Wulkaniczna Góra Wdżar w Kluszkowcach znana jest ze swoich anomalii pogodowych – żadna prognoza pogody nie jest w stanie przewidzieć co góra zafunduje zwiedzającym.

Podczas piątkowych i sobotnich zawodów rowerowych góra nie była skora do współpracy. Delikatny deszcz, temperatura od 8 do 16 stopni przywitała rowerzystów w Kluszkowcach.

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 6003

Piątek upłynął pod znakiem treningów. Zawodnicy testowali przygotowane przez organizatorów trasy, a widzowie oprócz podziwiania szalonych zjazdów zwiedzali ponad 25 stoisk na targach sportowych. Niestety ze względu na zbyt mokrą trasę zawody NS Bikes Slopestyle, które miały być główną atrakcją piątkowego popołudnia zostały przeniesione na sobotę. Wieczorem, kiedy ucichły dźwięki rowerowych zębatek z głośników sceny Sizeer Music On Tour wypłynęły nuty poruszające tłumy. Na dobry początek wystąpili WildStylerZ i B.A.K.U. Po 22 wkroczył Ras Luta, który w reagge stylu zaczarował tłum. Po chill-outowej godzinie wkroczył O.S.T.R. z HADES’em. Przywitani gromkimi brawami przez ponad godzinę udowadniali, że dzięki współpracy można osiągnąć szczyty. Wykonali piosenki z najnowszego wspólnego projektu HAOS. Po północy nastąpiła diametralna zmiana klimatu i na scenę wkroczyli Cool Kids Of Death.

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 6036

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 6074

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 6135

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 6153

Sobota ponownie przywitała zawodników delikatną mżawką. Na szczęście rowerzyści nie przejęli się złymi warunkami i punktualnie stawili się na linie startów w swoich dyscyplinach.  Przez cały dzień trwała walka na trasach Diamondback Downhill, Ns Bikes Pumptrack, Kellys Cyklokarpaty Maraton. Rywalizacja była na najwyższym poziomie, ponieważ oprócz tytułu mistrza zawodnicy otrzymywali nagrody od Maxxis, NS Bikes, Diamondback, Info-narty, New Era i Sony VAIO. Niestety NS Bikes Slopestyle ponownie musiał być przełożony. Żeby zaspokoić żądze tłumu o 18:30 ruszyły zawody na najlepszy trik wykonywany ze skoczni na wielką poduchę pneumatyczną czyli Fly Bag Jump Jam by Dartmoor. Konkurencje wygrał Adrian Tell z Norwegii wykonując trik „cashroll” w trzech konfiguracjach. Po zakończonych zawodach wszyscy zawodnicy oblegali stanowisko firmy Karcher gdzie każdy mógł umyć swój rower – co po niektórzy myli również siebie. Podobnie jak w piątek, dzień zakończył się koncertami na scenie muzycznej Sizeer Music On Tour gdzie zgromadziło się tysiące fanów dobrej muzyki. Zagrał ParExcellence, Junior Stress oraz Gorillaz Sound System. Muzyczny show zakończył swoim występem legendarny Calix and Teebee występując z SP:MC.

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 6366

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 6419

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 6447

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 6653

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 6670

W niedzielę góra Wdżar zlitowała się nad rowerzystami. Dzięki odpowiedniej pogodzie na reszcie zostały przeprowadzone epickie zawody NS Bikes Slopestyle. Czołówka  zawodników z całego świata zmierzyła się na torze pełnym skoczni i kładek. Salta w tył, obroty o trzysta sześćdziesiąt stopni i loty po kilka metrów. Wszyscy zawodnicy dawali z siebie wszystko jednak jak to zawsze bywa – zwycięzca może być tylko jeden. Wygrał lider klasyfikacji FMB – Sam Pilgrim wykonując takie triki jak Superman Backflip czy stylowe obroty o 360 stopni. Konkurs na najlepszy skok trasy Ns Bikes Slopestyle wygrał Adrian Tell wykonując kosmiczny no hander frontflip. Mówiąc o slopestylu grzechem byłoby nie opisanie wyczynu Jakuba Adamowskiego, który prawdopodobnie jako pierwszy w Polsce wykonał trik znany z FMX o nazwie Cordova Backflip!

Kiedy zawodnicy wykonywali podniebne akrobacje, reszta walczyła w konkurencjach AZS MTB CUP XC, Koxx Fighters Trial, New Era Dual Slalom. Festiwal przeszedł do historii wraz z finiszem ostatnich zawodników JoyRide EMTB Enduro. W ramach fotograficznego podsumowania ostatnich trzech dni jutro na profilu fejsbukowym JoyRide startuje konkurs „Cyknij festiwal z Sony”.

WYNIKI:

KELLYS CYKLOKARPATY MARATON

HOBBY

 1. Piotr Biernawski 1:16:29
 2. Przemysław Pyrek
 3. Piotr Huzior

MEGA

 1. Zbigniew Krzesiński 03:04:45
 2. Krzysiek Łopata
 3. Piotr Groń

GIGA

 1. Arkadiusz Krzesiński
 2. Maciej Chachura
 3. Beniamin Demkowski

 

DIAMONDBACK DOWNHILL

KADET

 1. Jarosław Szybryt 01:57:41
 2. Łukasz Kozioł
 3. Bartek Pawlikowski

HOBBY JUNIOR

 1. Tomasz Tlałka 01:50:65
 2. Damina Staśko
 3. Kuba Mleczek

KOBIETY

 1. Anka Domagała 04:27:78
 2. Natalia Budner
 3. Martyna Mierzwa

MASTERS 1

 1. Radek Dudek 01:57:32
 2. Michał Osak
 3. Rafał Sobiesiak

MASTERS 2

 1. Rafał Wiszniewski 02:00:76
 2. Szymon Kobyliński
 3. Krzysiek Gargas

HOBBY HARDTAIL

 1. Mateusz Smętek 01:52:33
 2. Piotrek Zając
 3. Tomasz Michałka

HOBBY FULL

 1. Dariusz Kutek 01:44:43
 2. Stanisław Kruk
 3. Marcin Motyka

PRO

 1. Artur Hryszko 01:40:03
 2. Maciek Hajnor
 3. Sam Johnson

 

FLY BAG JUMP JAM BY DARTMOOR

 1. Adrian Tell (norwegia), cashroll no hand, cashroll, opposite cashroll
 2. Bartosz Pałka (Tychy) – double backflip
 3. Gerard Plata (Hiszpania) – backflip double tailwhip

NS BIKES PUMPTRACK

 1. Robert Kulesza
 2. Sam Pilgrim
 3. Gustaw Dądela

 

KOXX FIGHTERS TRIAL

ELITA

 1. Karol Serwin
 2. Rafał Klimorowski
 3. Paweł Reczek

SENIOR

 1. Jacek Jarząbek
 2. Tomasz Hotman
 3. Piotr Reczek

JUNIOR

 1. Wiktor Koczur
 2. Wojtek Pałasz

KADER/AMATOR

 1. Piotr Leja
 2. Szymon Futro

 

NS BIKES SLOPESTYLE

 1. Sam Pilgrim
 2. Deryl Brown
 3. Adrian Tell

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 7575

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 7631

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 7639

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 7759

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 7870

Sony Joy Ride Fest Staronphoto 7927

 

 

 

 

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>