, joy-ride.pl, dh-zone.com oraz 43ride.com. Projekt :Festiwal Rowerowy w Szklarskiej Porębie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.