W sobotę po raz siódmy spotkamy się na Harendzie żeby świętować zakończenie sezonu rowerowego i tym samym ostatnią edycję cyklu Sony VAIO Joy Ride Open.

Klasyfikacja generalna Sony VAIO Joy Ride Open

ajaxuploaduenXZs_Logo

Pod samiuśkimi Tatrami zobaczymy kto zgarnie nagrody za największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej. Póki co w swoich kategoriach liderami są:

Kadet – Szubryt Jarosław

Hobby Junior – Tlałka Tomasz

Kobiety – Domagała Anka

Master 1 – Dudek Radek

Master 2 – Gargas Krzysiek

Hobby Hardtail – Zając Piotrek

Hobby Full – Dariusz Kutek

PRO – Hojnor Maciek

Walka o utrzymanie pozycji z pewnością będzie zacięta bo łączna wartość nagród za generalkę to 15 000 zł! Pokaźna pula istnieje dzięki wsparciu sponsorów cyklu, czyli firmie Sony VAIO oraz Sizeer, Joy Ride, New Era, Diamondback, Maxxis, Dakine, Kali, Karcher i Infonarty! Dodatkowo dochodzą nagrody dla zwycięzców pojedynczej edycji oraz kamera Sony Action Cam za najlepszy czas dnia!

Formuła zawodów Diamondback Night Downhill

Skoro wiemy już, że jest o co walczyć czas wytłumaczyć jak. Standardowo eliminacje zawodów Diamondback night downhill zostaną przeprowadzone za dnia. Każdy startujący ma jeden przejazd. Osiągnięty czas zadecyduje o wejściu do finału. Z każdej grupy wychodzi następująca liczba osób:

Kadet – 10 os.

Hobby Junior – 20 os.

Kobiety – 5 os.

Masters 1 – 10 os

Masters 2 – 10 os.

Hobby Hardtail – 20 os

Hobby Full – 50 os

PRO – 20 os

Kiedy zmrok przykryje słoneczne stoki Harendy na trasie pojawią się halogeny. Warto jednak wyposażyć się w latarki rowerowe i czołówki ponieważ nie wszystkie odcinki trasy są dobrze doświetlone.

Standardowo jedynymi wymogami startu jest posiadanie kasku ze szczęką, ochraniaczy na kolana, sprawnych hamulców oraz opłacenie wpisowego.

Whip Contest i najlepsze przebranie

Podczas ostatniej edycji Joy’a nie może zabraknąć dwóch jakże sympatycznych przerywników sportowej walki. Pierwszy to lotniczy konkursu na najlepszego „whip’a”. Osoba, która zrobi najbardziej stylowego whipa na ostatniej skoczni trasy zgarnie „talon na balon” czyli 100 zł do wykorzystania w barze podczas afterparty. Drugi tradycyjny element zawodów to zjazd w najbardziej kreatywnym przebraniu. Kto uwiedzie publiczność swoim strojem i będzie w stanie przejechać trasę zjazdową zgarnie „talon na balon” oraz ciuch od Duds (https://www.duds.pl/sklep/). Kto zrobi najlepszego „whip’a” w przebraniu J ?

Dual slalom

Tyczki znane ze slalomów narciarskich tym razem posłużą do rowerowego wyścigu. Na dwóch oddzielnych torach, dwóch zawodników seriami szybkich skrętów będzie walczyło o przejście do kolejnego etapu. Zawody zostaną rozegrane w dwóch kategoriach:

Dzieci w wieku 6-14 będą walczyć o pulę nagród 3500zł w Pucharze Skrzata. Każde zawody mają to do siebie, że niektórzy muszą przegrać, aby inni mogli wygrać. Ale nie w Pucharze Skrzata! Tutaj każdy startujący jest zwycięzcą, dlatego za samo uczestnictwo zostaną rozdane upominki.

Osoby powyżej czternastego roku życia zmierzą się w ramach kultowego cyklu Polish 4X Open.

Wyścig dla najmłodszych

Dzieci w wieku 2-12, które chciałyby spróbować swoich sił, ale nie posiadają rowerów downhillowych oraz kompletu ochraniaczy będą miały szanse w Maxxis Kids Bike Challenge. Na krótkim torze o niewielkim nachyleniu stoku najmłodsi wystartują w jednej z ośmiu kategorii:

do 4 lat (ur. do 2009 r.) – podział na grupy według płci

od 5 do 7 lat (ur. 2008 – 2006 r) – podział na grupy według płci

od 8 do 10 lat (ur. 2005 – 2003 r.) – podział na grupy według płci

od 11 do 12 lat (ur. 2002 – 2001 r.) – podział na grupy według płci
Jedyne wymogi startu w zawodach to posiadanie roweru i podstawowego kasku.

Powietrzne ewolucje – FlyBag Winter Session

Amatorów wysokich skoków z pewnością zainteresuje dwumetrowa skocznia, która posłuży do podniebnych ewolucji lądowanych na gigantycznej poduszce pneumatycznej podczas FlyBag Winter Session supported by APO. Tym razem do rowerzystów dołączą snowboardziści i narciarze, którzy będą rozpędzać się na skocznię po prawdziwym śniegu! Reprezentanci zimowych sportów, którzy wykonają najlepsze sztuczki otrzymają nagrody od firmy APO. Najlepsza sztuczka rowerowa zostanie nagrodzona sprzętem od firmy Negra Sport. FlyBag amortyzuje wszelkie upadki, co zwiastuje próby wykonania nawet najbardziej karkołomnych trików. Kto zrobi potrójnego backflipa?

Atrakcje dla widzów

Dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w Sony VAIO Joy Ride Open, ale nie są jeszcze gotowi do sportowej rywalizacji będą mogli miło spędzić czas podczas:

Wystaw sprzętu – najnowsze kolekcje, promocyjne ceny, testy sprzętu – to wszystko będzie czekać wśród stanowisk takich firm jak G-Form (Summit), Karcher, Joy Ride, Dakine, Kali, Diamondback, APO oraz oczywiście Sony.

Walki sumo – dwóch zawodników przebranych w stroje sumo będzie walczyć o swoją pozycję na macie.

Wycieczka z ekipą rowerowepodhale.eu, która poprowadzi uczestników wokół Zakopanego unikatowymi trasami! Idealne rozwiązanie na niedzielny relaks kompletnie za darmo!

Konkurs na najlepszy doping – czym byłyby zawody joy’a bez okrzyków motywacyjnych ze strony widzów? Ekipa, która najdzielniej będzie dopingowała zawodników otrzyma „talon na balon” czyli 100zł do wykorzystania w klubie Dworzec Tatrzański.

Nocna zabawa

Grzechem byłoby świętować zakończenie sezonu bez porządnych tańców. Pierwszą partię imprezowych doznań zafunduje ekipa LaPlaya już w piątek. W beach barze rodem z Hawajów odbędzie się relaksacyjne before party przy dźwiękach DJ’a Kob’a.

W sobotę wisienką na Joy Ride’owym torcie będzie afterparty z cyklu Sizeer Music On Tour. W klubie Dworzec Tatrzański DJ Prescot & Break Da Funk Soundsystem (DJ Benito i DJ Spike w towarzystwie bębnów Justin’a) zaprezentują uskrzydlający mix gatunkowy łączący funk, breaks, mash up z domieszką rock, disco i hiphop. Kto był na imprezie z cyklu Sizeer Music On Tour ten wie, że nie obędzie się bez parkietowych piruetów.

Finanse

Diamondback night downhill – wpisowe 100zł dla zawodników zapianych przez internet na stronie extremeseries.pl. Cena dla osób zapisujących się w biurze zawodów to 130zł. W cenie zawarte są darmowe przejazdy wyciągiem przez sobotę oraz niedzielę. Zawodnik, który opłaci wpisowe może za darmo wystartować w dual slalomie.

4XOpen Dual Slalom – 50 zł ( brak darmowych przejazdów wyciągiem)

Puchar Skrzata – – 50 zł ( brak darmowych przejazdów wyciągiem)

Maxxis Kids Bike Challenge – brak opłaty wpisowej

Flybag Winter Session – brak opłaty wpisowej

W piątek jeden wyjazd kosztuje 5 zł, natomiast całodzienny karnet 40 zł

Każdy zawodnik, który zapisze się na zawody będzie mógł kupić koszulkę z limitowanej serii Joy Ride Open za 30zł (normalna cena to 50zł)

 Dodatkowe informacje

Zapisać można się już teraz na stronie extremeseries.pl, a wszystkie aktualne informacje znajdują się na stronie wydarzenia facebook (https://www.facebook.com/events/167004513485489/?fref=ts)

Harmonogram

Piątek: 

12:00 – 19:00 – Treningi Downhill przy włączonych światłach na stoku

12:00 – 17:00 – Treningi Dual Slalom – Polish 4XOpen i Puchar Skrzata

20:00 – Kolacja powitalna – Restauracja Gazdówka, Jagiellońska 18. Menu: Zupa cebulowa ze szkocką whisky, chrupkimi grzankami i parmezanem, Makaron tagliatelle w sosie serowo-grzybowym z wędzonym boczkiem, Lody waniliowe z bezami i ciepłymi wiśniami. Cena od osoby: 25zł)

22:00 – Before Party – La Playa Zakopane, Chałubińskiego 38

Sobota:

8:00 – Zapisy

9:00 – Start Dual Slalom Puchar Skrzata

9:00 – Start Dual Slalom Polish 4xOpen

10:00 – Start treningów Diamondback Downhill

13:00 – Maxxis Kids Bike Challenge

14:00 – Fly Bag Winter Session supported by APO

15:00 – Konkurs na najlepsze przebranie

15:30 – Eliminacje Diamondback Downhill

19:00 – Finały Diamonback Night Downhill

20:30 – Rozdanie nagród

22:00 – Afterparty z cyklu Sizeer Music on Tour w klubie Dworzec Tatrzański, Krupówki 12

Niedziela:

9:00 – 16:00 Luźne przejazdy DH w cenie wpisowego

12:00 – Wycieczka enduro z RowerowePodhale.eu, zbiórka przy dolnej stacji Harendy