Jedyny w kraju pokaz filmów o tematyce downhillowej i spotkanie z twórcami oraz bohaterami filmów już w Bielsku

Pokażemy filmy 3 twórców: „Zjazd” Karola Komorowskiego (!PREMIERA!), „Na Ketonalu” Jakuba Kulczyńskiego (!PREMIERA!) i zbiór filmów Piotrka Kabata (www.pkabat.com )

W czasie seansu spotkanie z twócami i bohaterami filmów: Piotrkiem Szwedowskim – legendą polskiego roweru (film „Na Ketonalu), Marcinem Rybczyńskim i Adrianem Trybusem (film”Zjazd”)

Zobaczymy różne filmowe ujęcia downhilu – ekstremalnego sportu, który rozkwitł w naszym rejonie.

Bilety: 18 zł. 
Miejsce: kino STUDIO, samo centrum Bielska

kontakt: 515 269 211 (www.karolkomorowski.com )


O filmach:-„Na Ketonalu”: film dokumentalny o pasji i realizowaniu jej pomimo wypadku oraz problemów dnia codziennego. Piotr Szwedowski, weteran polskiego BMX i MTB, otarł się o śmierć. W 2007 roku miał wypadek, którego wynikiem była m.in. 5 dniowa śpiączka, utrata ponad 2 litrów krwi, uszkodzone płuca, obrzęk mózgu, stłuczony mięsień sercowy, jelito grube oraz wiele złamań. Film będzie opowieścią o początku przygody z rowerem oraz o powrocie na niego po wypadku. Na pokazie zobaczymy niepublikowane materiały do tworzonego filmu. (reż. Jakub Kulczyński –www.kulczynsky.pl )

-„Zjazd: Portret Podwójny”: to dokument pokazujący prawdziwy świat dorastania od środka. Adrian i Marcin to siedemnastolatkowie, którzy mają współną pasję: downhill. Film pokazuje dwie rzeczywistości, w których czują się najlepiej: las i imprezę z przyjaciółmi. Razem spędzają wakacje niezauważenie odsłaniając swój świat. (reż. Karol Komorowski –www.karolkomorowski.com )

-Seria filmów Piotrka Kabata – twórcy klipów o downhillu, uważanych za najlepsze w Polsce. Piotrek bez ogródek pokazuje siłę tego sportu: szybkość, oderwanie od rzeczywistości, naturę wokół i bezgraniczną pasję. Na pokazie pokaże kompilację swoich filmów. (reż. Piotr Kabat –www.pkabat.com )


Organizator: Agnieszka Kopyto
patronat medialny: Freestyle, Joy-Ride, 43ride, andergrand, Barometr coffee&bar, bb365, Super-Nowa, podbeskidzie.tv