Już 15 czerwca 2013 zawitamy do Brennej, gdzie odbędzie się druga edycji Enduro Trophy w tym roku. Po rozgrzewkowej edycji w Wilkowicach pora na poważną jazdę. Przygotowaliśmy jak zwykle pięć odcinków specjalnych – znacząco innych od tego co widzieliście w Wilkowicach, a i stali bywalcy zawodów w Brennej mogą być zaskoczeni. Jednego możecie być pewni – to będzie enduro przez duże E! Po zawodach szykuje się grube afterparty – podobnie jak w zeszłym roku muzykę zapewni Załoga Andrzeja. Nie może was tam zabraknąć – zapraszamy!

et_brenna_2013

 

Start i meta zawodów – amfiteatr w Brennej, ul. Wyzwolenia 77. Zaczynamy około godziny 7.30, start punkualnie o 9.00.

Baza zawodów, dekoracja zwycięzców, afterparty – Ośrodek Kolonijno – Wypoczynkowy „HUCUŁ”, Brenna, ul. Jatny 120

Zanim o trasie pamiętajcie proszę o konieczności poddania się przed startem zarejestrowania czytnikiem numerka startowego – procedurę tę przeprowadzimy od 8.30 przez wyznaczonego człowieka z obsługi zawodów.

Tradycyjnie, uroczyście startujemy o 9.00 spod Amfiteatru. Następnie jedziecie w górę Brennej asfaltem aż do żółtego szlaku a następnie wjeżdżacie na Przełęcz Karkoszczonka – będzie to dobra rozgrzewka i rozciągnięcia stawki przed pierwszym Odcinkiem Specjalnym, którym będzie trawers.

OS1 – TRAWERS – tym razem nie zamęczymy Was hardcorowym trawersem znanych z lat poprzednich tylko pokażemy Wam znany i bardzo lubiany „Trawers Beskidka” – jeśli go jeszcze nie znacie na pewno przypadnie Wam do gustu wspinaczka uroczym singlem po korzonkach. Mimo że krótko będzie bardzo treściwie o czym sami się przekonacie.

Następnie jedziecie czerwonym szlakiem w kierunku Przełęczy Salmopolskiej by udać się na pierwszy zjazd.

OS2 – ZJAZD – kultowy zjazd ze strumykiem, naszym zdaniem nie mogło go zabraknąć także w tym roku i jest to jedyny OS znany Wam z lat poprzednich. Z racji wielu opadów w ostatnich tygodniach spodziewajcie się że strumyk nie będzie przypominał wybrukowanej ścieżki.

Teraz czeka Was dojazdówka na Orłową a stamtąd udacie się zielonym szlakiem na Palenicę skąd ruszy kolejny Odcinek Specjalny po jednej z tras tamtejszego BikeParku.

OS3 – ZJAZD – tym razem czeka Was przejazd trasą, na której odbywały się zawody DH kilka tygodni temu. Na pewno nie zabraknie emocji ponieważ trasa w kilku miejscach jest mocno zakręcona i nieprzewidywalna –  spotkacie tam niemal setkę bardzo różnych zakrętów, korzeni i wiele zmian nawierzchni a wszystko to na stromym zboczu w lesie.

Spod dolnej stacji kolejki na Palenicy udajecie się dojazdówką w kierunku Równicy gdzie czeka na Was ok. 1 km odcinek podjazdowy.

OS4 – PODJAZD – niezbyt trudny technicznie ale spalający mnóstwo energii odcinek prowadzący niebieskim szlakiem w kierunku Równicy. Będzie doskonałą rozgrzewką przed ostatnim długim odcinkiem zjazdowym.

OS5 – ZJAZD – na koniec czeka Was wyczerpujący zjazd zielonym szlakiem do Brennej-Leśnicy. Znajdziecie na nim wszystko poczynając od kamieni i korzeni a na licznych uskokach i zapadliskach terenu kończąc. Na zakończenie zawodów ten odcinek da Wam mocno w kość.

A po zawodach oczywiście czeka na Was ciepły posiłek regeneracyjny oraz zimne piwko, a o 22.00 na żywo ponownie zagra dla Was „Załoga Andrzeja”.

 

MAPA TRASY  :   http://endurotrophy.pl/wp-content/uploads/2013/06/ET_Brenna_2013.pdf 

 

 

 

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>