Do wakacji pozostało już niewiele czasu, co oznacza że wkrotce rusza nasza karuzela obozowa. Z racji na krótkie wakacje, plan na lato 2012 jest dosyć napięty.

Proponujemy wam szkolenia w najlepszych, naszym zdaniem, bikeparkach w Polsce, a mianowicie:
Ustroń – Bikepark Palenica, Wisła– Bikepark Stożek, Koninki Gravity Park.
Do tego dochodzą dwa wyjazdy zagraniczne – słoweński Maribor oraz francuskie Alp d’Huez (Megavalanche Week).

Na pierwszy ogień, 30 czerwca idzie bikepark na Palenicy w Ustroniu. Duża ilość tras, w tym wymagająca i ciekawa czarna trasa dh (Adidas Line), szybkie zakręty na polanach z dropami, czerwone trasy w lesie z elementami drewnianymi (Rockstar Line) sprawią, że nie będziecie się nudzić. Wieczorami, będzie można spróbować swoich sił na pumptracku, który powstanie tuż przy dolnej stacji wyciągu. Na pumptracku nie będziecie musieli się męczyć na fullach, do waszej dyspozycji będzie sztywniak NS bikes.

7 lipca przemieszczamy się na Stożek. Ta góra to już legenda polskiego zjazdu. Trasa pucharowa przez wielu jest uznawana za najlepszą w naszym kraju – korzenie, kamienie, skoki bandy plus dość duże nastromienie dają dużo frajdy z jazdy. Do tego dochodzą nowe linie na polanach pod wyciągiem oraz jedyna w Polsce trasa typu A-line. Tuż po obozie na Stożku odbędzie się trzecia edycja zawodów z cylku Beskidia Downhill. Dla początkujących organizatorzy utworzyli ciekawą kategorię: „Mój pierwszy start”. Po tygodniu spędzonym na treningach, warto spróbować swoich sił w rywalizacji.
Uwaga! Na tym turnusie będziecie mieli okazję podszkolić swój angielski pod okiem profesjonalnego lektora.

14 lipca wyjeżdżamy do Francji, do alpejskiej miejscowości Alp d’Huez, gdzie zjedzie się również tysiące innych riderów, aby wziąć udział w sławnym i jedynym w swoim rodzaju wyścigu – Megavalanche. Wyścig odbywa się 22 lipca, więc przed zawodami będzie sporo czasu do zapoznania się z trasą oraz potrenowaniem techniki i wytrzymałości, jako że zjazdy często trwają po kilkanascie minut, a sam wyścig to blisko godzinny zjazd w dół. Jak powiedział kiedyś Steve Jones (naczelny Dirt Mag’a): Jeśli jeździsz na rowerze górskim to przynajmniej raz w życiu powinieneś zaliczyć Megavalanche.

Po powrocie do Polski wracamy ponownie na tydzień do Ustronia. Turnus ten też zakończy się zawodami Beskidia Downhill, Dual Slalomem i zawodami Pumptrack Masters.

Tuż potem ruszamy na kolejny zagraniczny wyjazd. Tym razem pojedziemy do Mariboru– chyba najbardziej prężnie rozwijającego się bikeparku Europy. Duża ilość tras na dużej górze, w tym trasa Pucharu Świata i przepiękny widok na położone u stóp góry miasto.  W 2012 ekipa budująca park obiecuje nowe linie oraz na stałe zamontowany system pomiaru czasu na trasie World Cup DH. Będzie się działo!Zaraz po Mariborze, 12 sierpnia meldujemy się w Koninkach – kolejnej dynamicznie rozwijającej się miejscówce na rowerowej mapie Polski. Gravity Park oferuje mnogość linii i zróżnicowaną trudność tras, w tym trasę, na której w maju odbyły się zawody Pucharu Polski w DH. Niektórzy twierdzą, że trasy w Konikach oferują najlepszy flow w kraju. Bedziecie mieli okazję to sprawdzić!

Na zakończenie – 19 sierpnia ponownie zawitamy na Stożku. Ten turnus będzie, w pewnym sensie wyjątkowy, jako, że po raz pierwszy wspólnie z organizatorem Pucharu Skrzata – Frower Power, dedykujemy ten obóz najmłodszym entuzjastom dowhillu. Pod okiem naszych instruktorów najmłodsi kursanci będą się przygotowywać do startu w trzeciej, a zarazem finałowej edycji Pucharu Skrzata, która odbędzie się na Stożku w niedzielę 26 sierpnia. Oczywiście, oprócz skrzatów zapraszamy na obóz również starszych uczestników. Oni też będą mogli zmierzyć się na zawodach w specjalnie dla nich stworzonej kategorii „Obozowicze Totalbikes”.

I na koniec jeszcze jedna dobra informacja.Na obozach będziecie mogli przetestować freeridowy hit sezonu 2012, a mianowicie najnowszy wypust NSbikes – Soda FR. Rower jest już dostępny na rynku od wiosny i opinie zbiera doskonałe, ale jeszcze niewielu z nas miało okazję go dosiadać. Już niebawem będziecie mogli sami się przekonać czy jest tak dobry jak mówią inni.
Jak zwykle na szkoleniach zapewniamy wam:
– opiekę 24h
– profesjonalną kadrę instruktorską
– codzienne zajęcia szkoleniowe z zakresu techniki jazdy
– karnet z nieograniczonym dostępem na wyciąg
– komfortowe zakwaterowanie w pokojach z łazienkami
– pełne wyżywienie
– pomoc w serwisowaniu sprzętu oraz zajęcia z serwisu
– zajęcia wieczorne (filmy, ogniska)
– obozowe zawody z nagrodami
– ubezpieczenie NW

Kadra: Wojtek Koniuszewski, Maciek Kucbora, Albert Stęclik, Łukasz Gwóżdź

Więcej informacji: www.totalbikes.pl