Plener Festival – Tarnowskie Góry

Założeniem przyświecającym organizatorom PLENER festivalu już od pierwszej edycji w 2009r. było stworzenie ciekawego przedsięwzięcia kulturalnego o charakterze niekomercyjnym, które umożliwiłoby skupienie w jednym miejscu i czasie grupy artystów zajmujących się muzyką, performerów, ludzi tworzących w ramach różnych dziedzin sztuk plastycznych, fotografików itd.

Tegoroczna edycja stawia na nietuzinkowość, innowacyjność w swojej formie oraz mnogość atrakcji. Organizatorzy zamierzają powtórzyć sukcesy z wcześniejszych lat, kładąc jednak jeszcze większy nacisk na rozmach samego przedsięwzięcia oraz dodanie wystawienniczej strefy Jarmarku Rękodzieła. Plener Festival to również event sportowy. W tym roku zapraszamy na wyścig MTB Cross Country, który wraca z impetem w te urokliwe miejsce – jakim są Dolomity w Tarnowskich Górach. Podział na kategorie wiekowe jak i Amator i Race dla zawodników, zapewni wiele emocji. Wszystkich zwolenników mocnych wrażeń zapraszamy na solidnie rozbudowaną strefę Slackline oraz Highline. Ta dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie, zazwyczaj o szerokości 2,5-3,0 cm gromadzi coraz więcej zwolenników w Polsce.
Dodatkowo uczestnicy festiwalu będą mogli liczyć na zorganizowane warsztaty i zajęcia plenerowe z zakresu fotografii i różnorakich sztuk plastycznych. Ma to na celu upowszechnianie działalności twórców jak też stworzenie wydarzenia lifestyle’owego, nie ograniczającego się do jednej dziedziny, ale promującej wszelakie ciekawe inicjatywy tłamszone przez mainstreamową bylejakość.
Gorąco zapraszamy!

Jeżeli chcesz wziąć udział i masz ochotę ścigać się z najlepszymi w wyścigu MTB, zapraszamy do rejestracji:

http://diagnostix.pl/site_alfa/index.php/rejestracja-plener-festival-mtb-cup.html

Jesteś twórcą rękodzieła ? Klecisz, skręcasz, szydełkujesz, modelujesz?
W tym roku będziesz mógł pokazać swoje prace na Plenerowym jarmarku. Zgłoszenia ( „portfolio”) wysyłajcie na adres:
ankagostkowska@gmail.com

Więcej informacji o PLENER FESTIVALU na:

www.plenerfestival.pl

 www.facebook.com/PlenerFestival