Pierwszy wiejski zjazd rowerowy nadchodzi. Imię jego Mega-DH Międzygórze. Wracamy do kwintesencji zjazdu; pierwotnie, długo i szybko. Tylko naturalne elementy trasy.

Zawody odbędą się 31.08.2013 roku na stokach Czarnej Góry, ale trasa nie będzie przebiegać terenem Parku Rowerowego Czarna Góra, tylko szlakami turystycznymi prowadzącymi do Międzygórza, gdzie usytuowana będzie meta. Biuro zawodów znajdować się będzie w „Karczmie Na Stoku” w ośrodku narciarskim Czarna Góra (miejscowość Sienna) i otwarte będzie od godziny 9.00 do godziny 11.00.

Start na szczycie Czarnej Góry (1205 m.n.p.m), w tym celu zawodnicy będą musieli wjechać wyciągiem krzesełkowym z miejscowości Sienna do górnej stacji, a następnie przejść z rowerami ostatni fragment na start wyścigu (ok. 5 minut).

Trasa będzie prowadzić zielonym szlakiem aż do skrzyżowania z niebieskim, który wiedzie już do mety usytuowanej w Międzygórzu. Start na wysokości 1205 m.n.p.m., a meta na 680 m. Różnica poziomów 525 m., długość ok. 6 km.

Jeden mierzony przejazd, nie zapewniamy treningów, ani transportu z Międzygórza do Siennej. Wpisowe 50 zł. obejmuje:

– wjazd koleją linową i marsz na szczyt,
– ubezpieczenie zawodnika,
– numer startowy,
– pomiar czasu,
– pizza+piwko dla zawodnika w Międzygórzu w pizzerii Wilczy Dół,
– niezapomniane wrażenia.

Start o godz. 12.00 ze szczytu Czarnej Góry. Link do strony zawodów Mega-DH.pl Organizatorzy: SERB Bystrzyca Kłodzka. oraz ekipa organizująca Townhill.