1 Łukasz Suski

Już po raz trzeci na pumptracku w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się zawody z cyklu „Just pump it” których głównymi organizatorami byli: Rada Młodzieży w Kalwarii Zebrzydowskiej, CKSiT oraz jeden z budowniczych toru, były członek RM- Artur Tokarski.

1_3 Łukasz Suski

1_12 Łukasz Suski

W sobotę piątego października na tor rowerowy zawitało wielu gości. W imprezie wystartowało około 40 zawodników z całej Polski. Oprócz lokalnych rowerzystów udział wzięli riderzy z Rybnika, Wrocławia, Myślenic, Wadowic, Andrychowa, Krakowa czy też Limanowej.
Kilka dni przed zawodami zakończył się remont i rozbudowa toru sfinansowana przez Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej. Remont wykonała grupa młodzieży i dzieci w wieku od 12 do 25 lat. W pocie czoła pracowali przez 3 tygodnie za co należą im się gromkie brawa.
Pomimo iż październik to już w pełni jesienny miesiąc, w dzień zawodów zapanowała piękna, słoneczna pogoda. Już około 10 rano na torze pojawili się pierwsi goście i rozpoczął się ostry trening. Tuż po godzinie 13.00 kilka słów zabrał burmistrz miasta- Zbigniew Stradomski, nasz komentator- Biznes wygłosił oficjalne podziękowania dla zaangażowanych osób oraz budowniczych i rozpoczął się pierwszy przejazd eliminacyjny. Tuż pod koniec eliminacji, spóźnieni, w brawurowym stylu pojawili bracia Mikołaj i Grzegorz Wincenciakowie z Myślenickiego team’u rowerowego- Biotop i opanowali pumptrack. Po drugim przejeździe eliminacyjnym z każdej kategorii wiekowej wyłonionych zostało dziesięciu najszybszych i najsprawniejszych zawodników.

1_26 Łukasz Suski

Finał był bardzo emocjonujący, rozbrzmiał doping kibiców oraz szum opon. W powietrze uniósł się pył. Nie brakowało też różnych zabawnych momentów.  W kategorii dzieci najszybszy okazał się Wesołowski Paweł wykręcając czas 34,966 s. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno budowniczowie toru: Oskar Sajdak i Mateusz Gawron. W kategorii młodzież na podium wskoczyli: Nalepa Wojciech, Sarapata Piotr (kolejny budowniczy) oraz Kaczmarczyk Klaudiusz. Rywalizacja w kategorii Pro czyli najstarszych i najbardziej doświadczonych zawodników była bardzo zacięta. Pierwsze miejsce zajął Mikołaj Wincenciak  z Myślenic z czasem 30,114  s. Drugie- Nowak Marek który pracował także w dzień zawodów w ekipie Timing Days odpowiedzialnej za pomiar czasu. Trzecie miejsce należało w ten dzień do aktualnego Mistrza Polski Juniorów w Downhillu- Wojciecha Czermaka, który także mocno zaangażował się w rozbudowę pumptrack’u.

1_36 Łukasz Suski

Duże podziękowania należą się firmom: rowerowy.com, mtb33.pl , hadronsport.com za ufundowanie nagród. Firmie Timing Days z Wrocławia za mierzenie czasu podczas imprezy.  Klaudiuszowi Dudzie za wydrukowanie numerów startowych oraz dyplomów. Radzie Młodzieży, Centrum Kultury Sportu i Turystyki oraz Urzędowi Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej za wsparcie, a w szczególności budowniczym za wykonanie świetniej pracy!

Do zobaczenia na kolejnej edycji zawodów!

Artur Tokarski

1_37 Łukasz Suski