Serdecznie zapraszamy 14 lipca na „Dzień Sportu” w Kasinie Wielkiej na Śnieżnicy. Obok innych zawodów, znajdą się również zawody downhillowe. Imprezę uświetnią występy zespołów tanecznych. Start całej imprezy – godzina 11:00. Do godziny około 14:00 trwają konkurencje biegowe, w których również zachęcamy do wzięcia udziału. Wpisowe w zawodach downhillowych wynosi 50 zł, upoważnia do korzystania z wyciągu przez cały dzień!!! Pomiary czasowe odbędą się na nowej trasie, która została trochę przerobiona: górny roadgap został pomniejszony oraz cała linia została poszerzona, trasa „Pucharówka” jest i będzie przejezdna podczas zawodów. Od godziny 11 do 14:30 trwają zapisy na uczestnictwo w zawodach zjazdowych. Pomiar czasu rozpocznie się o godzinie 15:00, każdy z zawodników ma dwa mierzone przejazdy. Osoby niepełnoletnie bardzo prosimy o dostarczenie zgód od rodziców na uczestnictwo w zawodach. O wszystkim będziemy również informowali na bieżąco.

Cykl biegów górskich – BeskidSki Maraton

Celem cyklu jest popularyzacja biegów oraz zdrowego stylu życia przy jednoczesnej promocji inicjatywy Małopolskiego Klastra Turystycznego – Beskid. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia i głównym organizatorem biegów został Małopolski Operator Integracji Turystycznej, który dzięki przeprowadzeniu serii zawodów chce już w sezonie letnim dać wyraźny sygnał mieszkańcom Małopolski ( i nie tylko) o nowych możliwościach z jakich tej zimy będą mogli skorzystać miłośnicy białego szaleństwa. Biegi będą się odbywać na części współpracujących z sobą stacji a zwycięzcy całego cyklu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Kalendarz imprez wygląda następująco:

I edycja – 30 czerwca (Podstolice)
II edycja – 14 lipca (Kasina)
III edycja – 29 lipca (Rytro)
IV edycja – 12 sierpnia (Spytkowice)
V edycja – 26 sierpnia (Limanowa)

Podczas poszczególnych edycji biegów na wszystkich stacjach narciarskich organizatorzy planują promować BeskidSKI produkt który powstał przy współpracy kilku stacji narciarskich w naszym województwie i dzięki któremu już w najbliższym sezonie zimowym będziemy mogli korzystać z wielu wyciągów w ramach jednego zintegrowanego systemu. Na dzień dzisiejszy współpracujące stacje to : Podstolice Ski (stacja w okolicach Wieliczki /Krakowa), Beskid – Spytkowice (koło Rabki), Śnieżnica – Kasina Wielka (okolice Mszany Dolnej), Limanowa SKI (Limanowa), Ryterski Raj (Rytro), oraz Kokuszka SKI (Piwniczna). Jednocześnie cały czas są prowadzone rozmowy z kolejnymi podmiotami chcącymi przystąpić do wspólnej karty.

Co to oznacza dla przeciętnego narciarza?

Głównie zwiększenie atrakcyjności oferty dzięki wprowadzeniu całkowitej nowości czyli karnetów 5, 10 i 15 dniowych w systemie „kiedy chcesz”. Kupując taki karnet (np. 10 dniowy) będziemy mieli możliwość korzystania przez 10 dowolnie wybranych dni, w trakcie całego sezonu zimowego, na wszystkich połączonych stacjach, o dowolnej porze podczas godzin działania wyciągów. Co więcej karnet będzie można zakupić przez Internet , w hotelach, pensjonatach oraz wielu innych współpracujących podmiotach . Bardzo istotną sprawą będzie również fakt, że karnet wielodniowy będzie znacznie tańszy niż zakupienie biletów poza zintegrowanym systemem. Więcej informacji dotyczących BeskidSki Pass znajdziesz na beskidski.pl

Podczas wszystkich imprez BeskidSki Maraton poszczególne stacje poza samymi biegami zapowiadają wiele atrakcji im towarzyszących co ma przyciągnąć nie tylko zawodników, ale również spore grono kibiców. Taka mieszanka zastrzyku sportowej adrenaliny z domieszką atrakcji rozrywkowych oraz możliwością odwiedzenia wielu ciekawych i pięknych obiektów sportowych jakimi są stacje narciarskie w naszych górach będzie bardzo atrakcyjną opcją spędzenia wolnego czasu.

Sponsorzy:
-Fritz Exchange
-Małopolski operator integracji Turystycznej
-Radio Eska
-Małopolska Organizacja Turystyczna
-Portal Naszemiasto.pl
-Portal MALOPOLSKAONLINE.pl
-Podhale Region
-Portal Sądeczanin.info
-Gazeta Krakowska
-Wojewoda Małopolski
-Portal Limanowa.naszemiasto.pl
-Firma Naxa

Odwiedzajcie nas również na facebook’owym fanpage’u: facebook.com/snieznica. Nie siedźcie w domu podczas wakacji tylko przyjeżdżajcie do Kasiny Wielkiej. Stacja Narciarska w Kasinie Wielkiej na Śnieżnicy.